سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

روش آموزشی انقلابی- ست عصبی (neuro-set)

روش آموزشی انقلابی- ست عصبی (neuro-set)
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۱۷ بازدید کنندگان:۶۳۵ نویسنده:قاسم نژاد

در این مقاله روشی قابل اعتماد برای افزایش سریع قدرت، سرعت، توان ورزشکاری، آمادگی جسمانی و توده ی عضلانی تان به شما معرفی می شود. این روش در المپیک ها، ورزشکاران NFL و فایتر های MMA تست و آزمایش شده است.

 

ابتدا 5 اشتباه رایج ورزشکاران در انجام تمرینات شان را نام می بریم.

  • 1. انتخاب ورزش ها و تمرینات اشتباه
  • 2. انتخاب برنامه ای که به جای عضله ی هوشمند، عضله ی نمایشی درست می کند.
  • 3. زمان زیادی را در باشگاه گذراندن.
  • 4. عدم تمرکز و آمادگی ذهنی
  • 5. عدم توانایی در تغییر تمرینات ثابت و پایا (بعد از مدتی پیشرفت، به دلیل ثابت بودن تمرینات هیچ پیشرفتی در عضلات مشاهده نمی شود)

 

خوشبختانه، اینجا راه حلی برای این اشتباهات وجود دارد. در طول این سال ها انواع مختلفی از برنامه های آموزشی وجود داشته است. همه ی این برنامه ها، از طریق حداکثر به کار گیری عضله و اضافه بار مقاومت، امکان افزایش رشد عضلانی را فراهم می کنند. اما این بار نوع متفاوتی از آموزش هیپرتروفی و قدرت معرفی می شود. اکنون زمان انقلاب است. مفهوم این آموزش انقلابی چیست؟

توده ی عصبی (NEURO-MASS)

سیستم توده ی عصبی (NEURO-MASS)، شامل ترکیباتی از تمرینات پیشرو به نام  Neuro-Sets است. هدف این ست ها به حداکثر رساندن قدرت عضلانی در کمترین زمان ممکن است.

این تمرین چگونه انجام می شود؟

ابتدا، سه نوع تمرین متفاوت را در یک ست با هم ترکیب می کنیم. این سه نوع تمرین، تمرینات قدرتی (Grinds)، تمرینات قدرتی دینامیک و تمرینات ایزومتریک هستند. نتیجه ی این ست های عصبی قوی، افزایش سایز، قدرت و توان ورزشکاری عضله است.

تمرینات قدرتی Grinds

تمرینات کنترل شده و آهسته ای که روی گروه عضلانی بزرگ، ایجاد مقاومت و استحکام می کند. این تمرینات شامل: اسکات، کشیدن (pulls)، پرس ها می باشد که با کشش و فشار مداوم کل بدن انجام می شوند. تمرینات Grinds تاکید زیادی روی سیستم عضلانی و عضلات ثابت کننده می کند، که به هیپرتروفی منجر می شود و باعث ایجاد پاسخی هورمونی برای عضله سازی می شود.

تمرینات قدرتی پویا (دینامیک)

این نوع تمرینات با سرعت انجام می شوند و بر قدرت و سرعت تمرکز می کنند. آنها در بخش هم مرکز این حرکات بالستیک هستند و همچنین از نیروی حرکتی برای افزایش تاثیر بار مرکزی (eccentric-loading) استفاده می کنند. تمرینات دینامیک دارای پتانسیل به کار گیری فیبرهای عضلانی که سریعا منقبض می شوند و همچنین افزایش میزان و سرعت سوخت و ساز هستند. نتیجه ی این تمرینات افزایش قدرت و آمادگی جسمانی است.

تمرینات ایزومتریک

این گروه از تمرینات برای حفظ موقعیت استاتیک انجام می شود. تمرینات زاویه ی مفصلی (joint-angle) و طول عضله (muscle-length) در طول انقباض ثابت می مانند.مثلا هل دادن یک شی غیر متحرک مانند دیوار آجری.

 

بنابراین، هر کدام از این تمرینات تاثیر خاص خودشان را دارند. اما وقتی که آنها را در یک ست عصبی ترکیب کنیم، به یک نیروی قوی تبدیل می شوند که موانع موجود و راکد شدن شرایط جسمانی و قدرتی را از بین می برد.

تمرین وزنی بدنی انفجاری شانه (ست عصبی)

 

  • شنای سوئدی بالانس (دست ها بر زمین و پاها در هوا)، 8 تا 12 تکرار

 

  •  تمرین شبیه حالت مرغ مگس خوار 15 الی 60 بار (این تمرین روی دقت و تمرکز تاکید می کند

 

  • کشیدن ایزومتریک (هم اندازه) شانه به وسیله ی حوله، 7 الی 12 بار

چگونه شنای سوئدی معلق (بالانس) انجام دهیم:

 

شنای سوئدی معلق


این تکنیکی که ما در حالت شنای سوئدی معلق استفاده می کنیم، پیاده روی دیوار (wall walking) گفته می شود. ابتدا، در حالی که دست ها و زانوهایتان روی سطح زمین است، هر دو پا را صاف در برابر دیوار قرار دهید. حالا، دست هایتان را به طرف سطح حرکت دهید، با استفاده از دست ها و پاهایتان شروع به پیاده روی روی دیوار کنید. اما سعی کنید در طول این حرکت، عضلات شکمی تان را منقبض کنید.

 

وقتی به موقعیت بالا می رسید، به آرامی بدن تان را پایین بیاورید تا جایی که سرتان چند سانتیمتر از سطح زمین فاصله داشته باشد. چند لحظه مکث کنید و سپس دوباره بدن تان را بالا ببرید.

چگونه تمرین مرغ مگس خوار (Hummingbird ) را انجام دهیم:

تمرین مرغ مگس خوار


ابتدا دست هایتان را از طرفین صاف کنید و به حالت شبیه اسکات پایین بیایید. سپس، بازو هایتان را در یک دامنه ی حرکتی 15 سانتی متری به صورت انفجاری و سریع بالا و پایین بیاورید. دامنه ی حرکتی بسیار کوچک است. شما می فهمید که این ورزش ابتکاری می تواند خیلی سریع شانه ها را خسته کند.

چگونه حرکت کشیدن ایزومتریک شانه را به وسیله ی حوله انجام دهیم:

تمرین ایزومتریک کشش شانه


ابتدا سر حوله را محکم بگیرید و آن را به طرفین خود به طور راست بکشید. حالا، با دست دیگر حوله را محکم در سطح قفسه سینه خود بگیرید. این حالت مانند یک کمانگیر به نظر می رسد که رو به عقب تنظیم می شود و آماده ی کشیدن است. سعی کنید حوله را از هم جدا کنید. هنگامی که این حرکت کشش را ادامه می دهید، عضلات پشت تا جایی که ممکن است، منقبض می شوند.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha