سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

پنج اشتباه در تمرینات شکمی

پنج اشتباه در تمرینات شکمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۳ بازدید کنندگان:۸۳۵ نویسنده:قاسم نژاد

1) روی چربی سوزی تمرکز کنید.

چربی سوزی افزایش اسیدیته تولید شده،هنگامی که فرد در مسیر انرژی گلیکولیتیک است. تمرکز مربیان آماتور بیشتر روی سوزاندن چربی های اضافی است تا قوی ساختن آنها. دکتر فرید هاتفیلد ( Fred Hatfield) بسیار خوب با طنز می گوید: شما دوست دارید بسوزانید؟ پس یک کبریت روشن کنید.


شدت های بالا برای قوی تر کردن عضله و رسیدن به بالاترین سطح آن، بسیار ضروری و پیش نیاز است.

 

2) روی انقباض تمرکز نکنید.

 

عضله تان ممکن است در دو حالت منقبض شود. حالت اول، در پاسخ به وزنه (فیدبک) و حالت دوم در پاسخ به فرمان مغز حتی در صورت عدم مقاومت (فید فورواد) است.
 مثال های اولی در این مورد، تمرین حمل کشاورزی (برداشتن دو وزنه در حالت راه رفتن) و تمرین اسکات جلویی با کتل بل است. مثال های دومی،  بلند کردن دو کتل بل، دراز نشت سخت و تنفس قدرتی است. برای رسیدن به حداکثر قدرت، هر دو نوع تمرینات لازم است.

 

بدنسازان می دانند که چگونه از بازخورد جلویی (feed-forward) برای تمرینات شکمی استفاده کنند. آنها بیشتر روی انقباض تمرکز می کنند تا تعداد تکرارها. و عضلات قوی شکم شان نشان دهنده ی این موضوع است. لری اسکات، مستر المپیای مقام اول که یک قهرمان ارتباط ذهنی بود، برخی از تکنیک های انقباض شکمی خود را به من نشان داد. توجه او به جزئیات و آگاهی از ساختمان بدن بسیار موثر بود و تمرکز وی خارق العاده بود. آقای اسکات افرادی را که در حین انجام تمرینات شکمی با تلفن حرف می زنند، کاملا سرزنش می کند.

3)  فشار نیاوردن

تمرینات فیدبکی چه با وزن سنگین یا کم، مستلزم مقاومت بیرونی بالا است. برای مثال، برای افراد وزن سنگین، معمولا تمرین full contact twist  و وزنه در یک دست انجام می شود. من دراز نشست سخت انجام نمی دهم، چون بسیار دردناک است. مثال هایی برای افراد با وزن کم نیز، پرچم اژدها و تمرینات پیستول می باشد.

 

 

تمرینات فول کانتاکت چرخشی

تمرین Full contact twist

4)  تمرینات ایزومتریک

تمرینات ایزومتریک یا ایستا (تمریناتی است که عضله در برابر مقاومت خارجی منقبض می شود)، بسیار مفیدند و تمرین L شکل (صندلی شکل) و تمرین با وزنه های سنگین که تعادل قوی می خواهند، نباید دست کم گرفت. اگرچه تجربه به من آموزش داده است که افرادی که به صورت پویا تمرینات شکم نمی کنند (یک کشش به دنبال اوج انقباض)، از ایستایی 100 درصد حرکات شان به طور کامل ناآگاهند. (البته چنین تمریناتی برای انعطاف مطلوب، مناسب نیستند)

5) هر تمرینی تمرین شکمی نیست.

برداشتن وزنه سنگین به طور ماهرانه، ورزشی با کشش بازخورد عقبی و جلویی است. به کار بردن مقاومت سخت قبل از تمرین کشیدن، مثالی برای بازخورد جلویی (feed-forward ) و مقاومت داشتن زیر یک وزنه ی متحرک نیز مثالی برای بازخورد عقبی (feed-back) است.

مستر المپیای مقام دوم، دکتر فرانکو کولومبو (Franco Columbu ) به من گفت که چون از انجام تمرینات شکمی به صورت مستقیم متنفر است، به جای آن، در تمرینات برداشتن وزنه عضلات شکمش را بیشتر منقبض می کند. او در نهایت جایزه ی " بهترین تمرینات شکمی" را برنده شد . توانست در وزن 80 کیلوگرمی، وزنه 300 گرمی بلند کند.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی پاول ساتسولین تمرینات شکم
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha