سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اهمیت نظم و انضباط

اهمیت نظم و انضباط
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۱۶ بازدید کنندگان:۹۳۷ نویسنده:سامان موسوی

داشتن نظم و انضباط یک مهارت لازم در زندگی برای رسیدن به اهداف  خود و یا رسیدن به هر سطح از موفقیت (مهم نیست که چقدر کوچک یا بزرگ است) می باشد.


نظم و انضباط شامل کنترل انگیزه ها، احساسات، تمایلات و رفتار می باشد. این فرآیند شامل چشم پوشی از ارضای فوری جهت رسیدن به اهداف بلند مدت می باشد.


نظم و انضباط در هنرهای رزمی

در سنین کم ما در موقعیت هایی هستیم که می توانیم نظم و انضباط خود را بهبود ببخشیم. شروع فعالیت های آموزشی مانند هنرهای رزمی باعث می شوند که مهارت های زندگی افراد بیشتر شود. در این فعالیت ها معمولا اولین چیزی که به کودکان آموزش داده می شود نظم و انضباط است.
یادگیری هنرهای رزمی می تواند راهی عالی برای رسیدن به اهداف و همچنین تمرکز انرژی ذهنی می باشد. سیستم درجه بندی کمربندها در هنرهای رزمی باعث می شود هدف ها تعیین شود و عزمی قوی در رزمی کار برای رسیدن به آن به وجود بیاید. این کار مستلزم داشتن سطح بالایی از تمرکز ذهنی و آمادگی جسمانی صرفنظر از سن افراد می باشد.
این مهارت ها می توانند به راحتی به شرایط بیرون از دنیای هنرهای رزمی نیز منتقل شوند. افرادی که دارای نظم و انضباطی قوی هستند قادر به انتقال این مهارت ها به زندگی روزمره نیز خواهند بود.


تجسم موفقیت

یکی از روش هایی که ورزشکاران برتر و حرفه ای از آن استفاده می کنند این است که آینده اهداف خود را تجسم می کنند. تمرکز بر روی مزایای طولانی مدت به جای قربانی کردن مزایای کوتاه مدت می تواند به افراد کمک کند تا به سطح بالایی از موفقیت دست یابند.
توانایی نگه داشتن سطح معینی از نظم و انضباط می تواند برای افراد بسیار مفید بوده و در دراز مدت به نفع آنها تمام شود. این یک استراتژی برای توسعه قوی نظم و انضباط می باشد که در هنرهای رزمی وجود دارد و می تواند بسیاری از فعالیت های زندگی روزمره را نیز تحت پوشش این نظم و انضباط قرار دهد.


مزایا

به طور کلی افراد موفق سطح بالایی را از نظم و انضباط شخصی دارا می باشند. آنها تمایل دارند که به سرخوردگی ها رسیدگی کرده و موانع پیش رو برای موفقیت را از جلو راه خود بردارند. آنها به طور کلی قادر به رسیدن به اهداف دشوار به شیوه ای کارآمد هستند.
تسلط بر این قابلیت مهم، زندگی را برای افراد راحت تر می کند. مردم با داشتن سطوح بالاتری از نظم و انضباط شخصی قادر به پیدا کردن موفقیت مالی بیشتر، زندگی سالم تر و رسیدن به اهداف شان خواهند بود.
در کل می توان گفت داشتن نظم و انضباط چه در هنرهای رزمی و چه در زندگی شخصی باعث می شود که شما با سرعت بیشتری به پیش رفته و قادر خواهید بود راحت تر از پس موانع جلو خود بر آیید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که از همین الان شیوه رفتار و زندگی خود را تغییر داده و نظم و انضباط بیشتری به خود و کارهایتان بدهید. برای شروع می توانید از رشته رزمی خودتان استفده کنید.
 

برچسب ها: هنرمند رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha