سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تای چی : راهی برای مبارزه با استرس

تای چی : راهی برای مبارزه با استرس
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۴/۲۵ بازدید کنندگان:۱۰۶۴ نویسنده:سامان موسوی

 

تای چی به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند. و همچنین باعث افزایش انعطاف پذیری و تعادل می شود. تای چی در اول برای دفاع از خود ساخته شده بود و الان به شکل دلپذیری برای کاهش استرس و اضراب و همچنین سلامتی انسان توسعه یافته است. تای چی از طریق مدیتیشن روح و روان ما را آرام می کند و آرامش خاصی  به ما می دهد.

 

تای چی چیست؟

تای چی یک سنت باستانی چینی است که امروزه به شکل یک ورزش برازنده درآمده است و شامل حرکاتی است که به شیوه ای متمرکز و همراه با تنفس عمیق اجرا می شوند. همچنین آن را با نام تای چی چوان نیز می شناسند. تای چی یک ورزش غیر رقابتی است و همچنین شامل حرکات ملایم و کششی می باشد.

 

تای چی سبک های مختلفی دارد و هر یک از این سبک ها ممکن است بر روی اصول ظریفی از تای چی تمرکز کنند. همچنین در هر سبک تغییراتی وجود دارد. بعضی ها ممکن است بر روی تمرکز و حالات روحی و روانی تاثیر داشته باشند و بعضی های دیگر بر روی جنبه هنرهای رزمی تای چی تمرکز کرده باشند.

 

 

چه کسی می تواند تای چی انجام دهد؟

تای چی فشار کمی وارد می کند و حداقل تنش را بر روی ماهیچه ها و عضله ها دارد. و به طور کلی برای تمام سنین و با هر جثه ای که داشته باشند مفید می باشد. در حقیقت چون تای چی فشار کمی به بدن وارد می کند ممکن است یکی از بهترین ورزش ها برای افراد مسن و سالخورده باشد. یکی دیگر از دلایلی که می توانید جذب تای چی شوید این است که تای چی ارزان است و به هیچ ابزار خواصی نیاز ندارد و به راحتی می توانید در منزل یا بیرون از منزل، به تنهایی یا به همراه گروه به تمرین تای چی بپردازید.

 

هرچند که تای چی عموما بی خطر است اما برای زنان باردار، افرادی که درد پشت، شکستگی، پوکی استخوان شدید دارند باید قبل از انجام تای چی با پزشک خود مشورت کنند چون ممکن است که حرکت هایی را برای شما تغییر دهند یا از شما بخواهند که آن حرکات را انجام ندهید.

برچسب ها: استرس تای چی حرکات کششی رهایی از استرس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha