سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

حقایقی در مورد ورزش و تناسب اندام

حقایقی در مورد ورزش و تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۲ بازدید کنندگان:۶۴۱ نویسنده:قاسم نژاد

1. انجام ورزش های هدفدار

انجام ورزش های هدفدار مانند درازونشست  شکم شش تکه به وجود نمی آورد ( این ورزش ها عضلات شکم را تقویت می کنند، اما شکم شش تکه بیشتر در مورد چربی بدن است تا استحکام آن). این برای بعضی افراد یک راز نیست، اما برای بعضی دیگر شگفت انگیز و دیوانه کننده است.

2. سلامت قلبی عروقی

وقتی سلامت قلبی عروقی تان بهبود ببخشد، ضربان قلب تان در حالت استراحت پایین و پایین تر می آید. بردن ضربان قلب تان به کمتر از 60 بار در دقیقه، کار بسیار آسانی است. تعداد ضربان قلب لنس آرمسترانگ ( دوچرخه سوار مشهور آمریکایی) 32 الی 34 بار در دقیقه است.

3. تمرینات مداوم با شدت بالا

اگر شما حدود 45 دقیقه و با شدت بالا تمرین کنید، متابولیسم بدن تان تا 14 ساعت عالی می ماند. علاوه بر سوزاندن کالری در طول تمرین،  بدن تان 200- 150 کالری اضافی در ساعات بعد از تمرین می سوزاند.

4. تاثیرات شگفت انگیز ورزش روی عملکرد مغز

ورزش کردن روی مغز تاثیرات بسیار شگفت انگیزی دارد: ورزش کردن در واقع سلول های مغزی جدید می سازد.

5. کاهش اضطراب و افسردگی

ورزش می تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد، و ممکن است به اندازه ی داروهای ضد افسردگی موثر باشد.

6. کاهش روند پیری

ورزش می تواند زوال شناختی مربوط به سن (روند پیری) را کاهش دهد.


7. لذت بردن از انجام ورزش مورد علاقه

من قبلا از ورزش متفر بودم، چون برایم دردناک و ناخوشایند و بیشتر از همه تجربه ی بسیار بدی بود. با این حال، بعد از کاهش مقدار زیادی وزن، دوباره شروع به ورزش کردم و آن را بسیار لذت بخش تر از قبل یافتم و در نتیجه الان در بهترین شکلی ممکن هستم.

 

8. هر فردی می داند که ورزش:

  •  سیستم قلبی عروقی را تقویت می کند.
  •  چاقی را کاهش می دهد.
  • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
  •  استخوان ها را قوی می کند.

9. افراد محدودی می دانند که به این موارد نیز کمک می کند:

  •  استرس را کاهش و روحیه را بالا می برد. (ورزش به تعادل انتقال دهنده های عصبی از جمله سروتونین، نروپینپرین، دوپامین کمک می کند. این انتقال دهنده ها حالت روحی را تنظیم می کنند.
  • انگیزه را افزایش می دهد.
  •  شکل پذیری عصبی (انعطاف عصبی) را پرورش می دهد.

جزئیات بیشتر در کتاب جان راتی (John Ratey) به نام انقلاب علم جدید ورزش و مغز شرح داده شده و تحقیق آورده شده است. به طور خلاصه، ورزش منظم دقیق ترین درمان در برابر تمام بیماری ها و زیان هاست.

10. کاهش وزن

شما در واقع نمی توانید فقط با ورزش کردن وزن تان را کم کنید. من قبلا 30 کیلوگرم سنگین تر از الان بودم. وزن کم کردن سخت و در وزن متعادل ماندن سخت تر است. 85 درصد این مشکل، چه چیزی می خورید و چقدر می خورید را در برمی گیرد.

11. انجام تمرینات مختلف برای رسیدن به تناسب اندام

حلقه ی دو سر (مخصوص بدنسازی): یکی از محبوب ترین و رایج ترین تمریناتی که توسط افراد در باشگاه ها انجام می شود، تمرین بسیار بی فایده ای است. شما واقعا زیاد انجام نمی دهید.

12. رژیم عالی و انجام ورزش در هر مکانی

از خوردن محصولات پخته شده، آب نبات و نوشابه خودداری کنید و هر روز 30 دقیقه ورزش کنید. اکثر مردم نمی دانند که این ورزش ها را در پارک های محلی شهر با اتاق ها و میله های میمون انجام داد (به جای اینکه ماهانه شهریه باشگاه را پرداخت کنید).

13. قابلیت و توانایی بدن انسان خیلی زیاد است.

کاهش وزن غیرممکن نیست. علی رغم متابولیسم ناکارآمد تان، حجیم کردن عضلات، 200 شنای سوئدی و بردن یک مسابقه دو ماراتون کار سخت و غیر ممکنی نیست. بدن انسان تقریبا قابلیت انجام هر کاری را دارد.

14. مقایسه چربی و ماهیچه

حجم چربی بسیار بیشتر از ماهیچه است. حجم چربی تقریبا چهار یا پنج برابر ماهیچه ( با وزن های مساوی) می باشد.

15. استحکام بدن

استحکام و توانایی بدن مسلما مهم تر از فیتنس هوازی است. در خانه های سالمندان، بیشتر بیمارها به فیتنس هوازی محدود نیستند، بلکه به توانایی شان در ایجاد نیرو محدود می شوند. شما از وزنه برداری دوری نکنید، زیرا فکر می کنید بدن تان حجیم می شود خصوصا اگر خانم هستید. ممکن است در ابتدا ترسناک و رعب آور باشد، اما انجام آن برای آینده و حال مفید است.

16. عدم اختلال عضلانی

با ورزش چیزی به نام اختلال عضلانی وجود ندارد. من یا شما دچار اختلال می شویم، اما یک عضله در واقع هیچ وقت اختلال پیدا نمی کند. عضله مانند مغز نیست. عضلات مشکلاتی مانند تنش، مقدار طول و کشش دارند.

17. عضله سازی

عضله برای فرآیند حرکات اصلی انسان موثرتر است، مانند هل دادن، کشیدن، اسکات و لولا شدن برای قوی و زیبا شدن. اگر شما هر هفته ورزش های مختلفی انجام دهید، در ارزیابی پیشرفت عضلات و اثربخشی تمرینات با چالش روبه رو می شوید.

18.کاهش استرس

آیا روز سختی در محل کار داشته اید؟ به پیاده روی بروید یا یک سر به باشگاه بروید و تمرینات سریعی انجام دهید. یکی از مشترک ترین مزایای ذهنی تمام ورزش ها، کنترل استرس است. کار سخت و عرق ریز می تواند به کنترل استرس روحی و فیزیکی کمک کند. ورزش نیز غلظت نور اپی نفرین (اپی ادرنالین) را بالا می برد. اپی نور اپی نفرین ماده ای شیمیایی است که عکس العمل مغز به استرس را کنترل می کند. پس شروع کنید و عرق بریزید، تمرین و ورزش می تواند استرس را کاهش دهد و توانایی بدن تان را برای مقابله با تنش ذهنی افزایش می دهد. آفرین! شما پیروز خواهید شد! ورزش و تناسب اندام اثرات زیانبار استرس را معکوس می کند.

19. افزایش مواد شیمیایی خوشحال کننده

 با ورزش کردن مواد اندورفین آزاد می شود، که احساس شادی و خوشحالی ایجاد می کند. تحقیقات نشان داده است که ورزش علائم بیماری را در افراد افسرده بالینی کاهش می دهد.


20. بهبود اعتماد به نفس


تناسب اندام فیزیکی، هر چند در سطح بسیار ابتدایی باشد، عزت نفس و خوش بینی را بالا می برد. ورزش صرف نظر از وزن، سایز، سن یا جنس، سریعا درک شخص از خود و جذابیتش را بالا می برد ( خود ارزش). علاوه بر این، ورزش به بهبود یادگیری افراد نیز کمک می کند.

21. پولی که در باشگاه هزینه می کنید، در واقع پس انداز شده است.

اولین بار که مربی مان این گفته را بیان کرد، برایم غیر قابل قبول بود. اما اگر بی ریا و صادقانه به باشگاه می آیید، به این گفته درست فکر کنید. به علاوه، با دویدن طولانی تر در پول و وقت خود جهت صورت حساب های پزشکی صرفه جویی می کنید و درد ناشی از بیماری ها را از خود دور می کنید. نکته ی مهم دیگر این است که آیا در میان جمع خانواده و فامیل و دوستان خود برای تان پیش نیامده است؟ هنگامی که متناسب هستید، چطور به نشانه ی تشویق به شما نگاه می کنند.

 

برچسب ها: بدن سازی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha