سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین رشته هنر رزمی چیست؟

بهترین رشته هنر رزمی چیست؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۱/۲۱ بازدید کنندگان:۲۳۶۶۷۲ نویسنده:مدیر سایت

بهترین هنر رزمی کدام است؟
این سوالی است که ذهن بیشتر علاقمندان را درگیر کرده است و از طرفی مبحث بین طرفداران یک رشته خاص است و عموما هیچ برنده ای هم ندارد.
حقیقت این است که اصلا  چیزی به عنوان بهترین رشته هنر رزمی وجود ندارد. هر هنر رزمی نقاط قوت و ضعف و همچنین اهداف متفاوتی دارد.هر سبک و یا استایل دارای مشخصه هایی است و هر کدام در یک زمینه به صورت بهتر عمل می کنند اما پاسخی کلی برای این سوال وجود ندارد.
در هنگام انتخاب هنر رزمی فاکتور هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

آمادگی جسمانی
تعدادی از رشته های رزمی  همانند جوجیتسوی برزیلی و یا MMA به قدرت بدنی و فیزیک بدنی مناسبی نیاز دارند هر چند اگر قدرت بدنی خوبی هم ندارید مشکلی نخواهد بود اما باید در ابتدا بر روی قدرت بدنی و آمادگی جسمانی، بیشتر کار کنید.
از طرف دیگر در صورتی که سن و سال شما بالاست و یا احتمالا آسیب دیدگی را نمی توانید تحمل کنید بهتر است در مورد اینگونه کلاسها، که بر روی قدرت بدنی، با شدت کار می کنند تجدید نظر کنید.

ضربه زدن ،گرفتن و یا هر دو
آیا دوست دارید که به صورت ایستاده مبارزه کنید و مشت  و لگد و یا ضربات آرنج و زانو بزنید؟ در این صورت می توانید ورزشهایی همانند کاراته، تکواندو، کونگ فو و کیک بوکسینگ را مد نظر داشته باشید.
در صورتی که ورزشهای درگیری با صورت گرفتن و دست به یقه شدن را می پسندید  می توانید به ورزشهایی همانند کشتی کج، جوجیتسو و جودو روی بیاورید البته جودو تکنیک های پرتابی زیادی دارد اما در این دسته هم می توان آن را جای داد.
شاید هم هر دو نوع ورزش را دوست دارید در این حالت MMA یا یک ورزش ترکیبی دیگر می تواند انتخاب خوبی باشد.فراموش نکنید که باید در شرایط بدنی خوبی باشید تا نتیجه خوبی بگیرید برای مثال در صورتی که مشکلی در گردن دارید جوجیتسوی برزیلی که در آن حریف سعی در گرفتن گردن و خفه کردن شما دارد گزینه مناسبی نیست.

فاصله و برنامه تمرین

قبل از انتخاب به یاد داشته باشید که فاصله از باشگاه و همچنین زمان تمرین بسیار مهم است در صورتی که برنامه تمرین با زمان فراغت شما مناسب نیست و یا باشگاه در فاصله دوری از محل زندگی شماست ممکن است باعث دلزدگی شما شود و نهایتا شما را مجبور به ترک هنر رزمی کند بنابراین این دو مطلب را در نظر داشته باشید.
برای موفقیت برنامه ریزی کنید


دفاع شخصی همراه با هنر رزمی
این چیزی است که وقتی قبل از ثبت نام در یک باشگاه با مربی آن صحبت می کنید ممکن است بپرسید که آیا آموزش دفاع شخصی هم می دهید؟ در صورتی که جواب مثبت باشد بسیار عالی است دو تیر و یک نشان.
تقریبا همه سبک های هنر های رزمی ادعا می کنند که دفاع شخصی هم به همراه اصل هنر رزمی انتخابی، آموزش داده می شود اما  به یاد داشته باشید که استادان بسیاری هستند که معتقدند که هنر های رزمی باشگاهی هیچ کدام نمی توانند آموزش دفاع شخصی را برای یک شرایط واقعی بدهند.این گفته با واقعیت همحوانی دارد رشته های باشگاهی هدفشان این است که یک مبارزه را ادامه دهند و دو مبارز در مدت زمان معینی با هم مبارزه کنند و همچنین قوانینی برای نحوه اجرای ضربات وجود دارد در حالی که در یک شرایط بحرانی درگیری خیابانی ، مبارز باید به سرعت مبارزه را به نفع خود پایان دهد همچنین اگر رشته های باشگاهی  اجازه استفاده از تکنیک های مرگبار را داشتند که تا کنون ورزشکاران بسیار کمی باقی می ماندند!
تعدادی هم از ورزشکاران هنر های رزمی معتقدند که رشته هایی که اجازه درگیری کامل بین حریفان را نمی دهند نمی توانند یک شرایط واقعی را برای آموزش دفاع شخصی مهیا کنند به عبارت دیگر  در صورتی که در باشگاه فقط ضربات کنترل شده را تمرین کنید در مبارزات واقعی در خیابان ممکن است زیاد این آموزشها به کارتان نیاید.
البته فاکتور های زیاد دیگری در این مقوله می گنجد اما از آنجا که این مقاله قرار نیست جانبدارانه باشد در صورتی که هدف شما یادگیری دفاع شخصی همراه با هنر رزمی است بهتر است این موارد را در مورد رشته مورد نظر خود در نظر داشته باشید.

هنر های رزمی ورزشی
افرادی هستند که دوست دارند به عنوان یک ورزش با هنر رزمی درگیر شوند برای این افراد رشته های زیادی هستند که فدراسیون ورزشی تخصصی خود را دارند و شما می توانید در آنها شرکت کنید برای مثال جودو رشته ای است که توسط دکتر Jigory Kano ابداع شد تا دقیقا یک ورزش باشد به علاوه تورنمنت های فراوان دیگری هم در رشته هایی همانند کاراته، تکواندو، کونگ فو و .. وجود دارد که می توانید با شرکت در آنها قابلیت های خود را محک بزنید.
فاکتور دیگری هم که برای انتخاب رشته رزمی می توانید در نظر بگیرید نحوه مبارزه کردن انهاست رشته هایی همانند کیک بوکسینگ کل مدت زمان مبارزه را در حالت ایستاده می گذرانند در حالی که جودو و جوجیتسوی برزیلی بیشتر بر روی تکنیک های گرفتن و غلتیدن تکیه می کنند تعدادی از ورزش های رزمی همانند کیوکوشین و کیک بوکسینگ جزء سبک های فول هستند در حالی که تعداد دیگری از سبک های کاراته کنترلی هستند و آسیب کمتری در جریان مبارزات می بینند.
مطالبی که گفتیم را می توانید برای انتخاب رشته رزمی خود در نظر داشته باشید.

بر می گردیم به سوال ابتدای مطلب: بهترین هنر رزمی کدام است؟
پاسخ اینست که بهترین هنر رزمی وجود ندارد اما بهترین هنر رزمی برای شما همیشه وجود دارد. کافی است اهداف و شرایط خود را بسنجید آنگاه مناسبترین گزینه در بین هنر های رزمی خود را به شما خواهد نمایاند.

تعدادی از محبوبترین رشته های هنر های رزمی

سبک هایی با مبارزه در حالت ایستاده
اگر به دنبال رشته هایی هستید که مشت و لگد بزنید و یاد بگیرید چگونه از خود دفاع کنید در این صورت این رشته ها ارزش نگاه کردن را دارند:

 • بوکس
 • کاپویرا
 • کاراته
 •  کیک بوکسینگ
 • کراو مگا
 • موی تای
 • کونگ فو


سبک هایی با مبارزات گرفتن و چنگ زدن و به زمین انداختن
در صورتی که فکر می کنید مبارزات در فاصله چسبیده به هم و گرفتن حریف و زمین زدن آن می تواند  سرگرم کننده باشد به این ورزشها نگاهی بیندازید.


سبک های با نوع مبارزه پرتاب کردن و زمین زدن
این سبک ها شمال تکنیک های پرتاب کردن و قفل کردن مفاصل است.البته تکنیک هایی این ورزشها ممکن از با ورزشهای بالا اشتراک داشته باشد. در این رشته ها بیشتر تکنیک ها دفاعی هستند و از نیروی حریف بر ضد خود او استفاده می کنند.


سبک هایی با تکیه بر سلاح
یادگیری نحوه استفاده از سلاح سرد جزء بیشتر هنر های سنتی است.اما تعدادی هنر رزمی وجود دارد که بیشترین تکیه را بر روی سلاح دارند.

 • یایدو
 • کالی
 • کندو


ورزشهای تنفسی و مدیتیشنی
این ورزشها بر روی نحوه تنفس تکیه دارند و سعی در آرام کردن بدن و ذهن و امادگی روحی رزمی کار دارند.


ورزشهای ترکیبی
تعداد زیادی از سبک های رزمی تکنیک های خود را از سبک های دیگر گرفته اند. تعدادی از کلاسهای هنر های رزمی تکینک های سایر رشته ها را در قالب MMA تدریس می کنند در این ورزشها تکنیک های مشت و لگدو گرفتن و پرتاب کردن و .. با هم ترکیب شده اند.

 • MMA
 • جیت کن دو
 • نینجوتسو
   
برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی سبک های هنر های رزمی هنر رزمی
پست های مشابه

نظرات کاربران

حسین در تاریخ ۱۳۹۲/۷/۱۸ [۱۲:۳۱:۵۷ AM]

سلام
ممنون از زحماتی که کشیدید ولی باید بگم ورزش ووشو ساندا (سانشور)همه این ورزش هارو زیر پا میزار چون همه چیز داره فنون دست ، پا، درگیری ودفاع شخصی

رامین حبیبی در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۲ [۱:۵۲:۵۶ AM]

سلام و خسته نباشید
ما همه ادعای ایرانی و مسلمون بودنمون میشه ولی اصلا...
یک رشته ایرانی هست که همه چی شو از اسلام و ایران گرفته وحاضرم قسم بخورم که از هر رشته رزمی که شما بگید بهتر و دلیل هم بیارم
و استادش (پایه گذار رشته) هم از همه اساتید جهان از جمله بروس لی و جکی جان و جت لی و ... بهتر اصلا با این حرفم اغراق نمیکنم
اسم این رشته رزمی رماست
اما متاسفانه بدلیل کم لطفی هنوز به ثبت نرسیده
اما بهترین رشته رزمی در تمام دنیاست
رما یعنی راه معرفت انسان

یزدان در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۵ [۱۰:۱۱:۵۳ AM]

سلام۰به نظرم ورزش های رزمی ترکیبی برای جهات مختلف چه از نظر امادگی جسمانی و هماهنگی و حتی دعواهای کوچه بازاری مفیدتره۰البته خودم دوست دارم رزمی کار کنم ولی تا حالا سمتش نرفتم و ۴ ساله پرورش اندام کار میکنم۰

اسمعیل در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۱۳ [۳:۵۸:۳۹ PM]

من 7سال کشتی کارکردم با علاقه منتهی بعلت آسیب دیدگی زیاد این رشته مجبور شدم برم سمت رشته های رزمی اکنون در دورشته ورزشی کیوکوشینگ و موی تای(تای بوکس) کار میکنم واقعا" معرکس رشته های رزمی

فرشاد نقیبی در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۲۰ [۲:۲۹:۴۳ PM]

با سلام.به نظر بنده همه رشته ها به شرط درست کارکردن خوبه.ولی من خودم با بیش از بیست و سه سال سابقه فعالیت در رشته های تکواندو،کونگ فو توآ و ووشو و تحقیق و بررسی درباره دیگر رشته های رزمی تصمیم گرفتم که همون رشته ووشو رو به عنوان بهترین رشته رزمی انتخاب کنم.چون رشته زیبا و کاملی است که شامل ژیمناستیک،کشتی،کاراته,تکواندو و بوکس بوده و بیش از بیست نوع سلاح سرد داره و تنوع تکنیک های این رشته باعث میشه که هر فرد با هر سنی بتونه توی یکی از بخش های اون فعالیت کنه.

محمد در تاریخ ۱۳۹۳/۳/۷ [۱:۰۳:۵۵ PM]

من خودم رزمی کارم وبه نظرم بهترین سبک رزمی کیوکوشین هست .سبک هایی مانند تکواندو ووشو دفاع شخصی به هیچ دردی نمی خورندو

حسین در تاریخ ۱۳۹۳/۳/۲۵ [۲:۰۱:۴۴ PM]

من تو سه تا از ورزش های رزمی کمربند مشکی دارم ولی هیچ ورزش رزمی رو به اندازه رزم آوران قوی نمیدونم یعنی جز تکنیکی ترین و بهترین سبک های رزمی ایران و جهان هستش میتونین با مشاهده فیلمهاش متوجه بشین خودم قصد دارم دنبال کنم

میلاد در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳ [۱۰:۰۳:۰۲ PM]

فقط نینجوتسو(نینجا)

میلاد در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳ [۱۰:۰۶:۰۴ PM]

اگه باورتون نمیشه تاریخچه آموزش رو بخونید

بهنام در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳۱ [۱:۳۲:۳۹ AM]

با سلام. آقای حبیبی شما که اینقدر خوب بلدین شعر بگین یه بار بیوگرافی استاد ملک جهانی بنیانگذار هالا رو بخون بعد بیا از این چرت وپرت ها بگو.

امین حسینی در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۹ [۱۱:۱۱:۰۸ AM]

من بانظراقای رامین حبیبی موافقم ولی رما هم سبت رسیده وهم حکم سازمان جهانی داره

امین حسینی در تاریخ ۱۳۹۳/۶/۹ [۱۱:۱۹:۰۰ AM]

آقای بهنام این رشته کاملا ایرانی اسلامیه
چرا ما بریم ازکشور های شرق آسیاکه دارن فرهنگ دین مسیح رو رواج میدن پیرویکنیم

ایمان علی پناه در تاریخ ۱۳۹۳/۸/۲۹ [۹:۰۷:۱۲ AM]

سلام ببخشید، شما درباره تمام رشته های رزمی حتی کم سابقه ترین اون ها هم رفتین ولی درباره ووشو ساندا که ترکیبی از فنون درگیری های خشن و بکس غربی هستش واز خیلی از سبک هایی که گفتین برتره، صحبت نکردین.

رامین حبیبی در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱۰ [۱۲:۴۲:۱۵ PM]

من اینجا نیومدم که با بچه های اینجا کلکل کنم
و اگر حرفی زدم بنا به واقعیت ها بوده
یا علی

رامین حبیبی در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۱۰ [۱۲:۴۴:۰۸ PM]

و اینم بگم که این رشته بهترین مدرک جهانی رو از اسم دار ترین کشور های دنیا داره و هم چنین ثبت جهانی شده
و کامنت پارسالمو در اینجا تصحیح می کنم

علی در تاریخ ۱۳۹۳/۹/۲۹ [۱۰:۱۲:۰۸ PM]

برای یک پسر 15 ساله قد 172 وزن 50 کیوکوشین بهتره یا کیک بوکسینگ

حمید در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۱ [۸:۳۱:۲۳ AM]

همه رشته های رزمی نقاط ضعف و قوت خودشون را دارند؛بستگی به رزمی کار دارد که چقدر مهارت داشته باشند

زهرا در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۳ [۱:۰۸:۴۶ AM]

سلام من دفاع شخصي كاركردم و كمربند قهوه اي دارم اما به كنگ فو علاقه مندم ولي بين اينكه برم كاراته يا كنگ فو ترديد دارم.لطفا راهنماييم كنيد.ورزشي مدنظرم كه براي درگيري هاي خياباني فوق العاده مناسب باشه

ali reza در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۴ [۷:۱۷:۰۱ PM]

کنگ فو بسیار ورزش جالبی است ممنون از نظراتتون

gartal در تاریخ ۱۳۹۳/۱۰/۹ [۵:۵۰:۱۰ PM]

سلام من یه سالی هست که ای کی دو کارمی کنم اگه واقعا بتونید درست یاد بگیریدش مطمئنا رزمی کار قهاری خواهید شد

حسن در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ [۱۱:۲۷:۰۰ PM]

سلام دوستان به نظر شما من كيك بوكسينگ برم يا بوكس يا وشو ساندا راهنمايي كنيد مرسي دوت داشتيد جي ميلمم بيادhmir1377@gmil.com جي ميلمم بياد ممنون ميشم

بهزاد در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۶ [۶:۳۲:۵۰ PM]

سلام، این رشته های که گفتین در مقابل ووشو ساندا مثل شکلک درآوردن می مونه.یه ووشو کار می تونه به وسیله فنون کشتی ساندا با یه جودوکار، جوجیتسوکار و.....مبارزه کنه و شکستشون بده. همچنین یه ووشوکار(سانداکار) می تونه با ضربات مشت لگد ساندا با یه کیک بکسور،موی تای کار،کونگ فو کار و..... مبارزه کنه و شکستشون بده و با ترکیب این فنون کشتی چینی و ضربات مشت لگد ووشو هیچ رشته ای قادر به شکستش، ووشو ساندا نیست.
ووشو ساندا رو باید سلطان همشون می نوشتی.....

علی در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ [۶:۳۲:۴۱ PM]

سلام، من 23 سالمه، از لحاظ بدنی لاغر هستم، دیروز رفتم توی یه باشگاه بوکس ثبت نام کردم که اونقدر از این رشته بد شنیدم که میترسم حتی یه جلسه هم برم، اسیب هایی که به مغز وارد میشه، عوض شدن شکل و فرم صورت و ناراحتی های عصبی، دنبال رشته ای میگردم که تو درگیری ها کاربرد داشته باشه و اسیب کمتری به بدن و مخصوصا سر وارد بشه

azade در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۱۰ [۱۲:۱۹:۳۶ AM]

سلام.از بین رشته های ووشو و جودو کدومشون بهتر هست؟وکدومشون خشن تره؟ممنون میشم راهنماییم کنید

Atefeh در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۹ [۱۲:۱۹:۲۱ AM]

سلام من 40 سالمه و میخوام یک ورزش رزمی که باعث افزایش ضربان قلب بشه و صدمه هم کم داشته باشه رو یاد بگیرم . لطفا راهنمایی ام کنید

عباس در تاریخ ۱۳۹۴/۳/۱۳ [۲:۵۲:۴۵ AM]

سلام
پس کیوکشین کو؟!!!

Eddie_CooRo در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۱ [۴:۴۷:۰۹ AM]

علی جان میتونی جوجیتسو برزیلی رو کار کنی،آزاده خانم به شما هم همین پیشنهادو میکنم که ووشو و جودو رو فراموش کنی...اگه واقعا میخوای کاربرد داشته باشده تو درگیری ها فقط جوجیتسو برزیلی،عاطفه خانم شما هم اگه با این سبک پیش برید،هم تضمین میکنم صدمه نخواهید دید،هم مطمئنا یک جایی بکارتان خواهد آمد...
میتونید به این پیج یه سر بزنید تا با جوجیتسو برزیلی بیشتر آشنا شوید.
www.sigma-bjj.blog.ir
میتونید جهت کلاس هم در مناطق کرج با ایشون صحبت کنید

زهرا_رزم اوران در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۲۲ [۱۲:۵۲:۵۰ PM]

به نظر من رزم اوران بهترین رشته رزمیه.. من رشتمو خیلی دوست دارم.یکسال تکواندو کار کردم و بعدش به خاطر اینکه استادم رشتشو تغییر داد ماهم به سمت همون رشته کشیده شدیم و الان ۵ ساله که رزم اوران کار میکنم و گام یک هستم. به نظر من رزم اوران بهترین رشته و استادم(استاد آرزو محمدی) بهترین استاد جهانه... بهتون توصیه میکنم عکس و فیلمای این رشته رو ببینید شاید نظرتون عوض بشه.. یگانه استادم عاااشقتم... زهرا ۱۵ ساله از اصفهان

علیرضا در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ [۷:۰۵:۱۸ PM]

سلام من15سالمه قدم160 وزنمم48 میخواستم ببینم چه ورزشی واسم بهتره قدرت بدنیم زیاده استعدادم تو چیه؟خیلی ها بهم میگن بروکشتی چون پنجم قویه نظر شما چیه؟

رضا در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۱۷ [۸:۳۸:۲۰ PM]

سلام مرسی از سایت خوبتون میخواستم بدونم کدوم یکی از رشته های رزمی کمترین زمان رو واسه اموزش داره یا مدت زمان کمی طول میکشه تا به نتیجه دلخواه رسید؟!

محمدرضا در تاریخ ۱۳۹۵/۱/۲۵ [۶:۲۳:۴۷ PM]

سلام من ۱۸ سال سن دارم میخوام بدونم کدوم ورزش رزمی رو برم برام خوبه جواب بدید ممنون

محمد در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۱۹ [۱۰:۳۰:۳۲ PM]

من تا حالا به هیچ ورزش رزمی نرفتم دو سال پرورش اندام کار کردم ولی علاقه زیادی به بوکس دارم چون شاید ورزش کاملی نباشه ولی بهترین ورزش برای درگیری های خیابانی هیچ ورزشی جلوی بوکس دووم نمیاره خودمم میخوام برم بوکس

امیرحسین در تاریخ ۱۳۹۵/۳/۱۷ [۳:۲۹:۵۳ AM]

چرا هیچ مطلبی راجع به ووشو (ساندا) ننوشتی ... اصلا از ووشو ساندا که بهترین رشته هنرهای رزمیه نام نبردی

ابراهیم در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۳ [۹:۴۰:۳۸ AM]

مطلب خوبی بود . امیدوارم همیشه موفق باشید . تمام عیار

محمدامین در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۱۱ [۳:۲۲:۴۷ PM]

این حرفا چیه به نظر من هر کسی به هر رشته ای که علاقه داره بره بهتره من خودم دان ۲ ووشو ساندارو دارم .همه ورزشها نقاط ضعفی دارن و قوتی.هرورزشی خوبیهای خودشو داره مثلا تکواندو کار پاهاش قویه.بکسر مشتاش قویه.کشتی گیر درگیریش خوبه.جوجیتسو کار درگیریش خوبه . نمیشه گفت فلان ورزش از فلان ورزش بهتره

فایتر جهانی در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۱۷ [۳:۲۹:۳۱ PM]

فقط و فقط و فقط ووشو.کامل ترین ورزش رزمی دنیا.......فقط ووشو

مهدی ناصری در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۳۱ [۶:۵۲:۰۸ PM]

همه ورزشها خوبن من کاراته کارکردم خوب نبودولی جوددکارهم هستم یه جودوکارمیتونه باتمامی رزمی کارهامقابله کنه جوری اون ها رو ازراه دورونزدیک بزنه زمین که استخوانشون بشکنه پس بایدهمه جودویاکونگفو راانتخاب کنندچون ازهمه ورزش تکنیکی تروبهترهستندمخصوصاجودو

دانيال در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲ [۱۲:۰۵:۰۶ AM]

دوستان من سنم ١٢هس و به ورزش هاي ررزمي علاقه زيادي دارم و قدم يك و چهل حدودا هست و پاهاي كشيده اي دارم و دوست دارم تكواندو كار كنم أيا أين كار درسته يا نه؟

Kasra.km در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۹ [۴:۵۶:۳۰ PM]

من خودم هاپکیدو دوس دارم ولی یکی از آشنایان میگه برو کیک بکس من الان دقیقا نمی دونم چی کار کنم می تونین راهنماییم کنید

حمید در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۱۷ [۹:۱۸:۰۰ PM]

سلام بنده اکثر رشه ها رو رفتم وشوو خوبه کیوکوشین هم زیباست و قدرتی تکواندو فقط برای المپیک خوبه و معتبره نینجا هم قشنگه برای نمایشی باپیشنهاد دوستان فیلم های رزم آوران رو دیدم و متعجب شدم فک میکنم مبارزاتی که نونهالان ونوجوانانش انجام میدم در حد کیوکوشین و تکواندو هستش ولی مبارزات آزادش شبیه وشوو وکیک بوکسه و خیلی هم تکنیک و محشره من رزم آوران رو انتخاب میکنم خیلی خفنه ممنون از راهنمایی دوستان ضمنا اگه اغراق نکرده باشن ورزش نظامیه و 1400 تا هم شهید داره فک میکنم تو جبهه اینا بوده

سینا در تاریخ ۱۳۹۵/۷/۱۷ [۲:۵۴:۱۰ AM]

با سلام دوست عزیز سلام من 12 سال تکواندو کار کردم
3 سال کیوکشین
1 سال کیک بوکسینگ
و در حال حاضر 3 سال هست که جوجیتسو کار میکنم
تجربه خوبی در انواع ورزشهای رزمی دارم
اگر شما واقعا می خواهی در نزاع های خیابانی از پس خودت بر بیای حداقل باید 2 رشته متفاوت رزمی رو کار کنی
مثلا کیوکشین و تکواندو یا
کیک بوکس و جودو یا
جوجیتسو و کیوکشین و........
www.sinasport.blogfa.com

Eagle در تاریخ ۱۳۹۵/۷/۱۹ [۴:۴۸:۴۰ AM]

همه این ها درست ولی در مقابل نینجوتسو هیچ کدوم دووم نمیره. البته هالا هم خوبه ولی نینجوتسو محشره فقط یادگیریش زمان بیشتری میخواد

علیرضا در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۰ [۳:۱۹:۱۴ PM]

دوستان یه سوال دارم کدام ورزش رزمی در ایران اینده خوبی داره؟ ایا موی تای و ووشو در ایران به خوبی حمایت میشه؟ایا موی تای ورزش خوبیه و در ایران بیشتر حمایت میشه یا ووشو؟لطفا جوابمو بدین اگه هم شد به ایملم بفرستین

االلدئرررddudududu در تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۹ [۱۱:۵۱:۳۹ PM]

سلام.من 15 سالمه و جثه ای لاغر دارم.میخوام یه ورزش رزمی بزم که هم از للحاظ تکنیکی کامل باشه و به دردم بخوره و هم آموزش سلاح های سرد رو داشته باشه.درباره ی جوجیتسو و ووشو ساندا چیز های زیادی شنیدم.به نظر شما چه رشته ای برم خوبه؟؟؟جیمیلمو میدم اگه به جیمیلم بفرستید خیلی خوبه...khaleghianmahdi@gmail.com
ممنون

عباس در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱ [۲:۰۳:۲۶ AM]

فقط جیت کان دو
لطفا قبل از جواب دادن یه،سرچی داخل نت داشته،باشید،پشیمون نمیشید

ناصر در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۰ [۱۰:۲۵:۱۱ PM]

سلام میخوام یه رشته ای برم که بتونم در طی پنج الی 6 ماه از خودم دفاع کنم چه رشته ای برم ؟؟؟ قد 178 وزن 67 و سن 15 لاغر هم هستم لطفا سریع جواب بدید

آناهیتا توانایی در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۱ [۱۲:۱۱:۳۸ AM]

سلام من تا کمربند قرمز تکواندو رفتم و بعد رها کردم بعد از 4 سال ب مدت دوماه هست الان نینوا داریوش رو شروع کردم خانواده مخالفت میکنن چون ورزش المپیکی نیست و تکواندو رو انتخاب میکنند اما من با حرکات نینجا بیشتر آرامش پیدا میکنم مون تکواندو خیلی یکنواخت هست با مربی تکواندو صحبت میکنم میگن بری کشور های دیگه شاید ندونم نینجا چی هست اما تکواندو ن اصولی تر هست الان من واقعا درگیرم، در ضمن نینجا میشه تو ی قسمت بوکس که ورزش المپیکی هست شرکت کرد اما بازم نميدونم

مسعود هاشمی در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۲۰ [۳:۵۱:۲۹ PM]

ورزش های رزمی تا حد زیادی به استمرار و تلاش فرد مربوطه . توصیه ی برادرانه ی من اینه که اگه میخواید پیشرفت کنید با نهایت تلاشتون ورزش کنید .

مریم در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۲۷ [۱۰:۴۱:۴۰ PM]

سلام من ی رشته میخوام که بشه هم با سلاح و هم بدون سلاح دفاع و حمله کرد،ی رشته همه چی تموم. به نظرتون نینجا خوبه؟؟؟یا چیز بهتری هم هست

Ali hesam در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۶ [۸:۳۳:۰۸ PM]

به نظر من همه رشته ها ساخته انسان هستند پس تمرین ادم قدرتشو بالا میبره این نظر یکی از دوستامه که کونگ فو کاره و تو مسابقات استانی کیوکوشین و موی تای و خود کونگ فو شرکت کرده همه رو هم اول شده البته خودمم کونگ فو کارم و رشتمو دوست دارم

صادق در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۷ [۲:۰۶:۲۳ PM]

سلام
به نظر من رشته کنگ فو عالیه که خط 7 و 8 و 9 و 10 اون هم موجوده و بیشترین فن ها رو داره و کاراامد ترین هم هست و در اون استفاده از نانچیکو و کار با چاقو و دفاع شخصی هست و نیز کنگ فو تمرکزش بر روی ضربات هر دو پا و دست هست که باعث قوی شدن فرد هست . هر رشته ای که برید در اون کنگ فو هست کنگ فو سنتی . توآ . پرتوآ و کنگ فو چینی هست که کنگ فو توآ تاکید میشه چرا که کامل هست
در ضمن ادامه این رشته کار هرکسی نیست پس خواهشا اگر ارده ندارید سراغ این ورزش نیاید .

حمید در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۶ [۲:۲۹:۳۲ PM]

سلام لطفا بگید دفاع شخصی چطوریه من 17سالمه و میخواهم برم دفاع شخصی

محمد رسولی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۷ [۱۲:۲۵:۵۵ AM]

به نظر من بوکس بهترین ورزش چون حرکات کمی داره و دست آدم خیلی فرز میکنه و میتونه‌تو یه چشم به هم زدن تو دعوا ببنی یکی رو بشکونه(تا الان شنیدید میگن من از کسی میترسم که یک حرکت رو هزار بار تکرار کرده از کسی نمیترسم که هزار حرکت رو یکبار تکرار کرده)

محمد رسولی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۷ [۱۲:۳۲:۵۱ AM]

دفاع شخصی ورزش بدی نیست اما چون حرکاتش بیش از حد زیاده واسه دعوای خیابونی خوب نیس مثلا فکر کن با یه بوکسور سریع طرفی هیچ وقت نمیتونی دست های اون رو بگیری و کنترل کنی به نظرم بهترین و مشهور ترین ورزش دنیا بوکس هستش در ضمن هر آدم عاقلی میدونه که همه ی انسان تو دعوا یه ترسی دارن و همه ی ما میدونیم که اون ترس باعث میشه که تو دعوا پاهامون هول بشه یا این همه حرکات کشتی یادموه بره و بوکس ورزش ساده و چون ضرباتش واسه سر هست ورزش خوبیه بوکس

علیرضا در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ [۳:۳۷:۵۷ PM]

جاب حسین آقا:باتوجه به تجربیاتی که در رشته های ورزشی ووشو(ساندا)وکاراته دارم،میتونم به جرأت بگم که بهترین ورزش رزمی کاراته است چون در مبارزه(کمیته) آن انواع حرکات دست و پا با قوانینی وجود دارد و در بخش(کاتا)ی آن باحرکاتی زیبا شروع وبا حرکاتی زیباتر تمام میشود.قابل توجه است در ووشو به جای زدن ،تاز میکنند😂😂😂

reza در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ [۲:۳۱:۰۸ AM]

سلام من16 سالمه و میخوام یه ورزش رزمی رو شروع کنم.به نظر شما ووشو ساندا خوبتره یا کونگ فو تو آ؟؟؟
لطفا کمکم کنید.
isaacbetawolf1379@gmail.com

علی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ [۱:۲۳:۴۷ AM]

سلام به همگی ببینید هیچ ورزشی کامل نیست هر ورزشی خوبی و بدیه خودشو داره توباید ببینی به چه ورزشی الاقه داری و بعدش فقط تمرین کنی همین اونوقت همه رشته هارو با همون رشته ای که علاقه داشتیو تمرینش هم کردی شکستش میدی وسلام شد تمام یا حق

سجادد در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ [۹:۰۹:۵۴ PM]

من نظر نمیدم که چی خوبه و چی بده من بوکس کار کردم تکواندو هم کار کردم که جفتش تو ووشو (ساندا) خلاصه میشه ولی اگه خشونت دوست دارید فقط میشه گفت mmaمیتونه کمکتون‌کنه . این ورزش هنوز شناخته شده نیس برا همین افراد اشنایی ندارن باهاش ولی اگه دنبال مقام هستین ووشو از همش بهتره

حامد حسینی در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۳ [۷:۴۸:۲۷ AM]

سلام من سنم 40سال است ورزشهای رزمی خیلی دوست دارم به نظر شما کدام رشته رو انتخاب کنم که با سنی که دارم مطابقت کنه ممنون

ali در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۴ [۳:۳۰:۵۵ PM]

با سلام و خسته نباشید خدمت رزمی کاران عزیز و عرض احترام به تمامی سبکها باید بگم که کیوکوشین و قهرمانانش در تمامی مسابقات رسمی k-1 وMMA که جزو سنگینترین و خشنترین مسابقات رزمی و رسمی جهان هست به خوبی قدرت و برتری کیوکوشین رو ثابت کرده اند بنده این مطلب رو بعد از۲۶ سال تمرین کیوکوشین عرض میکنم .

مسعود در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۲۱ [۳:۲۶:۲۰ AM]

ازنظر من برترین هنررزمی وسبک اینه سبک بدون سبک یعنی روش رهگیری مشت یا جیت کاندو.....چرا چون سررشته همه نرهای رزمیه وحرکاتش ساده ولی قدرتمند وفوق العاده سریعه....که اونم فقط یه نفر میتونست انجام بده اونم استاد هنرهارزمی سلطان رزمی کاران جهان استاد بروسلی بود

منصور در تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۲ [۸:۳۴:۵۰ PM]

من به کیک بوکس علاقه دارم ولی در شهر ما کیک بوکس نیست به نظر شما بوکس برم یا ووشو

ناصر. ف در تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۸ [۲:۰۵:۱۴ PM]

کدوم تا از این ورزش های رزمی خیلی سنگین هست و زودی لاغرت میکنه؟ صرفا جهت لاغر شدن میخام بیام برای دعواهای خیابانی نمیخام

زهرا در تاریخ ۱۳۹۶/۲/۲۹ [۱۲:۰۱:۲۰ AM]

من می خوام برای دفاع از خودم یه زشته رو انتخاب کنم دفاع شخصی تفکیک میشه عایا؟؟؟

آرش نورزایی در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲ [۸:۳۹:۵۰ PM]

سلام من 3سال بوکس کار کردم تاحالا با ووشو کار مبازه کردم با کیک بوکسور مبارزه کردم با کشتی کج کار مبارزه کردم حتی با ام ام ای کار هم مبارزه کردم و خوشبختانه همشونو شکست دادم از نظر من هیچ ورزشی جلو بوکس دوام زیادی نمیاره بوکس برای کسانی که میخوان ضربان قلبشون نرمال بشه ورزش عالییه

AREFبوکسور در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۵ [۸:۲۴:۴۰ PM]

بوکس عالیه چون قدمتش خیلی زیاده و اگر توش حرفه ایی باشی درمسابقات و المپیک پول زیادی گیرت میاد و بوکس مثل کیک بوکسینگ و ام ام ای آموزشهای دیگری الهام گرفته نشده و بوکس فقط خودشه

mahdi در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۷ [۹:۵۰:۳۰ AM]

بین رشته های ساندا،کیک بوکسینگ و جوجیتسو کدومش بهتره؟لطفاً راهنمایی کنید.

سحر در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲۴ [۱:۱۶:۴۲ PM]

من ٢٠ سالمه ١٧٢ قدمه ٦٠ كيلو وزنمه ،دوست دارم ورزش بوكس كار كنم از الان به نظرتون ممكنه به المپيك راه پيدا كنم ؟ خودم فكر ميكنم خيلي ديره براي شروع يك ورزش به صورت حرفه اي.لطفا دوستاني كه تجربشو دارن راهنمايي كنن ممنون ميشم

درود بر امریکا در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۵ [۸:۵۳:۰۶ PM]

فقط بوکس

XXX در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۷ [۱۲:۳۳:۲۷ AM]

فقط بوکس،پرچم بوکسورها بالاست :-)

محمد سام در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۷ [۸:۰۶:۲۶ PM]

من ناورزش رزمی رفتم و بین همه ی اینا بوکس رو می پسندم ورزشه متعادلیه

علی در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۸ [۸:۴۱:۵۳ PM]

بوکس یک ورزش ملی جهان محسوب میشه و باتوجه به ضربات آن که بعضی ها میگن خطرناکه باتوجه به دین اسلام و سایر دین ها حلال اعلام شده بود،و ضربات آن ضرری برای بدن وسر ندارد.

محمدصادق در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۱۲ [۱۰:۵۰:۵۵ AM]

سلام یک سوال به نظر شما کنگ فو بهتره یا کاراته؟
به نظر من بوکس و تکواندو به درد نمی خوره قصد بی احترامی ندارم اما یه رزمی کار که کاراته کنگ فو یا هر ورزش رزمی دیگه رفته باشه اگه دقت کنه میتونه ضربات بوکس و تکواندو رو دفع کنه علی الخصوص بوکس.چون بوکس فقط ضربه با دسته و تکواندو ضربه با پا واین انفرادی بودن کار رو خراب می کنه.اگه نظرم غلطه لطفا بهم بگید.ممنون می شم اگه سوالی که اول کامنت پرسیدم رو جواب بدید.متشکر

محمد در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۶ [۲:۰۰:۱۰ PM]

به نظر من بهترین ورزش معنا نداره چون همه ورزش ها خوب هستن و هر ورزشی نیز سبک خاص خودشا داره ولی به نظر من هر انسان باید یه ورزش را دنبال کنه تا موفق شه من ورزش مویتای برای مبارزه و بدنسازی برای قدرت بدنی را توصیه میکنم

احمد در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۳۰ [۱۱:۰۹:۴۷ PM]

آقا محمدصادق این دوتا ورزش رو که گفتی کدامشون بهتره هیچ کدومشون به درد گوزم نمیخوره ولی کاراته یکم خوبه،اولا بوکس و تکواندو بهترینه چون تمرکزت بیشتر سر پا ویا دسته و خودت بدرد هیچ ورزشی نمی خوری،من خودم ورزشم بوکسه و بوکس رو بیشتره بقیه ورزشا دوست دارم چون باید داخلش خیلی حرفه ایی باشی و طرفدار زیاد داره درمسابقات مخصوصا المپیک جایزه و پول خیلی زیادی گیرت میاد

فرید در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۳۱ [۳:۵۷:۱۶ PM]

بوکس بهترین ورزشه،هوش و دقتت رومیبره بالا سرعت عملتم زیاد میکنه.

حبیب در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳ [۱۱:۴۲:۴۵ PM]

من به عنوان کسیکه اصلا رزمی کار نکرده فقط از دور مشاهده کرده
به نظرم ضرباتی که در کاراته زده میشه با نهایت سرعت و قدرت هست و زود هم دست و پا جمع میشه ، اگر رزمی کار دارای قدرت بدنی و تمرکر بالا باشه و ضربات رو پشت سر هم با سرعت و قدرت بزنه ، طرف کلا محو میشه
دوست دارم برم دنبال کاراته ، ولی سنم 35 ساله و از حال و حوصله افتادم

آرش در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۷ [۱۲:۳۸:۰۹ PM]

سلام من بین تکواندو و بوکس و ساندا نمیدونم.دوتای اول رو بیش تر دوست دارم.بوکس میگن هم صورت و هم سر و مغز رو داغون میکنه واقعا.تکواندو نمیدونم اصلا بدرد دفاع و دعوا میخوره یا نه.تو آپاات چندتا ویدیو واقعی هست تکواندو بوکسور رو میزنه. arash.ka80@gmail.com و
arash.rz80@gmail.com ممنون میشم راهنماییم کنید.

FBI در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۲۰ [۱:۴۵:۱۹ PM]

آرش جان من هم بوکس رفتم و تکواندو وهم جودو وبوکس می‌پسندم،اولاکه ورزشو برای دعوانبایدخواست،اول برای سلامتی وبعدبرای قهرمانی ،اصلا برای ورزشکار زشته که دعواکنه،ضربات بوکس هم مشکلی برای صورتت پیش نمیاره من ضربه زیادخوردم ولی طوریم نشده

مهدی باقری در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۲۲ [۲:۳۵:۲۷ AM]

هیچ رشته ای به بوکس نمیره
رشته های مثل تکواندو کاراته کیک بوکس هیچ بدرد نمیخورن.

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳۱ [۱:۵۶:۳۱ AM]

سلام

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳۱ [۲:۰۸:۵۸ AM]

خدمت اونایی که میگند ورزش کلا برا دعوا نباید خواست وفقط برا سلامتی بگم پس اگه فقط سلامتی مطرح باشه هیچ نیازی به رزمی نیست پیاده روی وشناهم کفایت میکنه ولی این ورزشا یه بخشش که بخش عمدشم همونه زدوخورد واستفاده ازشون تو نزاع هاست واین واضحه

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۳۱ [۲:۲۳:۵۵ AM]

بله خلاصه اینطوری اینجور نیست کسی که رزمی میره حتی با اخلاقاش اصلا یکی ازهدفاشم دعوا نباشه یا دعوا نکنه هیچوقت تو دعواهم قطعا چیزی جزهمین تکنیکا استفاده نمیشه خود ایناهم که ازاین شعارا میدند مطمئنا خودشونم دعوا کردند تاحالا پس دلیل شعارای الکی نمیفهمم البته قصدتوهین ندارم واقعا

رضا در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۴ [۴:۱۹:۰۳ PM]

تو خب دیگه توهینتوکردی ،آقا یکی دوست داره قهرمان شنا بشه یکی دوست داره قهرمان ورزشهای رزمی مثل بوکس،تکواندو وکاراته بشه،نظرهاباهم فرق میکنن
بعدا سعید جان ماکی گفتیم اصلا دعوا نمی کنیم !!!همه توعمرشون حداقل چند بار دعواکردن واین اصلا به ورزش ربطی نداره

یزدان در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۶ [۳:۳۶:۳۰ PM]

چی میگی سعید!!!!!یکی دوست داره رزمی کارکنه و یکی دوست داره حوازی کارکنه. توسراغ دعوانرو دعواهمسراغ تو نمیاد.

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۸ [۱:۴۹:۰۳ PM]

رضا ویزدان بله درست میگید هرکی دوست داره یه ورزشی کار کنه ولی خب وقتی میگید ورزش رزمی فقط برا سلامتی باید خواست نه دعوا خب ورزش رزمی مخصوصا تو سطح حرفه ایش چون ادم توش کتک زیاد میخوره ودست وپاش میشنه بدتر سلامتی ازبین میبره البته تمام ورزشا تو سطح حرفه ای اسیب دیدگی دارند ولی خب رزمی بیشتر منظورم

سعید در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۸ [۹:۵۷:۴۳ PM]

خلاصه که رضا ویزدان جان منم منظورم همین بود که هرکس یه نظری داره وهمه هم دعوا کردند وحرفم این بود اگه این ورزشا برا دعوا نیست زدوخورد وحالتای نوع دفاع کردنبراچی به ما یاد میدند چون اینا که بدتر باعث کاهش سلامتی میشه ضمنا قصد توهینی نداشتم اگرم توهینی کردم ازهمه معذرت میخوام

حسن در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۱۱ [۴:۵۷:۴۸ PM]

دوستان بوكس اگر براي مسابقه نخواي و فقط قدرت بدني و خوش اندامي آيا آسيب رسانه؟

محمد در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۱۵ [۳:۱۶:۳۶ PM]

سلام به نظر من اگر فردی هوش داشته باشه به جای اینکه بره تک تک ورزش های رزمی رو امتحان کنه میتونه به جاش بره ورزش ووشو )ساندا) چون ورزشی ترکیب از هنر های بوکس موی تای کاراته تکواندو و کونگ و جودو و کشتی هست

ممد:| در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۲۵ [۳:۱۷:۳۴ AM]

لطفا حرف مفت نزنید.بهترین ورزش دنیا هم باشه اگه اینده نداشته باشه بدرد چی میخوره؟تو زحمت بکشی بشی قهرمان اینگار الکی شدی و کسی نمیشناستت.اگه بهترین ورزش هم باشه.واسه اونایی که دنبال قهرمانی و آینده هستن اینقدر جودو مودو و ووشو و موی تای نکنین هیچکدوم اینده ندارن
طرف تو کشتی میشه قهرمان همه میشناسنش و نعروفه و پول زیاد بش میدن
ایزدی شد قهرمان موی تای جهان کی میشناسش؟
ن تو جهان ن تو ایران.
ورزشی برید که اینده داشته باشه.بحث این نی چی بهتره یا ن.
1علاقه
2آینده
به این فک کنین

امیرحسین اسکندری پیلع رود در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۲۵ [۱۲:۱۰:۲۱ PM]

واقعا تکواندو جزء هنررزمی به حساب نمیاد.

بلد نیستید مقاله ندید.

مجتبی ریگی در تاریخ ۱۳۹۶/۶/۳۰ [۱۱:۰۹:۵۹ AM]

باسلام خدمت دوستان مجتبی ریگی هستم بوکسور سنگین وزن .من در ارتباط با انتخاب های دوستان میخوام نظری بدم بوکس رشته ای نیست که عصبی کنه و به مغز آسیب برسونه ی بوکسور حرفه ای هیچ وقت از مشت نمیترسه و ازبین 100 تا مشت حداقل 80 تاشو رد میکنه 20 تا میخوره

حمید در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۲ [۱۰:۵۹:۰۹ PM]

لطفا اینقد چرت نگید اگه میخاید برید المپیک تکواندو کارکنید اگه میخاید نمایشی کار کنید و عاشق زیبایی هستید برید نینجا اگه میخاید مبارره خفن یاد بگیرید و با همه رشته ها به راحتی مبارزه کنید برید رزم آوران بقیه رو بیخیال

حمید در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۳ [۱۲:۵۵:۴۴ AM]

من با ممد موافقم باید ورزشکاران که معروف شی مثل بوکس همین محمد علی کلی کیه که نشناسش یا جوفریزر وهالفیلد و...

احمد در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۵ [۵:۱۳:۰۴ PM]

فقط بوکس ،ورزشهای ترکیبی بدردنمیخورن

امیر در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۱۱ [۶:۳۷:۳۴ PM]

بوکس از نظر قهرمانی عالیه

Ninja comando در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۱۴ [۹:۵۶:۴۵ PM]

به نظر من نینجا کماندو خیلی خوبه که ورزش نینجا با ورزش اصیل ایرانی قاطیه واقعا محشره من خودم کمر بند مشکی دارم و قدرت بدنیم عالیه و کامل میتونم از خودم دفاع کنم و از هر مانعی رد شدم .ولی ورزش سختیه و برا رسیدم به مقام بالاش باید خیلی تلاش کردو سختیارو کنار گذاشت .

حمید در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۲۷ [۹:۴۶:۲۴ AM]

آقا خودتون رو خسته نگنید رزم آوران بالاترین امتیاز ورزش های رزمی رو از فدراسیون ورزش های جهانی گرفت فلمش تو آپارات گذاشتن

مانی رانی در تاریخ ۱۳۹۶/۸/۲۹ [۸:۰۳:۴۴ PM]

در پاسخ به رامین حبیبی شما هیچی در مورد بروس نمیدونید لطفا نگید سبک بهتره باید بدونید و بگم که سبک قوی نیست شخص هست که قویه و سبک رزمیشو بالا میکشونه اینجا جای توضیحش نیست کاشکی راهی برای تبادل نظر با هم داشتیم بروس اسطوره بود اسطوره نه یه استاد رزمی

محمدرضا در تاریخ ۱۳۹۶/۹/۱۵ [۳:۵۸:۵۰ PM]

چرا درمورد سلطان ورزش های رزمی چیزی ننوشتید منظورم ووشو(ساندا )هستش

واقعا ووشو بهترین ورزش هاست

ALI در تاریخ ۱۳۹۶/۹/۱۵ [۶:۴۵:۵۹ PM]

مهم شخص ه نه سبک

Ali در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۱ [۱۲:۱۰:۴۲ AM]

فقط بوکس

Ali در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ [۱:۴۵:۳۲ AM]

بوکس عالیه،هم برا قهرمانی،هم برا سلامتی وهم برای دفاع ازخود

hamid در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ [۱۲:۵۹:۳۶ PM]

سلام و خسته نباشید
آقا اول از همه سایتتون عالیه و وقتی که این مطلبو خوندم عاشق تکواندو شدم.

سیاوش ابراهیمی در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ [۹:۳۸:۰۴ PM]

من خودم در رشته های تکواندو،کاراته سبک ماتسویی،ووشو،جودو و نینجوتسو کار کردم اما ورزشی بهتر از نینجوتسو ندیدم پیشنهادم اینه

Arash در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ [۱۰:۳۵:۵۶ AM]

سلام اقا من یکساله دنباله باشگاه کاپوئرا تو تهرانم خیلی دوسش دارم یک گروه هم پیدا کردم بنام آرسن آرنا ک خیلی گرون میگیرن
کسیی باشگاه جایی سراغ نداره ممنون میشم معرفی کنین
ایدی تلگرام@Hatefulone

Aryan در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ [۵:۲۳:۳۶ PM]

سلام 8لطفا كمكم كنيد من بين كونگ فو و ووشو ساندا گير كردم كدوم بدنو سفت تَر ميكنه و كدوم حركات قويتر و زيباتري داره؟؟

مهسا در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۵ [۲:۰۷:۳۴ AM]

میشه لطفا راهنمایی کنید برای دفاع ومبارزه بین ورزش جوجیتسو و نینجوتسو کدومشون پرکاربرد تره

ysaer در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۹ [۴:۱۸:۲۲ PM]

بهترین و زیباترین ورزش بوکس هستش،ادم باید ورزشی برود که معروف بشه مثلا اگر تو بوکس یا کشتی قهرمان شی همه می شناسند ولی تو جودو ام ام ای و کیک بوکسینگ نه

رحیم در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۵ [۵:۴۰:۲۰ PM]

استاد بزرگ بروسلی میگه همه هنرهای رزمی و سبکها زاده و ساخته ذهن بشر هست . کسی که دنبال مبارزه خیابانی میگرده اول از همه باید رشته بوکس را انتخاب کنه اولویتهای بعدیش میتونه موی تای و کیک بوکسینگ باشه.اگه دنبال مقام و مدال و اینجور چیزا هستین رشته تکواندو ، کاراته و ووشو مناسب هستند.

شاهین در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۷ [۱:۳۹:۰۳ AM]

قطعا بوکس بهترین و زیبا ترین ورزشه

Nightmare در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۱۸ [۶:۵۰:۰۲ PM]

چرا اسم ورزش های ایرانی مثل، هنر رزمی نیرو ،رزم آوران،زورخونه(که کشتی هم دارن) یا سایان رو نمی نویسین؟

Felo در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۲۵ [۱۱:۱۶:۰۸ PM]

به نظر من دوستانی که واسه دعوا میخان رزمی کار کنن یه چاقو پیششون بزارن کفایت میکنه نیازی به این همه زحمت نیست چون دست خالی و پر بزنی جرم محسوب میشه. کسی که نمیدونه چه رشته ای انتخاب کنه به نظرم بره کلاس هایه عمومی رو از نزدیک ببینه و کدوم مورد پسندش میشه یا کیلیپ مبارزات هر رشته ای رو از اینترنت ببینه اینجا هر کی فک میکنه رشته خودش کامل تره مث من که کیک بوکس کار میکنم

ali در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۲۷ [۱۲:۰۶:۳۵ PM]

باعرض سلام من خودم هم کشتی هم تکواندو وهم هاپکیدو کار کردم والان کیوکوشین کار می کنم.تکواندو سرعت بدون قدرته و کشتی هم عالیه هاپکیدو هم بدردم نخورده ولی از وقتی اومدم کیوکوشین بدنم خیلی عالی شده و 3بار قهرمانی کشور دارم درضمن من13سالمه

محمد امین در تاریخ ۱۳۹۷/۳/۶ [۱۲:۴۸:۴۰ PM]

سلام عرض ادب خدمت شما
به نظر من
ورزش کیک بوسینگ بهترین ورزش است چون هرنوع سلاح سبک و صقیل داره
از جمله دفاع شخصی.هنررزمی،شمشیر،لانچیک،چاقو،چوبوغیره... آموزش داده میشود

f در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۹ [۲:۳۰:۵۸ PM]

سلام خسته نباشی می خواستم بدونم که ورزش فایت رنجر و کیک بوکسینگ کدومشو برای سبک های بین المللی بهتره وبیشتر بهش اهمیت میدن

z.dehghanzade در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۰ [۲:۱۴:۱۰ PM]

من یکسالی ووشو ساندا کار کردم بدلیل آسیهایی که داشت گزاشتم کنار،الان بین رشته تکواندو و کاراته موندم،میشه راهنمایی کنید تفاوت هاشم میدونم اما برای قهرمانی و پیشرفت و...کدومشون مناسب تره؟؟درضمن 18سالمه.و سن مسابقات حداکثر تا چند سالگیه؟

شاهین در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱ [۹:۵۳:۳۲ PM]

بهترین ورزش فقط بوکس هستش هم از نظر سلامتی و هم از نظر قهرمانی

بهتاش در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲ [۱۰:۲۹:۱۵ PM]

اگر میخای قهرمان شی و مردم بهت افتخار کنند برو بوکس و بشو یکی مثل محمد علی کلی یا کلچیکو

ysaer در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۷ [۳:۳۷:۳۰ PM]

بوکس ورزش بی نظیریه برای اونهایی که نفس و استقامت زیادی دارند.

علی.موی در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۶ [۱:۵۵:۳۸ PM]

سلام به رزمی دوستان من ازاین همه نظریات جاخوردم اخلاق معرفت و صداقت وانسانیت نباید کمرنگ شود ماهمه اخرش ختم به خاک هستیم مهم اینه که ورزشکار هستین ادعا و غرور زیادی فقط باعث بی ارزش شدن خودمامیشه ما درتمام رشته ها بهترینها رو داریم توانتخاب رشته بایدتحقیق بکنیم ببینیم کدام رشته بیشتر موردتوجه هست جایگاه واحد ومشخصی داردواینده را به هیچ نمی کشد
کوچیک شما یه تکواندوکارم

بیاد سوسای اویاما در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۱۸ [۱۱:۳۵:۳۶ PM]

برترین رشته های دنیا به ترتیب
1کاراته(کیوکوشین)
2کنگ فو
3مویتای
کیوکوشین سنگین ترین قویترین شبکه چون ضربات سنگینی رو طی آموزش باید تحمل کنی شکستن اجسام مانند دسته بیل .چوب5سانتیمتری(ضخامت).باید خیلی تمرین کنی تا حتی چند ضربه دست وپا رو نصفه نیمه یاد بگیری
به یاد سازنده کیو ماشین دان10 اوس این نظر رو نوشتم

احسان در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۰ [۱:۱۲:۰۰ AM]

سلام. من 23 سالمه و قدم حدود 18 وزنم 63 و ی خورده لاغرم. دنبال ی هنر رزمی میگردم.نظرمن تکواندو خوبه ولی اگه شما راهنمایی کنین ممنون میشم.

بهتاش در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۵ [۶:۴۷:۰۳ PM]

اقا میخوای قهرمان شی،قوی شی،مشهور و پولدار بشوی برو بوکس.

حجت الله در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۲۸ [۱۲:۴۶:۰۹ AM]

با سلام
هیچ سبکی مقابل یه کیوکوشین کار 20 ثانیه نمی تونه کار کنه هر کسی قبول نمیکنه می تونه یه بار ازمایش کنه

Rza در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۱ [۱۰:۵۷:۱۱ AM]

به نظر من تکواندو ورزش اینده داریه وتو ایران بیشتر حمایت میشه و بیشترین تعداد رزمیکار در جهان رو داره ومتاسفانه به دلید عدم اگاهی مردم فکر میکنند که تکواندو ورزش محدودیه و حق استفاده از دست را نداره.هنرهای رزمی هم خوب هستند ونقاط قوت خودشونو دارن. مثلا یک تکواندوکار پاهای خیلی قویداره یا بوکسور مشتهای قدرتمند.فقط علاقه وشرایط خودتون مهمه.اکه برای دعواهای خیابونی میخواین ورزش رزمی یاد بگیرید بهتره که اصلا رزمیکار نشید چون یه همچین ورزشکاری باعث ننگه.این ویدیو را ببینیدhttp://aparat.com/v/gXQ2Z

علی در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳ [۴:۱۱:۴۱ PM]

کسانی که میگن کاراته،کونگ فو،ووشو،تکواندو و بعضی رشته های دیگه به خاطر این هست که خودشون اون رشته رو کار میکنند. من بعد از تماشا و کارکردن هنر های رزمی دیدم که هیچ سبکی به پا موی تای نمیرسه. موی تای کاملترین و قوی ترین و خشن ترین ورزش از مبارزات آزاد ریگی هست. و شامل انواع کامل ضربات بوکس آرنج زانو پا کله و درگیری هست.در mma مهم ترین رشته ها موی تای هست و بعد جوجیتسو که شامل فنون گلاویزی مثل خفه کردن پرتاب کردن و قفل کردن مفاصل. ولی در کل موی تای بهترین هنر رزمی است.

سینا در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲۰ [۱:۳۸:۴۷ PM]

ما به ورزشهایی مثل کاراته،کیوکوشین،تکواندو میگیم بچه بازی،شما اگر دقت کنین میبینید هیچ کدام از اینا مبارزه بلد نیستند فقط فرم میزنند.
ولی بوکسور ها همشون حرفه ایی هستند،ورزشکار به بوکسور ها میگن که تمرینات سنگین،سرعتی و قدرتی دارند و اگر دقت کنید می‌بینید که بوکسور ها گوش،بینی و ابرو شون شکسته و مثل بقیه ورزشکارا سوسول نیستند.
در باره فوتبال،والیبال،کبدی اصلا حرف نزنید چون اینا اصلا ورزش نیستند همشون ضرر دارند.

مرتضی در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۵ [۹:۵۲:۲۱ PM]

فقط یه احمق میتونه بقیه هنرای رزمی رو مسخره کنه،واقعیت اینه اسمش روشه همشون هنرن.اینجا چندتا بچه ریخته که عقده دعوا خیابونی دارن،شما رو چه به هنر رزمی

سروش در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۹ [۸:۴۰:۱۱ PM]

منم با نظر مرتضی موافقم لطفا بقیه ورزشها را مسخره نکنید هرکی دوست داره یه ورزش برود.
من خودم به شخصه عاشق بوکس هستم چون ورزشی حرفه ایی،کلاسیک و مبارزاتش خفنه.

مصطفی در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۱۷ [۴:۳۴:۱۵ PM]

ورزشهایی مثل بوکس،کیک بوکسینگ،موی تای،و خطرناک ترین ورزش جهان(ام آم ای )عالی و پرطرفدار هستند.
ولی هیچ رزمی کاری نمیتونه مثل بوکسور مشت و مثل تکواندو کار ضربه پا بزنه چون اینها تخصص‌شان روی دست و پاست

رضا ابراهیمی در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۲۰ [۱۲:۴۴:۰۲ PM]

این هنر نیست که انسان را می سازد این انسان است که هنر را می سازد.کیوکوشین کار هستم اما بدون اغراق می گویم هرسبکی کار میکنید جدی کار کنید.هنرهای رزمی فلسه درگیری نیست هنرهای رزمی ساختن علاوه بر جسم روح و مبارزه با شیاطین است.تمامی هنرهای رزمی ب شرط ترکیب با تکنیک های تعالی انسانی عالی هستند

سهیل در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۲۸ [۴:۲۲:۵۷ PM]

بهترین ورزشکاران بوکسورها هستند که نفس زیاد و آستانه درد قوی دارند،مثل کلیچکو که توی یک مسابقه ابروش شکست و 60تابخیه خورد و داور به او پیشنهاد ترک مسابقه را داد ولی کلیچکو قبول نکرد و مثل مرد ادامه داد ولی در اخر داور به مسابقه خاتمه داد و کلیچکو را بازنده اعلام کرد و کلیچکو بازهم میخواست ادامه بده و شکست را قبول نمیکرد.
بوکس اینطوریه،ورزشیه که مرد ها از پسرها جدا میشن،ورزشیه که تو رینگ باید خودتو نشون بدی
(میتونید مستند کلیچکو را در اینترنت ببینید)

زهرا در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۵ [۱:۲۷:۳۹ AM]

سلام من میخوام یه ورزش رزمی انتخاب کنم ولی دیوونه شدم نمیدونم کدوم از همه هتره 19 سالمه میخوام یه ورزشی باشه که هم با دست کار کنه هم با پایه ورزشی باشه عین فیلما ادم از تماشای مبارزش کیف کنه مثل جکی جان من ورزش کونگ فو رو دیدم تو سالن که همش دوطرف ی مشت میزدن بعد توی هم فرو میرفتن.دیگه هرکی جواب منو بده من میخوام برم همون

حمزه در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۸ [۱۱:۴۹:۳۸ PM]

رشته های وینگچون جت کاندو جوجیتسو بوکس دفاع شخصی به روش کیسی کراوماگا بهترین رشته برای دفاع شخصی هستند البته اینو باید گفت وینگچون و جت کاندو بروسلی بی شک از همه بالاتر هست و امتحان خودشو در مبارزه سبک ها به وسیله بروسلی پس داده با گارد وینگچون کله حملات بوکس دفع می شود

پارسا در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۹ [۵:۱۳:۱۷ PM]

من خودم بوکس میروم و کار به بهترین و بدترین ورزش ندارم،ولی شما ورزشکاران به خودتون باید افتخار کنید که دارید ورزش میرید،چون همه ورزشکار ها میتوانستند مثل بعضیها برن سمت الکل ،مواد،دزدی،سیگار و دختر بازیو عشقو حال ولی نرفتید و راه پر فراز و نشیب و هیجانیه ورزشو انتخاب کردید.
درضمن اینم بگم همه دزدی بلدن،همه مواد و سیگار کشیدن و هزار کوفتو زهرمار دیگه بلدن و ورزشه که همه بلد نیستن چون کار سختیه اعتماد به نفس ،شجاعت،قدرت و فکر میخواد که هرکسی نداره. ورزش مال آدمهای سربه زیر و خود ساختست

محمد در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۱۳ [۲:۴۶:۳۰ AM]

این حرفا که میگن این رشته بهتره اون رشته سلطانرو بنداز دوز هرچی علاقه داری برو من خودم ۸ سال کیک بوکس کار میکنم و اینکه میگن کیوکوشین همه سبک میزنه چون بدن قوی داره چرته بستگی به طرفش داره کیک بوکسور سراغ دارم بدنش مثه اهن میمونه و کیوکوشین کار میشناسم دان ۴ ولی شنا رو پشت دست نمیتونه بره !

Taha در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲۴ [۲:۱۹:۵۳ AM]

سلام .من پسر نه سالش وخدود یک ماه جودو ثبت نامش کرد ولی الان میگه من ورزش جکی جان دوست دارم ولی پدرش میگه جودو خیلی خوب وهمون فنهای کونگ فو جکی جانم داره لطفا راهنمایی کنید این که پدرش میگ درسته ودر کل به نظر شما کدوم بهتر .البته من که خودم شمشیر یازی دوست دارم ولی علاقه خودش مهم ونظرتون در مورد شمشیر چیه

پویا در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱ [۸:۵۸:۳۷ PM]

ورزش رزمی فقط این دو رشته:1- هاپکیدو 2-جوجیتسو
این دو رشته شاهکار هنرهای رزمی هستن

Dariush در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱۰ [۳:۰۸:۴۴ AM]

اگه برا درگیری باشه صدرصد بوکس خوبه .سریع .پر قدرت . خشن .نترس. تسلط. دیدعالی . دفاع حتی برای سلاح سرد ولی کوچک مثل چاقوو ... ولی وقت میخواد اینارو به دست بیاری . عکس العمل سریع مخصوصا برای کسایی که وزن کمتر ۷۰ کیلودارن تمام چیزایی که تو درگیری به کار میاد

علی پسندبده در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱۱ [۸:۳۱:۵۱ PM]

بهترین جودو هست به صورتی که تمام ارطش های دنیا جودو آموزش میبینن

غلام در تاریخ ۱۳۹۷/۹/۱۵ [۵:۰۲:۴۴ PM]

ورزش باید توش بزن بزن،شکستگی،خون ریزی باشه تا محکم و قوی بشی،ورزش نباید مثل تکواندو و کاراته سوسولی باشه،باید برین ام ام ای تا خوب ضربه توسر،صورت و بدن بخوره تا بفهمی ورزش چیه اون وقته که قوی میشی

سجاد در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۶ [۹:۱۷:۰۵ AM]

سلام من دارم هاپکیدو کار میکنم وباید بگم از نظر من حرف نداره توصیه من اینه شماهم امتحان کنید خوشتون میاد
هاپکیدو=عصاره تکامل هنرهای رزمی

غلام در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ [۸:۳۵:۵۵ PM]

بوکس ورزش بدی نیست ولی باید قید صورتو بزنی

ض عماد در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ [۱۰:۰۱:۰۹ PM]

ول کن بابا کی ورزشی میکنه؟همش استرس و وقت تلف کنیه.
بعضی ورزشها مثل بوکس جز ضرر به مغز و فراموشی چیزی ندارند.

میلاد در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ [۹:۱۸:۲۸ PM]

همه ورزشا ضرر دارند،بوکس درسته باعث الزایومر و شکستگی و داغون شدن صورت میشه ولی ورزشی خشن و پر ابهته

سجاد در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ [۲:۱۰:۴۲ AM]

سلام دوستان
من چند سال کیک بوکسینگ کار کردم اما چند سالیه به دلیل مشکلات ادامه ندادم والان میخام شروع کنم به نظرتون رزم آوران کار کنم یا موی تای.برای درگیری های خیابانی میخام

اکبر در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۴ [۸:۴۳:۵۵ PM]

همه ورزشها خوبن بجز بوکس که خیلی پر خطره،من هنوز تعادل ندارم،ازبس که مشت خورد تو سرم.
پشیمونم رفتم بوکس،پشیمون....کاش یه ورزش دیگه میرفتم مثل دو میدانی.

اکبر در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۶ [۵:۱۷:۵۶ PM]

همه ورزشا خوبن بجز بوکس که ادمو عصبی میکنه و باعث فراموشی،زوال عقل،شکستی های خطرناک فک و دماغ میشه....تازه خیلی دیگه عوارض داره

چگوارا در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ [۷:۲۲:۴۳ PM]

بوکس که ورزش از یاد رفته اییه و خیلی خطرناک ومزخرفه،ورزشی برید که قوی و مشهور شید مثل تکواندو،کاراته،کشتی

Hooman در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ [۱۰:۴۱:۰۴ PM]

من ۱۶ سالمه.‌....۳ ساله بوکس کار میکنم واقعن ب همه البته اگ توانشو دارن پیشنهاد میکنم چون واقعن ورزش خشن و خفنیه اصن نمیشه با بوکسرا در اوفتاد من خودم حتی تو دعوا دو سه نفر اوفتادن بجونم ولی امونشون ندادم اگ توانشو دارین و تحمل ضربه خوردنو دارین برین بوکس و از همون اول با بوکسورای حرفه‌ای مبارزه کنین تا بفهمین چی از چیه من روز اول رفتم تو رینگو مبارزه کردم تا الان ک مسابقه میرم واقعن ب حریفام خندم میاد

چرمهین :-) :-) در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ [۳:۵۱:۲۰ PM]

اقا هومن مگه ما جونمونو از سر راه پیدا کردیم که بریم بوکس!؟؟؟این همه ورزش خوب و اگر بخایم کشتی،کاراته و تکواندو میریم.

جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ [۱۱:۳۸:۳۶ PM]

ورزش خوب و قدرتی و برای درگیری میخاین؟؟برین کشتی که بفهمین استقامت،قدرت،و اعتماد به نفس یعنی چی.

شروین در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۲ [۵:۰۱:۰۳ PM]

سعی کنید ورزشی برید که توش فن بزنن مثل کشتی و جودو،چکن که خیلی خفن و جذاب تره

سیاوش در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۲ [۵:۰۷:۱۴ PM]

من تکواندو،کشتی،جودو،بوکس و کاراته رفتم و بهترین،زیباترین،قوی ترین و شیک ترینشون تکواندو بود و مسخره ترین و پراسیب ترینشون بوکس بود.
بنظرم اصلا بوکس نرید که وقتتون تلف میشه ولی باقی ورزشخایی که گفتم عالین

sajad teror در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۳ [۴:۴۸:۴۹ PM]

سلام میشه کمک م کنید محل ما دو تا رشته داره بوکس و کونگ فو توا سنم 16 قدم 170و وزنم 60 کدوموشون برم بهترهاینده داره @ ایدی تلگرامم @sajad_teror
شمارم
09108869732
دوستان لطفا کمکم کنید

❤بسیجی❤ در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱۴ [۱:۰۹:۵۸ AM]

من تکواندو رفتم و خیلی راضیم و بنظرم بهترین ورزشه

شروین در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۱۵ [۱۲:۱۵:۴۲ AM]

جودو یعنی،خشم.قدرت.سرعت.حرفه.توان.تکنیک و....
جودو خیلی ورزش خفن و برای دعوا بینظیره،من کشتی و جودو رفتم ولی رشته اصلیم جودوی و با بوکسور دعوام شد و مشت زد سمت صورتم و مشتش رو گرفتم و زدمش زمین و به غلط کردن افتاد😁
بوکس ورزش مزخرفیه و بوکسور ها اگر ادعاشون میشه که خیلی حرفه این باید بگم که مشت زدن تو صورت هرکسیو از پا میندازه و اگر بچه دو ساله مشت بزنه تو صورت یک بزرگ تر طرف از پا میفته ،شما اگر راست میگین طرف رو ازیجا دیگه ناکار کنیدمثلا پا یا کمر یا...👎.،بوکسورها از مبارزه سر درنمیارن.

نارنگی در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۴ [۴:۱۵:۳۵ PM]

مزخرف ترین و بی کاربرد ترین ورزش بوکس است.

اسماعیل در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۸ [۲:۵۷:۴۴ AM]

جسم باید در اختیار روح باشه پس ورزشی رو انتخاب کنید که تمرینات روح و ذهن درش داشته باشه و قدرت بدن به قدرت ذهن کمک کنه

mina در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۲۱ [۳:۵۰:۲۹ PM]

ووشو رو بهتون پیشنهاد می کنم البته کیک بوکس هم خوبه.

کلیچیکو در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۱۸ [۵:۰۴:۳۹ PM]

بوکس عاااالیه و ورزش پرکاربردیه

تنهاو خسته در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۰ [۱۲:۴۸:۱۱ AM]

بوکس ورزش عالی و با کلاسیه،و اگر حرفه ایی بشین تو درگیری هزار نفر هم حریفید

BOXING در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۰ [۲:۳۳:۵۰ PM]

بوکس ورزش بسیار عالی و پر کاربردیه

شهاب در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۱ [۱۲:۵۱:۵۲ AM]

بوکس عالیه و همچنین حرفه ایی

بهنام در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۱ [۲:۲۸:۱۲ PM]

👑بوکس👑

جهان آرا در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۸ [۱۱:۳۰:۳۶ PM]

فقط بوکس عشقه

BOXING در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۳۰ [۳:۲۱:۴۲ PM]

بوکس از تمام ورزشهای حرفه ایی تر و پرطرفدارتر است.

سلین در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱۵ [۱۰:۱۵:۵۸ PM]

سلام به نظرتون کدوم برا درکیری های خیابونی بهتره؟تکواندو یا کونگ فو؟؟؟

آراد در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۴ [۱۲:۵۹:۵۸ AM]

صددرصد بوکس یکی از بهترین ورزشهای رزمیه.

فرهاد در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۷ [۱۰:۳۷:۳۳ PM]

دو و میدانی سلطان ورزشها است.

فرشید در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۲۸ [۳:۱۹:۳۱ AM]

خطرناک ترین و مسخره ترین ورزش بوکسه ولی کشتی یکی از بهترین و خفن ترین ورزشهای رزمیه است

عشقی در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۳۰ [۱۲:۱۴:۱۷ AM]

مسخره ترین،بی کاربرد ترین،پر اسیب ترین ورزش بوکسه و بهترین،جذاب ترین و هیجانی ترین ورزش کشتی است

بابک در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۵ [۱۱:۵۰:۵۹ PM]

👑کشتی آزاد👑یکی از ورزشهایی است که نیرو هایNOPO,FBI,SAS,SBS،ارتش،پلیس،سپاه و بادیگاردها اموزش میبینند چون👑کشتی👑یکی از جذاب ترین،سخت ترین،پرکاربرد ترین و قدرتی ترین ورزش رزمی جهان است.

شهریاری در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۹ [۲:۵۰:۳۰ AM]

ما دو نوع کشتی داریم،یک نوع کشتی حرفه ایی یا(کشتی کج)و یک نوع کشتی،که در کشتی مسابقات رسمی ،جهانی و المپیک برگزار میشوند و خیلی جذابند.
فن های کشتی حرفه ایی با کشتی تقریبا یکی هستند ولی در کشتی کج معمولا اونایی که خیلی حرفه ایی هستند میروند و شرکت میکنند.،و بنظرم بهترین ورزش رزمی فقط کشتی است چون ورزش بزرگ و وسیعی است.

دخی رزمیکار در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۷ [۶:۲۶:۳۱ PM]

من خودم رزمی کارم به نظرم فقط رشته ی رزمی هاپکیدوi.t.hعالیه خودمم هاپکیدو کارم واسه یه دختر فقط دفاع شخصی هاپکیدو خوبه

عارف در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ [۲:۵۳:۲۷ PM]

کشتی آزاد ورزش بسیار مناسب برای افراد هیکلی،پرقدرت،دارای اعتماد به نفس بالا و سرعتی مناسب است.

علیرضا موسی خانی در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ [۲:۱۰:۳۶ AM]

سلام به همه عزیزان ورزشکار
من میخوام انقدر تو بوکس قوی بشم که دشمنم جلوی چشمام و روحم ضعیف بشه و موقع انتقام دشمنم رو رهاش کنم.فقط همین

استیو مک کویین-پاپیون در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۵ [۱:۴۶:۵۶ PM]

کشتی آزاد یک ورزش بسیار سرعتی،قدرتی،استقامی و جذاب است و باید بدنی محکم داشته باشید و باید بتوانید خوب بدلکاری کنید.

بصیر در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲ [۳:۲۵:۵۲ PM]

فقط کاراته عالیه

کوشا شفیعی کوشک در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ [۱:۵۵:۰۵ AM]

جودو یک رزمی قدرتمندی هست و کاراته یک رزمی تکنیکی است و اگر این دو سبک رزمی رو با هم میکس کنی یک رزمی فوق العاده ای میشه؛میدانید که هیچ ورزش رزمی کامل نیست اما جودو و کاراته باهم بشن رزمی کامل خواهد شد الآن یک سبک جدیدی هست به اسمه (کودو دایدو جوکو) این ورزش یک سبک کامل رزمی میباشد که ترکیبی از رشته های جودو و کاراته و بوکس شامل حال این رزمی شده است💪👊

محمدرضا خسروی در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ [۱۱:۱۰:۵۵ PM]

سلام
بنظرشما یک پسر21ساله با180cm قد و 73kg وزن بخواد بره تکواندو میتوکه به مسابقات دست پیدا کنه و خودشو بکشه بالا؟؟؟

کیوان در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ [۳:۲۰:۵۰ PM]

بهترین ورزشهای جهان(کشتی فرنگی،کشتی آزاد،کشتی کج)هستند و خیلی طرفدار دارند.

کیانوش در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ [۱۱:۵۰:۲۶ AM]

کشتی فرنگی برای قهرمان شدن عالیه

علی امیری در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ [۶:۱۹:۴۵ PM]

به جرات میگم هیچ رشته رزمی کامل تر از جیت کن دو نیست و نخواهد امد، چون این ورزش به هیچ عنوان محدود به حرکات و قوانینی مزخرف نیست. (جیت کن دو به روز میشه) ، هر سبکی هم که در آینده ابداع میشه ، جیت کن دو حرکات کاربردی اون رو هم شامل میشه، به این صورته که میگم کامل ترین هنر رزمی هست و خواهد ماند... .

DR.MIHAMMAD در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۳ [۴:۳۲:۵۸ PM]

بهترین رشته در هنر های رزمی رو واقعا نمیشه مشخص کرد،همهی سبک ها نقاط ضعف و قوتی دارند از نظر من هنر های رزمی ترکیبی عالیا مثل: جیت کان دو و ...'هر رشته میرید برید فقط باید ارزشو داشته باشی و به حد کمال برسی.

سیگار وینستون در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۲۳ [۴:۴۸:۰۴ PM]

من کشتی را دوست دارم و بهترین ورزش رزمی دنیاست.

نوید در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۲۲ [۹:۴۸:۱۱ PM]

من یک آتش نشان هستم و ما در دوره آموزشی آتش نشانی ورزش جودو را آموزش می دیدیم چون استقامت را بالا میبرد و بدن را قوی و پهن میکند.

پارسا در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۶ [۱:۳۵:۴۴ PM]

من خودم مربي شنام و فقط تو رشته هاي رزمي ٢ سال موي تاي كار كردم
به عنوان يه آدمه بي طرف فقط توصيه ميكنم بوكسوره حرفه اي ديديد سمتش نريد چون واقعا وحشتناك دعوا ميكنن
دعواي كشتي گير و تكواندو كار هم ديدم
اما دعواي بوكسور جلو چشم خودم با سه نفر رو ديدم كه واقعا پشمام ريخت
بوكسورا ديوونه شن ضرباته مهلكي به سر و صورت ميزنن كه فكر نميكنم كسي جلو ضرباتشون مقاومت كنه
ولي در كل هدف ورزش سلامتي فيزيكي و روانيه
با توجه به علاقه و استعدادتون ورزش رو انتخاب كنيد نه از روي احساسات

ارسال نظر
Captcha