سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای کاهش وزن

مزایای کاهش وزن
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۱۰/۱۶ بازدید کنندگان:۱۰۴۴ نویسنده:سامان موسوی

 


آیا شما به فکر یک برنامه کاهش وزن هستید؟ قبل از اینکه کاهش وزن را به عنوان هدف خود تعیین کنید بهتر است مزایای این کار را درک کنید. طیف گسترده ای از مزایای کاهش وزن ممکن است به شما کمک کند که انگیزه خود را در لحظات چالش بر انگیز حفظ کنید.
بنابراین برای موفقیت خود، تمام راه های مختلفی که می توانند به کاهش وزن تان کمک کند و در زندگی اجتماعی، سلامت پزشکی و روانی تان   موثر باشند را در نظر بگیرید. لیستی از مزایای کاهش وزن که بیشترین تاثیر را در زندگی تان می توانند داشته باشند حفظ کرده و آنها را در برنامه کاهش وزن خود یادداشت کرده و روزهایی که احساس تسلیم شدن کردید به آنها نگاهی بیاندازید.


مزایای سلامتی

لازم نیز که چندین کیلو وزن کم کنید تا از مزایای سلامتی آن بهره ببرید. اگر در حال حاضر دارای اضافه وزن یا چاقی هستید ممکن است که تنها مقدار کمی کاهش وزن در بهبود وضعیت کلی سلامتی تان موثر باشد. در واقع بخشی از مطالعات نشان می دهد که تنها 5 تا 10 درصد کاهش وزن می تواند سلامتی شما را تغییر دهد.
در زیر بخشی از این مزایا را مشاهده می کنید:


-    کاهش خطر ابتلا به دیابت
-    کاهش فشار خون
-    بهبود سطح کلسترول
-    کاهش ریسک بیماری های قلبی
-    کاهش ریسک بعضی از سرطان ها
-    بهبود تحرک
-    کاهش درد مفاصل
-    بهبود سطح قند خون
-    کاهش ریسک سکته مغزی
-    کاهش درد پشت
-    کاهش خطر یا بهبود علائم استئوآرتریت
-    کاهش خطر یا بهبود علائم آپنه خواب

پزشک شما می تواند اطلاعات شخصی بیشتری در مورد مزایای بهداشتی کاهش وزن که می توانید انتظار داشته باشید به شما ارائه دهد. به عنوان مثال، شما می توانید قادر به حذف یا کاهش برخی از داروهایی که مصرف می کنید باشید. همچنین پزشکتان می تواند شما را به یک متخصص تغزیه یا درمانگر فیزیکی ارجاع دهد تا به شما کمک کند که یک برنامه کاهش وزن سالم داشته باشید.


مزایای شیوه زندگی

علاوه بر مزایای پزشکی کاهش وزن، شما می توانید سبک زندگی تان را تغییر داده و شیوه بهبود یافته ای را تجربه کنید.
بسیاری از افرادی که موفق به اینکار شدند موارد زیر را گزارش دادند:
-    زندگی اجتماعی فعال تر
-    اعتماد به نفس بیشتر
-    خواب بهتر
-    افزایش انرژی
-    بهبود زندگی زناشویی
-    کاهش استرس
-    بهبود وضعیت زیبایی بدن
-    افزایش سرزندگی
-    خلق و خوی بهتر


مزایای اجتماعی

مزایای پزشکی و سبک زندگی کاهش وزن ممکن است به اندازه کافی برای داشتن برنامه کاهش وزن و رژیم غذایی مفید باشد. اما بعضی افراد از رژیم غذایی کاهش وزن برای بهبود کیفیت رابطه ها استفاده می کنند. به عنوان مثال ممکن است که بخواهید برای نجات ازدواج تان وزن خود را کاهش دهید.
درحالیکه بسیاری از افراد پس از کاهش وزن رابطه بهتری دارند از دست دادن وزن برای جلب رضایت دیگران ممکن است همیشه ایده هوشمندانه ای نباشد. ممکن است مشکلات دیگری نیز وجود داشته باشد که با کاهش وزن نمی توان آن ها را حل کرد. زمانیکه شما رژیم غذایی می گیرید تا شخص دیگری را خوشحال کنید، ممکن است در ابتدا وزن کم کنید اما وزن اغلب به عقب باز می گردد.


چگونه از مزایای کاهش وزن لذت ببریم

اگر شما تصمیم گرفتید که دلایل مهم برای کاهش وزن شما وجود دارد، پس از آن زمان زیادی برای کاهش وزن طول نمی کشد. گام اول این است که شما باید یک هدف منطقی تعیین کنید سپس تغییرات کوچکی به روال روزانه و عادات غذایی خود اضافه کنید. برای کمک به کاهش وزن از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود یا دوستان و خانواده برای ساده تر کردن مراحل درخواست کمک کنید. 

برچسپ ها :
تناسب اندام کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha