سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین رشته هنر رزمی چیست؟

بهترین رشته هنر رزمی چیست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۱/۲۱ بازدید کنندگان:۷۷۰۰۴ نویسنده:مدیر سایت

بهترین هنر رزمی کدام است؟
این سوالی است که ذهن بیشتر علاقمندان را درگیر کرده است و از طرفی مبحث بین طرفداران یک رشته خاص است و عموما هیچ برنده ای هم ندارد.
حقیقت این است که اصلا  چیزی به عنوان بهترین رشته هنر رزمی وجود ندارد. هر هنر رزمی نقاط قوت و ضعف و همچنین اهداف متفاوتی دارد.هر سبک و یا استایل دارای مشخصه هایی است و هر کدام در یک زمینه به صورت بهتر عمل می کنند اما پاسخی کلی برای این سوال وجود ندارد.
در هنگام انتخاب هنر رزمی فاکتور هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

آمادگی جسمانی
تعدادی از رشته های رزمی  همانند جوجیتسوی برزیلی و یا MMA به قدرت بدنی و فیزیک بدنی مناسبی نیاز دارند هر چند اگر قدرت بدنی خوبی هم ندارید مشکلی نخواهد بود اما باید در ابتدا بر روی قدرت بدنی و آمادگی جسمانی، بیشتر کار کنید.
از طرف دیگر در صورتی که سن و سال شما بالاست و یا احتمالا آسیب دیدگی را نمی توانید تحمل کنید بهتر است در مورد اینگونه کلاسها، که بر روی قدرت بدنی، با شدت کار می کنند تجدید نظر کنید.

ضربه زدن ،گرفتن و یا هر دو
آیا دوست دارید که به صورت ایستاده مبارزه کنید و مشت  و لگد و یا ضربات آرنج و زانو بزنید؟ در این صورت می توانید ورزشهایی همانند کاراته، تکواندو، کونگ فو و کیک بوکسینگ را مد نظر داشته باشید.
در صورتی که ورزشهای درگیری با صورت گرفتن و دست به یقه شدن را می پسندید  می توانید به ورزشهایی همانند کشتی کج، جوجیتسو و جودو روی بیاورید البته جودو تکنیک های پرتابی زیادی دارد اما در این دسته هم می توان آن را جای داد.
شاید هم هر دو نوع ورزش را دوست دارید در این حالت MMA یا یک ورزش ترکیبی دیگر می تواند انتخاب خوبی باشد.فراموش نکنید که باید در شرایط بدنی خوبی باشید تا نتیجه خوبی بگیرید برای مثال در صورتی که مشکلی در گردن دارید جوجیتسوی برزیلی که در آن حریف سعی در گرفتن گردن و خفه کردن شما دارد گزینه مناسبی نیست.

فاصله و برنامه تمرین

قبل از انتخاب به یاد داشته باشید که فاصله از باشگاه و همچنین زمان تمرین بسیار مهم است در صورتی که برنامه تمرین با زمان فراغت شما مناسب نیست و یا باشگاه در فاصله دوری از محل زندگی شماست ممکن است باعث دلزدگی شما شود و نهایتا شما را مجبور به ترک هنر رزمی کند بنابراین این دو مطلب را در نظر داشته باشید.
برای موفقیت برنامه ریزی کنید


دفاع شخصی همراه با هنر رزمی
این چیزی است که وقتی قبل از ثبت نام در یک باشگاه با مربی آن صحبت می کنید ممکن است بپرسید که آیا آموزش دفاع شخصی هم می دهید؟ در صورتی که جواب مثبت باشد بسیار عالی است دو تیر و یک نشان.
تقریبا همه سبک های هنر های رزمی ادعا می کنند که دفاع شخصی هم به همراه اصل هنر رزمی انتخابی، آموزش داده می شود اما  به یاد داشته باشید که استادان بسیاری هستند که معتقدند که هنر های رزمی باشگاهی هیچ کدام نمی توانند آموزش دفاع شخصی را برای یک شرایط واقعی بدهند.این گفته با واقعیت همحوانی دارد رشته های باشگاهی هدفشان این است که یک مبارزه را ادامه دهند و دو مبارز در مدت زمان معینی با هم مبارزه کنند و همچنین قوانینی برای نحوه اجرای ضربات وجود دارد در حالی که در یک شرایط بحرانی درگیری خیابانی ، مبارز باید به سرعت مبارزه را به نفع خود پایان دهد همچنین اگر رشته های باشگاهی  اجازه استفاده از تکنیک های مرگبار را داشتند که تا کنون ورزشکاران بسیار کمی باقی می ماندند!
تعدادی هم از ورزشکاران هنر های رزمی معتقدند که رشته هایی که اجازه درگیری کامل بین حریفان را نمی دهند نمی توانند یک شرایط واقعی را برای آموزش دفاع شخصی مهیا کنند به عبارت دیگر  در صورتی که در باشگاه فقط ضربات کنترل شده را تمرین کنید در مبارزات واقعی در خیابان ممکن است زیاد این آموزشها به کارتان نیاید.
البته فاکتور های زیاد دیگری در این مقوله می گنجد اما از آنجا که این مقاله قرار نیست جانبدارانه باشد در صورتی که هدف شما یادگیری دفاع شخصی همراه با هنر رزمی است بهتر است این موارد را در مورد رشته مورد نظر خود در نظر داشته باشید.

هنر های رزمی ورزشی
افرادی هستند که دوست دارند به عنوان یک ورزش با هنر رزمی درگیر شوند برای این افراد رشته های زیادی هستند که فدراسیون ورزشی تخصصی خود را دارند و شما می توانید در آنها شرکت کنید برای مثال جودو رشته ای است که توسط دکتر Jigory Kano ابداع شد تا دقیقا یک ورزش باشد به علاوه تورنمنت های فراوان دیگری هم در رشته هایی همانند کاراته، تکواندو، کونگ فو و .. وجود دارد که می توانید با شرکت در آنها قابلیت های خود را محک بزنید.
فاکتور دیگری هم که برای انتخاب رشته رزمی می توانید در نظر بگیرید نحوه مبارزه کردن انهاست رشته هایی همانند کیک بوکسینگ کل مدت زمان مبارزه را در حالت ایستاده می گذرانند در حالی که جودو و جوجیتسوی برزیلی بیشتر بر روی تکنیک های گرفتن و غلتیدن تکیه می کنند تعدادی از ورزش های رزمی همانند کیوکوشین و کیک بوکسینگ جزء سبک های فول هستند در حالی که تعداد دیگری از سبک های کاراته کنترلی هستند و آسیب کمتری در جریان مبارزات می بینند.
مطالبی که گفتیم را می توانید برای انتخاب رشته رزمی خود در نظر داشته باشید.

بر می گردیم به سوال ابتدای مطلب: بهترین هنر رزمی کدام است؟
پاسخ اینست که بهترین هنر رزمی وجود ندارد اما بهترین هنر رزمی برای شما همیشه وجود دارد. کافی است اهداف و شرایط خود را بسنجید آنگاه مناسبترین گزینه در بین هنر های رزمی خود را به شما خواهد نمایاند.

تعدادی از محبوبترین رشته های هنر های رزمی

سبک هایی با مبارزه در حالت ایستاده
اگر به دنبال رشته هایی هستید که مشت و لگد بزنید و یاد بگیرید چگونه از خود دفاع کنید در این صورت این رشته ها ارزش نگاه کردن را دارند:

 • بوکس
 • کاپویرا
 • کاراته
 •  کیک بوکسینگ
 • کراو مگا
 • موی تای
 • کونگ فو


سبک هایی با مبارزات گرفتن و چنگ زدن و به زمین انداختن
در صورتی که فکر می کنید مبارزات در فاصله چسبیده به هم و گرفتن حریف و زمین زدن آن می تواند  سرگرم کننده باشد به این ورزشها نگاهی بیندازید.


سبک های با نوع مبارزه پرتاب کردن و زمین زدن
این سبک ها شمال تکنیک های پرتاب کردن و قفل کردن مفاصل است.البته تکنیک هایی این ورزشها ممکن از با ورزشهای بالا اشتراک داشته باشد. در این رشته ها بیشتر تکنیک ها دفاعی هستند و از نیروی حریف بر ضد خود او استفاده می کنند.


سبک هایی با تکیه بر سلاح
یادگیری نحوه استفاده از سلاح سرد جزء بیشتر هنر های سنتی است.اما تعدادی هنر رزمی وجود دارد که بیشترین تکیه را بر روی سلاح دارند.

 • یایدو
 • کالی
 • کندو


ورزشهای تنفسی و مدیتیشنی
این ورزشها بر روی نحوه تنفس تکیه دارند و سعی در آرام کردن بدن و ذهن و امادگی روحی رزمی کار دارند.


ورزشهای ترکیبی
تعداد زیادی از سبک های رزمی تکنیک های خود را از سبک های دیگر گرفته اند. تعدادی از کلاسهای هنر های رزمی تکینک های سایر رشته ها را در قالب MMA تدریس می کنند در این ورزشها تکنیک های مشت و لگدو گرفتن و پرتاب کردن و .. با هم ترکیب شده اند.

 • MMA
 • جیت کن دو
 • نینجوتسو
   
برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی سبک های هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه

نظرات کاربران

حسین در تاریخ ۱۳۹۲/۷/۱۸ [۱۲:۳۱:۵۷ AM]

سلام
ممنون از زحماتی که کشیدید ولی باید بگم ورزش ووشو ساندا (سانشور)همه این ورزش هارو زیر پا میزار چون همه چیز داره فنون دست ، پا، درگیری ودفاع شخصی

رامین حبیبی در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۲ [۱:۵۲:۵۶ AM]

سلام و خسته نباشید
ما همه ادعای ایرانی و مسلمون بودنمون میشه ولی اصلا...
یک رشته ایرانی هست که همه چی شو از اسلام و ایران گرفته وحاضرم قسم بخورم که از هر رشته رزمی که شما بگید بهتر و دلیل هم بیارم
و استادش (پایه گذار رشته) هم از همه اساتید جهان از جمله بروس لی و جکی جان و جت لی و ... بهتر اصلا با این حرفم اغراق نمیکنم
اسم این رشته رزمی رماست
اما متاسفانه بدلیل کم لطفی هنوز به ثبت نرسیده
اما بهترین رشته رزمی در تمام دنیاست
رما یعنی راه معرفت انسان

یزدان در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۵ [۱۰:۱۱:۵۳ AM]

سلام۰به نظرم ورزش های رزمی ترکیبی برای جهات مختلف چه از نظر امادگی جسمانی و هماهنگی و حتی دعواهای کوچه بازاری مفیدتره۰البته خودم دوست دارم رزمی کار کنم ولی تا حالا سمتش نرفتم و ۴ ساله پرورش اندام کار میکنم۰

اسمعیل در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۱۳ [۳:۵۸:۳۹ PM]

من 7سال کشتی کارکردم با علاقه منتهی بعلت آسیب دیدگی زیاد این رشته مجبور شدم برم سمت رشته های رزمی اکنون در دورشته ورزشی کیوکوشینگ و موی تای(تای بوکس) کار میکنم واقعا" معرکس رشته های رزمی

فرشاد نقیبی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ [۲:۲۹:۴۳ PM]

با سلام.به نظر بنده همه رشته ها به شرط درست کارکردن خوبه.ولی من خودم با بیش از بیست و سه سال سابقه فعالیت در رشته های تکواندو،کونگ فو توآ و ووشو و تحقیق و بررسی درباره دیگر رشته های رزمی تصمیم گرفتم که همون رشته ووشو رو به عنوان بهترین رشته رزمی انتخاب کنم.چون رشته زیبا و کاملی است که شامل ژیمناستیک،کشتی،کاراته,تکواندو و بوکس بوده و بیش از بیست نوع سلاح سرد داره و تنوع تکنیک های این رشته باعث میشه که هر فرد با هر سنی بتونه توی یکی از بخش های اون فعالیت کنه.

محمد در تاریخ ۱۳۹۳/۳/۷ [۱:۰۳:۵۵ PM]

من خودم رزمی کارم وبه نظرم بهترین سبک رزمی کیوکوشین هست .سبک هایی مانند تکواندو ووشو دفاع شخصی به هیچ دردی نمی خورندو

حسین در تاریخ ۱۳۹۳/۳/۲۵ [۲:۰۱:۴۴ PM]

من تو سه تا از ورزش های رزمی کمربند مشکی دارم ولی هیچ ورزش رزمی رو به اندازه رزم آوران قوی نمیدونم یعنی جز تکنیکی ترین و بهترین سبک های رزمی ایران و جهان هستش میتونین با مشاهده فیلمهاش متوجه بشین خودم قصد دارم دنبال کنم

میلاد در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳ [۱۰:۰۳:۰۲ PM]

فقط نینجوتسو(نینجا)

میلاد در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳ [۱۰:۰۶:۰۴ PM]

اگه باورتون نمیشه تاریخچه آموزش رو بخونید

بهنام در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳۱ [۱:۳۲:۳۹ AM]

با سلام. آقای حبیبی شما که اینقدر خوب بلدین شعر بگین یه بار بیوگرافی استاد ملک جهانی بنیانگذار هالا رو بخون بعد بیا از این چرت وپرت ها بگو.

امین حسینی در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۹ [۱۱:۱۱:۰۸ AM]

من بانظراقای رامین حبیبی موافقم ولی رما هم سبت رسیده وهم حکم سازمان جهانی داره

امین حسینی در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۹ [۱۱:۱۹:۰۰ AM]

آقای بهنام این رشته کاملا ایرانی اسلامیه
چرا ما بریم ازکشور های شرق آسیاکه دارن فرهنگ دین مسیح رو رواج میدن پیرویکنیم

ایمان علی پناه در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۲۹ [۹:۰۷:۱۲ AM]

سلام ببخشید، شما درباره تمام رشته های رزمی حتی کم سابقه ترین اون ها هم رفتین ولی درباره ووشو ساندا که ترکیبی از فنون درگیری های خشن و بکس غربی هستش واز خیلی از سبک هایی که گفتین برتره، صحبت نکردین.

رامین حبیبی در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱۰ [۱۲:۴۲:۱۵ PM]

من اینجا نیومدم که با بچه های اینجا کلکل کنم
و اگر حرفی زدم بنا به واقعیت ها بوده
یا علی

رامین حبیبی در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱۰ [۱۲:۴۴:۰۸ PM]

و اینم بگم که این رشته بهترین مدرک جهانی رو از اسم دار ترین کشور های دنیا داره و هم چنین ثبت جهانی شده
و کامنت پارسالمو در اینجا تصحیح می کنم

علی در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۲۹ [۱۰:۱۲:۰۸ PM]

برای یک پسر 15 ساله قد 172 وزن 50 کیوکوشین بهتره یا کیک بوکسینگ

حمید در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱ [۸:۳۱:۲۳ AM]

همه رشته های رزمی نقاط ضعف و قوت خودشون را دارند؛بستگی به رزمی کار دارد که چقدر مهارت داشته باشند

زهرا در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۳ [۱:۰۸:۴۶ AM]

سلام من دفاع شخصي كاركردم و كمربند قهوه اي دارم اما به كنگ فو علاقه مندم ولي بين اينكه برم كاراته يا كنگ فو ترديد دارم.لطفا راهنماييم كنيد.ورزشي مدنظرم كه براي درگيري هاي خياباني فوق العاده مناسب باشه

ali reza در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۴ [۷:۱۷:۰۱ PM]

کنگ فو بسیار ورزش جالبی است ممنون از نظراتتون

gartal در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۹ [۵:۵۰:۱۰ PM]

سلام من یه سالی هست که ای کی دو کارمی کنم اگه واقعا بتونید درست یاد بگیریدش مطمئنا رزمی کار قهاری خواهید شد

حسن در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ [۱۱:۲۷:۰۰ PM]

سلام دوستان به نظر شما من كيك بوكسينگ برم يا بوكس يا وشو ساندا راهنمايي كنيد مرسي دوت داشتيد جي ميلمم بيادhmir1377@gmil.com جي ميلمم بياد ممنون ميشم

بهزاد در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۶ [۶:۳۲:۵۰ PM]

سلام، این رشته های که گفتین در مقابل ووشو ساندا مثل شکلک درآوردن می مونه.یه ووشو کار می تونه به وسیله فنون کشتی ساندا با یه جودوکار، جوجیتسوکار و.....مبارزه کنه و شکستشون بده. همچنین یه ووشوکار(سانداکار) می تونه با ضربات مشت لگد ساندا با یه کیک بکسور،موی تای کار،کونگ فو کار و..... مبارزه کنه و شکستشون بده و با ترکیب این فنون کشتی چینی و ضربات مشت لگد ووشو هیچ رشته ای قادر به شکستش، ووشو ساندا نیست.
ووشو ساندا رو باید سلطان همشون می نوشتی.....

علی در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ [۶:۳۲:۴۱ PM]

سلام، من 23 سالمه، از لحاظ بدنی لاغر هستم، دیروز رفتم توی یه باشگاه بوکس ثبت نام کردم که اونقدر از این رشته بد شنیدم که میترسم حتی یه جلسه هم برم، اسیب هایی که به مغز وارد میشه، عوض شدن شکل و فرم صورت و ناراحتی های عصبی، دنبال رشته ای میگردم که تو درگیری ها کاربرد داشته باشه و اسیب کمتری به بدن و مخصوصا سر وارد بشه

azade در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۱۰ [۱۲:۱۹:۳۶ AM]

سلام.از بین رشته های ووشو و جودو کدومشون بهتر هست؟وکدومشون خشن تره؟ممنون میشم راهنماییم کنید

Atefeh در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۹ [۱۲:۱۹:۲۱ AM]

سلام من 40 سالمه و میخوام یک ورزش رزمی که باعث افزایش ضربان قلب بشه و صدمه هم کم داشته باشه رو یاد بگیرم . لطفا راهنمایی ام کنید

عباس در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۱۳ [۲:۵۲:۴۵ AM]

سلام
پس کیوکشین کو؟!!!

Eddie_CooRo در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۱ [۴:۴۷:۰۹ AM]

علی جان میتونی جوجیتسو برزیلی رو کار کنی،آزاده خانم به شما هم همین پیشنهادو میکنم که ووشو و جودو رو فراموش کنی...اگه واقعا میخوای کاربرد داشته باشده تو درگیری ها فقط جوجیتسو برزیلی،عاطفه خانم شما هم اگه با این سبک پیش برید،هم تضمین میکنم صدمه نخواهید دید،هم مطمئنا یک جایی بکارتان خواهد آمد...
میتونید به این پیج یه سر بزنید تا با جوجیتسو برزیلی بیشتر آشنا شوید.
www.sigma-bjj.blog.ir
میتونید جهت کلاس هم در مناطق کرج با ایشون صحبت کنید

زهرا_رزم اوران در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۲۲ [۱۲:۵۲:۵۰ PM]

به نظر من رزم اوران بهترین رشته رزمیه.. من رشتمو خیلی دوست دارم.یکسال تکواندو کار کردم و بعدش به خاطر اینکه استادم رشتشو تغییر داد ماهم به سمت همون رشته کشیده شدیم و الان ۵ ساله که رزم اوران کار میکنم و گام یک هستم. به نظر من رزم اوران بهترین رشته و استادم(استاد آرزو محمدی) بهترین استاد جهانه... بهتون توصیه میکنم عکس و فیلمای این رشته رو ببینید شاید نظرتون عوض بشه.. یگانه استادم عاااشقتم... زهرا ۱۵ ساله از اصفهان

علیرضا در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ [۷:۰۵:۱۸ PM]

سلام من15سالمه قدم160 وزنمم48 میخواستم ببینم چه ورزشی واسم بهتره قدرت بدنیم زیاده استعدادم تو چیه؟خیلی ها بهم میگن بروکشتی چون پنجم قویه نظر شما چیه؟

رضا در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۱۷ [۸:۳۸:۲۰ PM]

سلام مرسی از سایت خوبتون میخواستم بدونم کدوم یکی از رشته های رزمی کمترین زمان رو واسه اموزش داره یا مدت زمان کمی طول میکشه تا به نتیجه دلخواه رسید؟!

محمدرضا در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۲۵ [۶:۲۳:۴۷ PM]

سلام من ۱۸ سال سن دارم میخوام بدونم کدوم ورزش رزمی رو برم برام خوبه جواب بدید ممنون

محمد در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۱۹ [۱۰:۳۰:۳۲ PM]

من تا حالا به هیچ ورزش رزمی نرفتم دو سال پرورش اندام کار کردم ولی علاقه زیادی به بوکس دارم چون شاید ورزش کاملی نباشه ولی بهترین ورزش برای درگیری های خیابانی هیچ ورزشی جلوی بوکس دووم نمیاره خودمم میخوام برم بوکس

امیرحسین در تاریخ ۱۳۹۵/۳/۱۷ [۳:۲۹:۵۳ AM]

چرا هیچ مطلبی راجع به ووشو (ساندا) ننوشتی ... اصلا از ووشو ساندا که بهترین رشته هنرهای رزمیه نام نبردی

ابراهیم در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۳ [۹:۴۰:۳۸ AM]

مطلب خوبی بود . امیدوارم همیشه موفق باشید . تمام عیار

محمدامین در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۱۱ [۳:۲۲:۴۷ PM]

این حرفا چیه به نظر من هر کسی به هر رشته ای که علاقه داره بره بهتره من خودم دان ۲ ووشو ساندارو دارم .همه ورزشها نقاط ضعفی دارن و قوتی.هرورزشی خوبیهای خودشو داره مثلا تکواندو کار پاهاش قویه.بکسر مشتاش قویه.کشتی گیر درگیریش خوبه.جوجیتسو کار درگیریش خوبه . نمیشه گفت فلان ورزش از فلان ورزش بهتره

فایتر جهانی در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۱۷ [۳:۲۹:۳۱ PM]

فقط و فقط و فقط ووشو.کامل ترین ورزش رزمی دنیا.......فقط ووشو

مهدی ناصری در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۳۱ [۶:۵۲:۰۸ PM]

همه ورزشها خوبن من کاراته کارکردم خوب نبودولی جوددکارهم هستم یه جودوکارمیتونه باتمامی رزمی کارهامقابله کنه جوری اون ها رو ازراه دورونزدیک بزنه زمین که استخوانشون بشکنه پس بایدهمه جودویاکونگفو راانتخاب کنندچون ازهمه ورزش تکنیکی تروبهترهستندمخصوصاجودو

دانيال در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲ [۱۲:۰۵:۰۶ AM]

دوستان من سنم ١٢هس و به ورزش هاي ررزمي علاقه زيادي دارم و قدم يك و چهل حدودا هست و پاهاي كشيده اي دارم و دوست دارم تكواندو كار كنم أيا أين كار درسته يا نه؟

Kasra.km در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۹ [۴:۵۶:۳۰ PM]

من خودم هاپکیدو دوس دارم ولی یکی از آشنایان میگه برو کیک بکس من الان دقیقا نمی دونم چی کار کنم می تونین راهنماییم کنید

حمید در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۱۷ [۹:۱۸:۰۰ PM]

سلام بنده اکثر رشه ها رو رفتم وشوو خوبه کیوکوشین هم زیباست و قدرتی تکواندو فقط برای المپیک خوبه و معتبره نینجا هم قشنگه برای نمایشی باپیشنهاد دوستان فیلم های رزم آوران رو دیدم و متعجب شدم فک میکنم مبارزاتی که نونهالان ونوجوانانش انجام میدم در حد کیوکوشین و تکواندو هستش ولی مبارزات آزادش شبیه وشوو وکیک بوکسه و خیلی هم تکنیک و محشره من رزم آوران رو انتخاب میکنم خیلی خفنه ممنون از راهنمایی دوستان ضمنا اگه اغراق نکرده باشن ورزش نظامیه و 1400 تا هم شهید داره فک میکنم تو جبهه اینا بوده

سینا در تاریخ ۱۳۹۵/۷/۱۷ [۲:۵۴:۱۰ AM]

با سلام دوست عزیز سلام من 12 سال تکواندو کار کردم
3 سال کیوکشین
1 سال کیک بوکسینگ
و در حال حاضر 3 سال هست که جوجیتسو کار میکنم
تجربه خوبی در انواع ورزشهای رزمی دارم
اگر شما واقعا می خواهی در نزاع های خیابانی از پس خودت بر بیای حداقل باید 2 رشته متفاوت رزمی رو کار کنی
مثلا کیوکشین و تکواندو یا
کیک بوکس و جودو یا
جوجیتسو و کیوکشین و........
www.sinasport.blogfa.com

Eagle در تاریخ ۱۳۹۵/۷/۱۹ [۴:۴۸:۴۰ AM]

همه این ها درست ولی در مقابل نینجوتسو هیچ کدوم دووم نمیره. البته هالا هم خوبه ولی نینجوتسو محشره فقط یادگیریش زمان بیشتری میخواد

علیرضا در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۰ [۳:۱۹:۱۴ PM]

دوستان یه سوال دارم کدام ورزش رزمی در ایران اینده خوبی داره؟ ایا موی تای و ووشو در ایران به خوبی حمایت میشه؟ایا موی تای ورزش خوبیه و در ایران بیشتر حمایت میشه یا ووشو؟لطفا جوابمو بدین اگه هم شد به ایملم بفرستین

االلدئرررddudududu در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۹ [۱۱:۵۱:۳۹ PM]

سلام.من 15 سالمه و جثه ای لاغر دارم.میخوام یه ورزش رزمی بزم که هم از للحاظ تکنیکی کامل باشه و به دردم بخوره و هم آموزش سلاح های سرد رو داشته باشه.درباره ی جوجیتسو و ووشو ساندا چیز های زیادی شنیدم.به نظر شما چه رشته ای برم خوبه؟؟؟جیمیلمو میدم اگه به جیمیلم بفرستید خیلی خوبه...khaleghianmahdi@gmail.com
ممنون

عباس در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱ [۲:۰۳:۲۶ AM]

فقط جیت کان دو
لطفا قبل از جواب دادن یه،سرچی داخل نت داشته،باشید،پشیمون نمیشید

ناصر در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۰ [۱۰:۲۵:۱۱ PM]

سلام میخوام یه رشته ای برم که بتونم در طی پنج الی 6 ماه از خودم دفاع کنم چه رشته ای برم ؟؟؟ قد 178 وزن 67 و سن 15 لاغر هم هستم لطفا سریع جواب بدید

آناهیتا توانایی در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۱ [۱۲:۱۱:۳۸ AM]

سلام من تا کمربند قرمز تکواندو رفتم و بعد رها کردم بعد از 4 سال ب مدت دوماه هست الان نینوا داریوش رو شروع کردم خانواده مخالفت میکنن چون ورزش المپیکی نیست و تکواندو رو انتخاب میکنند اما من با حرکات نینجا بیشتر آرامش پیدا میکنم مون تکواندو خیلی یکنواخت هست با مربی تکواندو صحبت میکنم میگن بری کشور های دیگه شاید ندونم نینجا چی هست اما تکواندو ن اصولی تر هست الان من واقعا درگیرم، در ضمن نینجا میشه تو ی قسمت بوکس که ورزش المپیکی هست شرکت کرد اما بازم نميدونم

مسعود هاشمی در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۲۰ [۳:۵۱:۲۹ PM]

ورزش های رزمی تا حد زیادی به استمرار و تلاش فرد مربوطه . توصیه ی برادرانه ی من اینه که اگه میخواید پیشرفت کنید با نهایت تلاشتون ورزش کنید .

مریم در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۲۷ [۱۰:۴۱:۴۰ PM]

سلام من ی رشته میخوام که بشه هم با سلاح و هم بدون سلاح دفاع و حمله کرد،ی رشته همه چی تموم. به نظرتون نینجا خوبه؟؟؟یا چیز بهتری هم هست

Ali hesam در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۶ [۸:۳۳:۰۸ PM]

به نظر من همه رشته ها ساخته انسان هستند پس تمرین ادم قدرتشو بالا میبره این نظر یکی از دوستامه که کونگ فو کاره و تو مسابقات استانی کیوکوشین و موی تای و خود کونگ فو شرکت کرده همه رو هم اول شده البته خودمم کونگ فو کارم و رشتمو دوست دارم

صادق در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۷ [۲:۰۶:۲۳ PM]

سلام
به نظر من رشته کنگ فو عالیه که خط 7 و 8 و 9 و 10 اون هم موجوده و بیشترین فن ها رو داره و کاراامد ترین هم هست و در اون استفاده از نانچیکو و کار با چاقو و دفاع شخصی هست و نیز کنگ فو تمرکزش بر روی ضربات هر دو پا و دست هست که باعث قوی شدن فرد هست . هر رشته ای که برید در اون کنگ فو هست کنگ فو سنتی . توآ . پرتوآ و کنگ فو چینی هست که کنگ فو توآ تاکید میشه چرا که کامل هست
در ضمن ادامه این رشته کار هرکسی نیست پس خواهشا اگر ارده ندارید سراغ این ورزش نیاید .

حمید در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۶ [۲:۲۹:۳۲ PM]

سلام لطفا بگید دفاع شخصی چطوریه من 17سالمه و میخواهم برم دفاع شخصی

محمد رسولی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۷ [۱۲:۲۵:۵۵ AM]

به نظر من بوکس بهترین ورزش چون حرکات کمی داره و دست آدم خیلی فرز میکنه و میتونه‌تو یه چشم به هم زدن تو دعوا ببنی یکی رو بشکونه(تا الان شنیدید میگن من از کسی میترسم که یک حرکت رو هزار بار تکرار کرده از کسی نمیترسم که هزار حرکت رو یکبار تکرار کرده)

محمد رسولی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۷ [۱۲:۳۲:۵۱ AM]

دفاع شخصی ورزش بدی نیست اما چون حرکاتش بیش از حد زیاده واسه دعوای خیابونی خوب نیس مثلا فکر کن با یه بوکسور سریع طرفی هیچ وقت نمیتونی دست های اون رو بگیری و کنترل کنی به نظرم بهترین و مشهور ترین ورزش دنیا بوکس هستش در ضمن هر آدم عاقلی میدونه که همه ی انسان تو دعوا یه ترسی دارن و همه ی ما میدونیم که اون ترس باعث میشه که تو دعوا پاهامون هول بشه یا این همه حرکات کشتی یادموه بره و بوکس ورزش ساده و چون ضرباتش واسه سر هست ورزش خوبیه بوکس

علیرضا در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ [۳:۳۷:۵۷ PM]

جاب حسین آقا:باتوجه به تجربیاتی که در رشته های ورزشی ووشو(ساندا)وکاراته دارم،میتونم به جرأت بگم که بهترین ورزش رزمی کاراته است چون در مبارزه(کمیته) آن انواع حرکات دست و پا با قوانینی وجود دارد و در بخش(کاتا)ی آن باحرکاتی زیبا شروع وبا حرکاتی زیباتر تمام میشود.قابل توجه است در ووشو به جای زدن ،تاز میکنند😂😂😂

reza در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ [۲:۳۱:۰۸ AM]

سلام من16 سالمه و میخوام یه ورزش رزمی رو شروع کنم.به نظر شما ووشو ساندا خوبتره یا کونگ فو تو آ؟؟؟
لطفا کمکم کنید.
isaacbetawolf1379@gmail.com

علی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ [۱:۲۳:۴۷ AM]

سلام به همگی ببینید هیچ ورزشی کامل نیست هر ورزشی خوبی و بدیه خودشو داره توباید ببینی به چه ورزشی الاقه داری و بعدش فقط تمرین کنی همین اونوقت همه رشته هارو با همون رشته ای که علاقه داشتیو تمرینش هم کردی شکستش میدی وسلام شد تمام یا حق

سجادد در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ [۹:۰۹:۵۴ PM]

من نظر نمیدم که چی خوبه و چی بده من بوکس کار کردم تکواندو هم کار کردم که جفتش تو ووشو (ساندا) خلاصه میشه ولی اگه خشونت دوست دارید فقط میشه گفت mmaمیتونه کمکتون‌کنه . این ورزش هنوز شناخته شده نیس برا همین افراد اشنایی ندارن باهاش ولی اگه دنبال مقام هستین ووشو از همش بهتره

حامد حسینی در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۳ [۷:۴۸:۲۷ AM]

سلام من سنم 40سال است ورزشهای رزمی خیلی دوست دارم به نظر شما کدام رشته رو انتخاب کنم که با سنی که دارم مطابقت کنه ممنون

ali در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۴ [۳:۳۰:۵۵ PM]

با سلام و خسته نباشید خدمت رزمی کاران عزیز و عرض احترام به تمامی سبکها باید بگم که کیوکوشین و قهرمانانش در تمامی مسابقات رسمی k-1 وMMA که جزو سنگینترین و خشنترین مسابقات رزمی و رسمی جهان هست به خوبی قدرت و برتری کیوکوشین رو ثابت کرده اند بنده این مطلب رو بعد از۲۶ سال تمرین کیوکوشین عرض میکنم .

مسعود در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۲۱ [۳:۲۶:۲۰ AM]

ازنظر من برترین هنررزمی وسبک اینه سبک بدون سبک یعنی روش رهگیری مشت یا جیت کاندو.....چرا چون سررشته همه نرهای رزمیه وحرکاتش ساده ولی قدرتمند وفوق العاده سریعه....که اونم فقط یه نفر میتونست انجام بده اونم استاد هنرهارزمی سلطان رزمی کاران جهان استاد بروسلی بود

منصور در تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۲ [۸:۳۴:۵۰ PM]

من به کیک بوکس علاقه دارم ولی در شهر ما کیک بوکس نیست به نظر شما بوکس برم یا ووشو

ناصر. ف در تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۸ [۲:۰۵:۱۴ PM]

کدوم تا از این ورزش های رزمی خیلی سنگین هست و زودی لاغرت میکنه؟ صرفا جهت لاغر شدن میخام بیام برای دعواهای خیابانی نمیخام

زهرا در تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۹ [۱۲:۰۱:۲۰ AM]

من می خوام برای دفاع از خودم یه زشته رو انتخاب کنم دفاع شخصی تفکیک میشه عایا؟؟؟

آرش نورزایی در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲ [۸:۳۹:۵۰ PM]

سلام من 3سال بوکس کار کردم تاحالا با ووشو کار مبازه کردم با کیک بوکسور مبارزه کردم با کشتی کج کار مبارزه کردم حتی با ام ام ای کار هم مبارزه کردم و خوشبختانه همشونو شکست دادم از نظر من هیچ ورزشی جلو بوکس دوام زیادی نمیاره بوکس برای کسانی که میخوان ضربان قلبشون نرمال بشه ورزش عالییه

AREFبوکسور در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۵ [۸:۲۴:۴۰ PM]

بوکس عالیه چون قدمتش خیلی زیاده و اگر توش حرفه ایی باشی درمسابقات و المپیک پول زیادی گیرت میاد و بوکس مثل کیک بوکسینگ و ام ام ای آموزشهای دیگری الهام گرفته نشده و بوکس فقط خودشه

mahdi در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۷ [۹:۵۰:۳۰ AM]

بین رشته های ساندا،کیک بوکسینگ و جوجیتسو کدومش بهتره؟لطفاً راهنمایی کنید.

سحر در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲۴ [۱:۱۶:۴۲ PM]

من ٢٠ سالمه ١٧٢ قدمه ٦٠ كيلو وزنمه ،دوست دارم ورزش بوكس كار كنم از الان به نظرتون ممكنه به المپيك راه پيدا كنم ؟ خودم فكر ميكنم خيلي ديره براي شروع يك ورزش به صورت حرفه اي.لطفا دوستاني كه تجربشو دارن راهنمايي كنن ممنون ميشم

درود بر امریکا در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۵ [۸:۵۳:۰۶ PM]

فقط بوکس

XXX در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۷ [۱۲:۳۳:۲۷ AM]

فقط بوکس،پرچم بوکسورها بالاست :-)

محمد سام در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۷ [۸:۰۶:۲۶ PM]

من ناورزش رزمی رفتم و بین همه ی اینا بوکس رو می پسندم ورزشه متعادلیه

علی در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۸ [۸:۴۱:۵۳ PM]

بوکس یک ورزش ملی جهان محسوب میشه و باتوجه به ضربات آن که بعضی ها میگن خطرناکه باتوجه به دین اسلام و سایر دین ها حلال اعلام شده بود،و ضربات آن ضرری برای بدن وسر ندارد.

محمدصادق در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۱۲ [۱۰:۵۰:۵۵ AM]

سلام یک سوال به نظر شما کنگ فو بهتره یا کاراته؟
به نظر من بوکس و تکواندو به درد نمی خوره قصد بی احترامی ندارم اما یه رزمی کار که کاراته کنگ فو یا هر ورزش رزمی دیگه رفته باشه اگه دقت کنه میتونه ضربات بوکس و تکواندو رو دفع کنه علی الخصوص بوکس.چون بوکس فقط ضربه با دسته و تکواندو ضربه با پا واین انفرادی بودن کار رو خراب می کنه.اگه نظرم غلطه لطفا بهم بگید.ممنون می شم اگه سوالی که اول کامنت پرسیدم رو جواب بدید.متشکر

محمد در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۶ [۲:۰۰:۱۰ PM]

به نظر من بهترین ورزش معنا نداره چون همه ورزش ها خوب هستن و هر ورزشی نیز سبک خاص خودشا داره ولی به نظر من هر انسان باید یه ورزش را دنبال کنه تا موفق شه من ورزش مویتای برای مبارزه و بدنسازی برای قدرت بدنی را توصیه میکنم

احمد در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۳۰ [۱۱:۰۹:۴۷ PM]

آقا محمدصادق این دوتا ورزش رو که گفتی کدامشون بهتره هیچ کدومشون به درد گوزم نمیخوره ولی کاراته یکم خوبه،اولا بوکس و تکواندو بهترینه چون تمرکزت بیشتر سر پا ویا دسته و خودت بدرد هیچ ورزشی نمی خوری،من خودم ورزشم بوکسه و بوکس رو بیشتره بقیه ورزشا دوست دارم چون باید داخلش خیلی حرفه ایی باشی و طرفدار زیاد داره درمسابقات مخصوصا المپیک جایزه و پول خیلی زیادی گیرت میاد

فرید در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۳۱ [۳:۵۷:۱۶ PM]

بوکس بهترین ورزشه،هوش و دقتت رومیبره بالا سرعت عملتم زیاد میکنه.

حبیب در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳ [۱۱:۴۲:۴۵ PM]

من به عنوان کسیکه اصلا رزمی کار نکرده فقط از دور مشاهده کرده
به نظرم ضرباتی که در کاراته زده میشه با نهایت سرعت و قدرت هست و زود هم دست و پا جمع میشه ، اگر رزمی کار دارای قدرت بدنی و تمرکر بالا باشه و ضربات رو پشت سر هم با سرعت و قدرت بزنه ، طرف کلا محو میشه
دوست دارم برم دنبال کاراته ، ولی سنم 35 ساله و از حال و حوصله افتادم

آرش در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۷ [۱۲:۳۸:۰۹ PM]

سلام من بین تکواندو و بوکس و ساندا نمیدونم.دوتای اول رو بیش تر دوست دارم.بوکس میگن هم صورت و هم سر و مغز رو داغون میکنه واقعا.تکواندو نمیدونم اصلا بدرد دفاع و دعوا میخوره یا نه.تو آپاات چندتا ویدیو واقعی هست تکواندو بوکسور رو میزنه. arash.ka80@gmail.com و
arash.rz80@gmail.com ممنون میشم راهنماییم کنید.

FBI در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۲۰ [۱:۴۵:۱۹ PM]

آرش جان من هم بوکس رفتم و تکواندو وهم جودو وبوکس می‌پسندم،اولاکه ورزشو برای دعوانبایدخواست،اول برای سلامتی وبعدبرای قهرمانی ،اصلا برای ورزشکار زشته که دعواکنه،ضربات بوکس هم مشکلی برای صورتت پیش نمیاره من ضربه زیادخوردم ولی طوریم نشده

مهدی باقری در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۲۲ [۲:۳۵:۲۷ AM]

هیچ رشته ای به بوکس نمیره
رشته های مثل تکواندو کاراته کیک بوکس هیچ بدرد نمیخورن.

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳۱ [۱:۵۶:۳۱ AM]

سلام

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳۱ [۲:۰۸:۵۸ AM]

خدمت اونایی که میگند ورزش کلا برا دعوا نباید خواست وفقط برا سلامتی بگم پس اگه فقط سلامتی مطرح باشه هیچ نیازی به رزمی نیست پیاده روی وشناهم کفایت میکنه ولی این ورزشا یه بخشش که بخش عمدشم همونه زدوخورد واستفاده ازشون تو نزاع هاست واین واضحه

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳۱ [۲:۲۳:۵۵ AM]

بله خلاصه اینطوری اینجور نیست کسی که رزمی میره حتی با اخلاقاش اصلا یکی ازهدفاشم دعوا نباشه یا دعوا نکنه هیچوقت تو دعواهم قطعا چیزی جزهمین تکنیکا استفاده نمیشه خود ایناهم که ازاین شعارا میدند مطمئنا خودشونم دعوا کردند تاحالا پس دلیل شعارای الکی نمیفهمم البته قصدتوهین ندارم واقعا

رضا در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۴ [۴:۱۹:۰۳ PM]

تو خب دیگه توهینتوکردی ،آقا یکی دوست داره قهرمان شنا بشه یکی دوست داره قهرمان ورزشهای رزمی مثل بوکس،تکواندو وکاراته بشه،نظرهاباهم فرق میکنن
بعدا سعید جان ماکی گفتیم اصلا دعوا نمی کنیم !!!همه توعمرشون حداقل چند بار دعواکردن واین اصلا به ورزش ربطی نداره

یزدان در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۶ [۳:۳۶:۳۰ PM]

چی میگی سعید!!!!!یکی دوست داره رزمی کارکنه و یکی دوست داره حوازی کارکنه. توسراغ دعوانرو دعواهمسراغ تو نمیاد.

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۸ [۱:۴۹:۰۳ PM]

رضا ویزدان بله درست میگید هرکی دوست داره یه ورزشی کار کنه ولی خب وقتی میگید ورزش رزمی فقط برا سلامتی باید خواست نه دعوا خب ورزش رزمی مخصوصا تو سطح حرفه ایش چون ادم توش کتک زیاد میخوره ودست وپاش میشنه بدتر سلامتی ازبین میبره البته تمام ورزشا تو سطح حرفه ای اسیب دیدگی دارند ولی خب رزمی بیشتر منظورم

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۸ [۹:۵۷:۴۳ PM]

خلاصه که رضا ویزدان جان منم منظورم همین بود که هرکس یه نظری داره وهمه هم دعوا کردند وحرفم این بود اگه این ورزشا برا دعوا نیست زدوخورد وحالتای نوع دفاع کردنبراچی به ما یاد میدند چون اینا که بدتر باعث کاهش سلامتی میشه ضمنا قصد توهینی نداشتم اگرم توهینی کردم ازهمه معذرت میخوام

حسن در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۱۱ [۴:۵۷:۴۸ PM]

دوستان بوكس اگر براي مسابقه نخواي و فقط قدرت بدني و خوش اندامي آيا آسيب رسانه؟

محمد در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۱۵ [۳:۱۶:۳۶ PM]

سلام به نظر من اگر فردی هوش داشته باشه به جای اینکه بره تک تک ورزش های رزمی رو امتحان کنه میتونه به جاش بره ورزش ووشو )ساندا) چون ورزشی ترکیب از هنر های بوکس موی تای کاراته تکواندو و کونگ و جودو و کشتی هست

ممد:| در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۲۵ [۳:۱۷:۳۴ AM]

لطفا حرف مفت نزنید.بهترین ورزش دنیا هم باشه اگه اینده نداشته باشه بدرد چی میخوره؟تو زحمت بکشی بشی قهرمان اینگار الکی شدی و کسی نمیشناستت.اگه بهترین ورزش هم باشه.واسه اونایی که دنبال قهرمانی و آینده هستن اینقدر جودو مودو و ووشو و موی تای نکنین هیچکدوم اینده ندارن
طرف تو کشتی میشه قهرمان همه میشناسنش و نعروفه و پول زیاد بش میدن
ایزدی شد قهرمان موی تای جهان کی میشناسش؟
ن تو جهان ن تو ایران.
ورزشی برید که اینده داشته باشه.بحث این نی چی بهتره یا ن.
1علاقه
2آینده
به این فک کنین

ارسال نظر
Captcha