سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین اسرار برای ورزش، تناسب اندام و بدن سازی چه هستند؟

بهترین اسرار برای ورزش، تناسب اندام و بدن سازی چه هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۲۲ بازدید کنندگان:۹۷۴ نویسنده:سامان موسوی

من 4 سالی می شود که به باشگاه می روم ( اکنون 22 سال  سن دارم) و به تازگی از سفری که مجبور شدم برای 8 ماه در خارج از کشور باشم و هیچ تجهیزات ورزشی در دسترس نداشتم برگشته ام. در این مدت یک سری از تمرینات با شدت بالا را برای کاهش وزن و تناسب اندام  انجام می دادم. تمریناتی مانند دراز و نشست،  مجموعه ای از اسکات ها، طناب بازی و پیاده روی (6 تا 7 کیلومتر در هفته پیاده روی می کردم). همچنین در این مدت بسیاری از حرکات کششی یوگا را انجام می دادم. رژیم غذایی من به طور عمده شامل تخم مرغ، سبزیجات و انواع نوشیدنی های طبیعی بود و از خوردن موادی که پروتئین زیادی داشتن پرهیز می کردم. من به عنوان یک قانون از خوردن نوشیدنی های شیرین و دانه سفید دوری می کردم و مقدار منصفانه ای برنج می خوردم. وقتی که از سفر برگشتم 2 کیلو سبک تر شده بودم و بیشتر از همیشه احساس قوی تر، سریع تر و قابل انعطاف پذیر بودن  بیشتری می کردم.

 

به نظر من سخت ترین کار ایجاد انگیزه در خود برای انجام تمریناتی است که فراتر از محدودیت های خود می باشد آن هم بدون رفتن به باشگاه ورزشی. همانطور که بسیاری از همکاران من می دانند در ابتدا که به باشگاه ورزشی رفتم و شروع به انجام تمرینات کردم بسیار تحت فشار بودم و حتی نزدیک بود که از ادامه کار منصرف شوم، اما به مرور زمان به آن علاقه من شدم و اکنون از انجام دادن آن واقعا لذت می برم. در ادامه این مقاله قصد دارم اسرار و قانون هایی ساده را به شما بگویم که رعایت کردن آن ها می تواند کمک زیادی در داشتن تناسب اندام به شما بکند.

 

 

قانون اول: حرکت کردن

شما می توانید با تغییرات کوچک، روزانه تمریناتی انجام دهید که 400 کالری را در بدن شما می سوزانند. 400 کالری برای سوزاندن زیاد است. اگر شما 30 دقیقه به زمان تمرین خود اضافه کنید حدود 700 تا 800 کالری در روز می سوزانید. سعی کنید هر روز زمانی را برای پیاده روی در پارک نزدیک خانه خود اختصاص دهید. اگر وارد ساختمانی می شوید به جای استفاده از آسانسور سعی کنید که از پله ها بالا بروید. گوشی خود را تنظیم کنید تا هر ساعت به شما یادآوری کند به مدت دو دقیقه تحرک داشته باشید( به خصوص اگر در اداره ای کار می کنید که کار شما پشت میز نشستن است). مهم نیست که چه شغلی دارید. می توانید 30 دقیقه در روز را به ورزش کردن اختصاص دهید.

 

 

قانون دوم: برنامه ریزی برای غذا خوردن

اگر بدون فکر کردن به اینکه فردا قرار است چه بخورید به رختخواب بروید شکست خواهید خورد. مثلا وقتی من به رختخواب می روم تصمیم میگیرم که فردا 5 وعده غذایی داشته باشم. قبل از آن غذاهای مورد نظر را آماده و بسته بندی می کنم تا فردا با خود به سرکار ببرم. از انجام دادن این کار بیزارید؟ میدانم، اما مطمئن باشید این کار برای شما مزایای زیادی دارد. شاید در ابتدا برای برنامه ریزی غذایی خود حوصله نداشته باشید و آن را کاری خسته کننده بدانید اما مانند قانون بالا اگر به آن علاقه مند شوید و بدانید که با انجام دادن این کار سلامتی و تناسب اندام خوبی نسیب شما می شود مطمئنا نظر شما عوض می شود.

 

 

قانون سوم: تلویزیون خود را بسوزانید

حتما این سوال را از خود می پرسید که چرا باید تلویزیون خود را بسوزانیم؟ تلویزیون تعادل زندگی شما را به هم می زند و بدون آنکه متوجه شوید زمان زیادی را صرف تماشای آن کرده اید. تعداد کمی از افراد وجود دارند که در زندگی خود این تعادل را دارند. من اسم آن را "جعبه مرگ " می گذارم. شاید این سوال را از خود بپرسید که بچه های من برای سرگرمی به آن نیاز دارند، چیزهای خوبی برای نگاه کردن وجود دارند و مقدار زیادی پول برای خرید آن هزینه کرده ام. بله درست است. اما اگر شما و خانواده تان وزن زیادی داشته باشید و به اندازه کافی ورزش نکنید ممکن است به یک معتاد تلویزیون تبدیل شوید که خلاص شدن از شر آن سخت باشد.

یک ایده برای این کار دارم: با بچه های خود بیرون بروید و با آنها بازی کنید. اگر هوا سرد است و مجبور هستید در خانه بمانید سرگرمی های متنوع سالمی وجود دارند که می توانید همراه با خانواده آن ها را انجام دهید و از آنها لذت ببرید.

 

 

قانون چهارم: سازگار شدن

ممکن است روزهای خوب و بدی را در زندگی خود تجربه کنید. همیشه به دیگران سفارش می کنم که با خوردن شکلات و بادام زمینی خود را کنترل کنند. داشتن 6 روز خوب در هفته بهتر از یک روز بد می باشد پس سعی کنید روزهای خوب تان را بیخودی خراب نکنید و با شرایط پیش آمده خود را سازگار کنید. برای وعده های غذایی خود برنامه ریزی کنید و از خوردن استیک خودداری کنید.

 

 

 

قانون پنجم: رعایت تعادل

از شنیدن تبلیغاتی که با معرفی قرص یا دارویی خاص می توانند وزن شما را کاهش دهند متنفرم. همه ما میدانم که این قرص ها عوارض زیادی دارند. به جای مصرف این داروهای خطرناک، در زندگی خود تعادل را رعایت کنید. کربوهیدرات خوب است، حبوبات مفید هستند، پروتئین خوب است، حتی داشتن چربی هم خوب است ( اما به مقدار کم). سعی کنید رژیم غذایی خود را به چیزهای خاصی محدود نکنید. در طول روز میوه بخورید. شما زمانی تناسب اندام خواهید داشت که تعادل را در غذا خوردن رعایت کنید و همراه با آن ورزش کنید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی بدن سازی بدون وزنه تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha