سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه برای یادگیری بوکس تمرین کنیم؟

چگونه برای یادگیری بوکس تمرین کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱۰ بازدید کنندگان:۱۵۸۱ نویسنده:سامان موسوی

تبدیل شدن به یک قهرمان بوکس مستلزم تلاش زیاد، نظم و انضباط و اعتماد به نفس زیادی می باشد. اگر می خواهید به صورت حرفه ای مشغول بوکس شوید قبل از هر چیز باید یک باشگاه و مربی خوب و معتبر پیدا کنید. افراد مبتدی بهتر است که حرکات اولیه را زیر نظر مربی یا شخص با تجربه ای یاد بگیرند. از یک قهرمان بوکس واقعی انتظار می رود که روزی 3 تا 5 ساعت و 3 تا 5 روز در هفته تمرین کند.

 

تمرکز بر تکنیک های مشت جهت بهبود قدرت و استقامت

 

ضربات بوکس

 

یک مشت خود و کار آمد مشتی است که به راحتی قدرت خود را به حریف انتقال دهد. در حالی که بر روی تمرینات سرعتی و استقامتی خود کار می کنید منجر به بهتر شدن تکنیک های شما در بوکس هم خواهد شد. در حالی که این تمرین را انجام می دهید بر روی موارد زیر تمرکز کنید:

 

·         پیش روی با آرنج خود. مشتی که می زنید را با آرنج تان پرتاب کنید نه مچ دست تان.

·         جمع و جور ماندن. سعی کنید دستی که با آن مشت نمی زنید را در کنار خود نگه دارید.

·         استراحت دادن به بازوها. هنگامی که در حال مشت زدن نیستید بازوهای خود را شل کرده و به حالت عادی تنفس کنید.

 

تمرکز بر روی کیسه بوکس های صاف، سریع و تمیز

 

آموزش بوکس

 

کیسه بوکس های سریع که از سقف آویزان شده اند ابزار خوبی برای توسعه فرد، ریتم سازگاری و مشت قوی می باشد. شما به طور منظم ضربه می زنید، حرکات دایره ای انجام می دهید و یا در حال حرکت به کیسه ضربه می زنید. این یکی از بهترین راه ها برای افزایش استقامت و هماهنگی دست هایتان می باشد.

 

·         ضربات کیسه را 3 تا 5 بار و هر بار به مدت 3 دقیقه انجام دهید. در نظر داشته باشید که زمان وقفه بین هر راند نباید از 30 ثانیه بیشتر شود.

 

ضربه زدن به کیسه بوکس های سنگین در فواصل 3 دقیقه ای و 3 تا 5 بار در هر جلسه آموزشی

 

کیسه بوکس

 

کیسه بوکس های سنگین می توانند به عنوان دوست خوب شما در باشگاه عمل کنند. شما باید به مدت 3 دقیقه مانند اینکه در رینگ مسابقه حضور دارید به طور متوالی به کیسه بوکس ضربه بزنید. مطمئن شوید که شما فقط در کنار آن نایستاده باشید بلکه به آن ضربه بزنید. شما باید مانند یک مبارزه واقعی با پاهای خود رقص انجام بدهید و آن را مانند یک حریف زنده در نظر بگیرید.

 

·         برای اینکه تمرین تان را سخت تر کنید قبل از شروع به کیسه بوکس نوسان دهید. این کار باعث این می شود که مانند یک حریف متحرک شناخته شوید.

 

استفاده از مشت های 30 ثانیه ای برای افزایش استقامت بازو

 

ضربات بوکس

 

با استفاده از کیسه های سنگین، به مدت 30 ثانیه ضربات مشت سریعی به آن وارد کنید. در هنگام پرتاب مشت بر روی سرعت خود تمرکز کنید نه فقط قدرت آن. به مدت 30 ثانیه استراحت کرده و سپس 4 تا 5 بار بیشتر آن را امتحان کنید.

 

آغاز یک برنامه تمرینی قدرتی

 

تمرین بوکس

 

شما می توانید با استفاده از وزن بدن خودتان عضله سازی کنید. مهم نیست که چه سبکی دارید. سعی کنید 2 تا 3 روز در هفته از ترکیب تمرینات قدرتی استفاده کنید. خوشبختانه، بوکس باعث فشرده شدن عضلات تان می شود هدف بزرگ، تمرین برای ساخت عضله در سریع ترین زمان ممکن است. برخی از تمرینات خوب که می توانند شما را در این برنامه موفق کنند عبارتنداز:

 

وزن بدن

اگر نمی توانید به باشگاه بروید، اگر زیر 16 سال دارید یا ترجیح می دهید که وزنه بلند نکنید تمرینات زیادی در این زمینه وجود دارند که عبارتنداز:

·         حرکت شنا، نزدیک دست و موضع گسترده

·         پایین آمدن

·         تخته های جلویی

·         استفاده از وزن بدن در مقابل معکوس آن

·         Pull-ups

 

وزنه برداری

بر روی تکنیک های صاف و روان تمرکز کنید. برای بدست آوردن بهترین نتایج، به صورت بی خطر به سمت بالا و پایین حرکت کنید. ازجمله این تمرینات می توان به موارد زیر استفاده کرد:

·         ردیف، نشسته و ایستاده

·         پرس سینه

·         پرس شانه و پریدن

·         تمرین جلو بازو

برچسب ها: بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha