سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

رازهای چربی سوزی

رازهای چربی سوزی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۲۷ بازدید کنندگان:۸۶۳ نویسنده:سامان موسوی

بسیاری از افراد به سمت من می آیند تا توصیه هایی جادویی برای آنها داشته باشتم تا بدن آنها را متول سازد. بسیاری می خواهند آن را برای آماده سازی در عروسی ویا افزایش اعتماد به نفس انجام دهند. پاسخ من به این افراد این است که به دنبال دارو، معجون و یا جادو برای کاهش وزن خود نباشند. انجام این کار به دو عامل زیر بستگی دارد:

 1. داشتن رژیم غذایی مناسب (تقریبا 88 درصد از راه است)
 2. انجام حرکات فیزیکی با شدت بالا

 

به این معنی است که ما می توانیم از این تاکتیک برای از بین بردن چربی استفاده کنیم:

 

 • 45 دقیقه پیاده روی بر روی تردمیل در حالی که فیلم مورد علاقه خود را تماشا می کنید.
 • شرکت در کلاس های یوگای کالری سوز و پیتلاس.
 • شرکت در کلاس های ورشی گروهی که شما را از لحاظ جسمی به چالش می کشند.

 

قدم اول

از مصرف مواد غذایی سرخ کردنی بپرهیزید. از خوردن مواد غذایی مانند آب نبات، قند و شکلات که با قند مصنوعی ساخته شده پرهیز کنید. مصرف مواد غذایی نشاسته دار مانند نان، برنج و سیب زمینی را به حداقل رسانده و مصرف آب را به حداکثر برسانید. هنگام گرسنگی، میوه و سبزیجات مصرف کنید. اگر رژیم غذایی اصولی و علمی نباشد، باعث کاهش آب بدن می‌شود و بعد از توقف رژیم، وزن کاهش یافته دوباره برمی‌گردد.

 

قدم دوم

انجام ورزش های هوازی و قلبی عروقی بهترین راه برای از بین بردن چربی های اضافه در بدن می باشند.  سعی کنید حداقل 5 روز در هفته و هر روز به مدت یک ساعت مشغول انجام تمرینات هوازی باشید. اگر در ابتدا یک ساعت برای شما زیاد است از 15 دقیقه شروع کنید و به مرور زمان تمرین روزانه خود را افزایش دهید. از جمله ورزش های هوازی که می توانند به شما کمک کنند می توان به پیاده روی خیلی تند، دویدن آرام، تردمیل و دوچرخه ثابت اشاره کرد.

 

قدم سوم

سومین قدم برای کاهش چربی بدن انجام تمرینات شکمی می باشد. هدف از این تمرینات این است که چربی اضافه شکم و پهلوهای  شما بسوزد و شکمی خوش فرم داشته باشید. بنابراین وقتی چربی شکم شما آب شد (از طریق رژیم غذایی و انجام ورزش های هوازی) عضلات زیر آنها فرم یافته و زیبا می شوند. این همان چیزی است که به آن شکم 6 تکه می گویند.

 

در صورت وجود چربی اضافی در بدنتان باید ورزش کنید و رژیم غذایی صحیح و علمی را برای از بین بردن سلول‌های چربی انتخاب کنید، در غیر این صورت راه‌‌های دیگر موجب کاهش آب بدن می شوند و بعد از توقف رژیم غذایی، وزن کاهش یافته دوباره برمی‌گردد.

 

 

برای لاغر کردن شکم خود به توصیه های زیر عمل کنید:

 • آب کردن چربی اضافه، فرآیندی وقت گیر است، پس از همین الان شروع به کار کنید. صبور باشید و انتظار نداشته باشید که یک شبه به هدف خود برسید.
 • چربی های اضافی شکم را باید با انجام دادن ورزش های هوازی بسوزانید.
 • تمرینات مناسبی مانند دراز و نشست را برای آب کردن چربی شکم انتخاب کنید.
 • فرآیند چربی سوزی شکم تنها با انجام ورزش های هوازی امکان پذیر نیست، داشتن رژیم غذایی مناسب همرا با تمرینات ورزشی ضروری است. این دو مکمل یکدیگر هستند و با انجام دادن تنها یکی از آنها نباید انتظار موفقیت در این راه را داشته باشید.

 

شما به ورزشی احتیاج دارید که هر روز بتوانید ان را انجام دهید ، علاوه بر این در برنامه ورزشی شما باید ورزشهای قلبی عروقی که پمپاژ خون را افزایش می دهند نیز وجود داشته باشند . دویدن ، راه رفتن ، اسکی ، تنیس ، شنا و وزنه برداری از جمله این ورزشها هستند و همگی ماهیچه سازند.ساختن ماهیچه خیلی مهم است زیرا ماهیچه ها احتیاج به انرژی دارند و برای تامین این انرژی چربی می سوزانند

 

نقش استرس در کاهش چربی

هرچه استرس بیشتر باشد، دور شکم نیز بزرگ تر می شود. استرس باعث افزایش کورتیزول می شود. در پی این امر فرد به مصرف هله هوله ها که کالری بالا دارد، ترغیب می شود. سعی کنید یاد بگیرید با مشکلات کنار بیایید و نگذارید استرس به شما وارد شود.

 

داشتن توده عضلانی امری کلیدی است

 • هرچه عضلات شما بزرگتر باشد کالری بیشتری می سوزانید، حتی در زمان استراحت. برای ساخت توده عضلانی نیاز به کالری دارید، پس به یاد داشته باشید که اگر همزمان با دریافت کالری ورزش نکنید اینکار نتیجه معکوس داشته و باعث می شود که چاق تر شده میزان چربی شما افزایش یابد.
 • تمرینات قدرتی با شدت بالا را طبقه بندی کنید. تحریک رشد عضلانی و سوزاندن بهینه کالری، همراه با رژیم غذایی مناسب، می توانند در سوزاندن چربی بهینه مناسب باشند.
 • انجام کار ایروبیک بیش از حد شما را لاغر می کند و عضلات شما را کوچک تر می کند.

 

میدانم که بیشتر این نکات را شنیده اید اما ارزش بازگفتن  و دوباره شنیدن را دارند. اگر از تمرینات خود نا امید شده اید و نتیجه ای از آنها نگرفته اید بدانید که در این راه اشتباه کرده اید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی پیاده روی تمرینات شکم چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha