سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

گفتگو با پاول ساتسولین (شیطان روسیه)

گفتگو با پاول ساتسولین (شیطان روسیه)
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۲ بازدید کنندگان:۸۸۴ نویسنده:سامان موسوی

برای اولین بار من واژه "شیطان روسیه" را در جامعه رزمی کاران هنرهای رزمی شنیدم. خیلی ها با استفاده از تکنیک و تمرینات او حرکات کششی را انجام می دادند. تا کنون کتاب و فیلم های زیادی  از پاول ساتسولین (Pavel Tsatsouline) در مورد تمرینات قدرتی منتشر شده است. صادقانه بگویم که من تقریبا با نصف تمریناتی که او انجام می دهد مخالف هستم. به همین دلیل کنجکاو بودم که در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنم. بدن او بیشتر شبیه بروس لی است و علاقه دارد که در کنار ساحل تمرین کند. پاول مدرک فیزیولوژیکی و مربیگری خود را از اتحاد جماهیر شوروی گرفت و به عنوان یک ورزشکار ملی شناخته شده است.

پاول ساتسولینن اکنون با همسر آمریکایی خود در کالیفرنیا زندگی می کند. پاول بیشتر وقت خود را صرف نوشتن کتاب، ساخت فیلم، برگزاری  سمینارها و آموزش نیروهای ویژه آمریکا می کند. اکنون خوشحالم که برای انجام مصاحبه در کنار او هستم. در ادامه سوالاتی که ممکن است برای بیشتر شما پیش آمده باشد را از پاول می پرسم و جواب های او را خواهیم شنید.

 

سوال: شما خیلی سریع به بدنسازان می گویید که عضلات آنها جعلی است. مگر بزرگ بودن بد است؟

 

پاول: این موضوع در اولویت قرار دارد و در بیشتر ورزش ها مهم است. مثلا به ندرت پیش می آید که یک کوه نورد بیشتر از 110 کیلوگرم وزن داشته باشد. با افزایش وزن بدن، قدرت نسبی شما، بیشتر در خطر قرار می گیرد. مثلا سربازان را در نظر بگیرید که علاوه بر وزن خود باید یک کیف 25 کیلویی را نیز حمل کنند. اگر وزن آنها بیش از حد سنگین باشد قادر نخواهند بود که از بیشتر موانع عبور کنند و به اندازه کافی سریع نخواهند بود. به همین دلیل بیش از حد بزرگ بودن هم مناسب نیست. یک کوهنورد خوب باید مانند یک سنجاب پرنده باشد به همین دلیل آنها باید به اندازه کافی بتوانند سریع و انعطاف پذیر باشند.

 

پاول ساتسولین

 

سوال: بدنسازان باید چه کاری انجام دهند؟

 

پاول: من با آموزش سیستم های عصبی می توانم به آنها یاد بدهم که چگونه قوی تر شوند. کسانی مانند رونی کلمن، دوریان یتس یا آرنولد جز بهترین بدنسازان هستند و بسیار قوی هستند. داشتن تراکم عضلانی و قدرت ماهیچه ای بدون داشتن آموزش های سنگین به وجود نخواهد آمد. زمانی که شما قوی تر باشید می توانید وزن بیشتری را در تمرینات بدنسازی تحمل کنید.

 

 

سوال: در مورد تمرین تنفس به ما بگویید؟

 

پاول: دانشمندان روسی برای اولین بار اصطلاح "رفلکس پنومو عضلانی" را مورد بررسی قرار دادند. در اینجا نحوه کار این رفلکس را توضیح می دهیم. ماهیچه های خود را به عنوان بلندگو تصور کنید. کنترل حجم صدا در حفره شکمی قرار دارد. هرگاه فشار داخل شکم بالا می رود مانند آن است که شما صدای استریوی خود را کم یا زیاد می کنید. پس مهم نیست که شما چقدر به سختی در حال تمرین هستید، اگر فشار داخل شکم را کاهش دهید بلافاصله ضعیف تر می شوید.

یکی از دلایلی که برخی بدنسازان چنین قدرت فوق العاده ای دارند این است که اهمیت فشار داخل شکم را درک کرده اند. هنگامی که فشار شکم را افزایش می دهید می توانید با صدای بلند فریاد بزنید (کیا بکشید) و قدرت خود را تقویت کنید.

 

ساتسولین

 

سوال: چگونه شروع به نوشتن کتاب و مقاله کردید؟

 

پاول: John Du Cane که یکی از دوستانم بود و در یکی از سمینارهایم شرکت کرده بود پس از اتمام سمینار از من پرسید که چرا همین مطالب را در در کتابی نمی نویسی؟ سپس اولین کتابی که در مورد حرکات کششی بود را نوشتم. اولین مصابحه ام را با مجله میلو که در مورد وزنه برداری بود انجام دادم. پس آنکه دیدم استقبال خوبی از کتاب و مقاله هایم شد تصمیم گرفتم که این کار را ادامه دهم.

 

 

سوال: چگونه نوع  تنفس خود را در کاراته به دیگر تمرینات اعمال کنیم؟

 

پاول:  شما باید یاد بگیرید که فشار داخلی را به حداکثر برسانید. در زبان ویژه هنرهای رزمی " تنفس با قدرت" در یک سطح هستند. یکی از راههای انجام دادن این کار این است که برای افزایش فشار بیشتر، عضلات رکتال (مقعدی) را به جلو جمع کنید و تنفس عادی داشته باشید. شما نیازمند ثبات در ستون فقرات خود هستید.

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی پاول ساتسولین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha