سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نگاهی به تغذیه رزمی کاران

نگاهی به تغذیه رزمی کاران
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۱۷ بازدید کنندگان:۲۰۳۸ نویسنده:سامان موسوی

رزمی کاران و در کل افراد ورزشکار برای بهبود عملکرد و بالا بردن تاثیر تمریناتی که انجام می دهند باید بعضی از خوراکی ها را بیشتر و بعضی ها را کمتر مصرف کنند. در ادامه این مقاله شما را با این مواد غذایی بیشتر آشنا خواهیم کرد.


غذاهایی که همیشه باید آن ها را مصرف کنید


سبزی جات و پروتئین

شما باید سعی کنید که در هر کدام از وعده های غذایی تان مقداری سبزیجات و پروتئین مصرف کنید. در اینجا منظورمان غذاهای سرخ کرده، پنیر و یا سبزی های بسته بندی شده نیست. سبزی جات تازه نه تنها از ویتامین و آنتی اکسیدان بالایی برخوردار می باشند بلکه به دلیل وجود آب و فیبر بالای آنها شما احساس سیری نیز خواهید کرد.  شما باید در کنار سبزیجات مقداری پروتئین نیز مصرف کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که رژیم های غذایی که حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند می توانند به مهار اشتها کمک کرده و در بدن موجب عضله سازی شوند و همچنین به افزایش بافت ماهیچه ای و بالا رفتن نرخ سوخت و ساز نیز اشاره کرد.


مصرف چربی های سالم

چیزهایی که تاکنون در مورد رژیم های غذایی کم چرب شنیده اید را فراموش کنید. چربی های سالم موجب کم شدن LDL (برای بدن مضر است) و افزایش HDL (برای بدن مفید است) خواهند شد. علاوه براین، به اثبات رسیده است که چربی های سالم موجب کاهش چربی های اضافی دور شکم می شوند.  ازجمله مواد غذایی که دارای چربی های سالمی می باشند می توان به روغن زیتون و آجیل ها اشاره کرد.


داشتن برنامه ریزی مناسب

بهترین حالت جهت اینکه یک برنامه غذایی خوب را به اثبات برسانید این است که خودتان مسئولیت انجام آن را بر عهده بگیرید. برای مثال، سعی کنید خودتان در خانه غذای خودتان را بپزید و آن را برای بعد بسته بندی کنید. همچنین در کیف، ماشین و ساک باشگاه خود همیشه آب و میان وعده ای سالم و مقوی نگهداری کنید. در این حالت دیگر از شر غذاهای ناسالم بیرون نجات خواهید یافت.


مهربان بودن با خود

بعضی اوقات امکان دارد که پرخوری کنید، این کار ممکن است که برای همه پیش بیاید، در این شرایط نباید خودزنی کنید، این کار اوضاع را بدتر خواهد کرد. یکی از قسمت های دنبال کردن برنامه سالم این می باشد که در مورد خود و انتخاب هایتان حس خوب و رضایت بخشی داشته باشید.


غذاهایی که هرگز نباید مصرف کنید


عدم نوشیدن کالری:

شاید بارها و بارها شنیده باشید که از مصرف نوشابه و دیگر نوشیدنی های پر از قند که بزرگترین مانع جهت رسیدن به تناسب اندام است جلوگیری کنید. این نوشیدنی ها بجز قند هیچ ماده غذایی دیگری ندارند. تنها استثنایی که در این مورد وجود دارد اسموتی است. بهتر است دنبال اسموتی هایی باشید که فیبر، پروتئین و چربی های سالمی دارند.


نخوردن غدا در بعضی از وعده ها

هنگامی که می خواهید به تناسب اندام برسید مواد مغذی کلید موفقیت شما هستند. سعی کنید که روده تان را با مواد مغذی پر کنید تا شکم تان کوچک تر شود. این کار بهترین روش برای کاهش وزن و همچنین پایدار نگه داشتن بدن می باشد. سعی کنید که غذاهای سالم بخورید و بدانید که غذایی که می خورید چگونه درست شده و از کجا آمده است. به جای حذف یک وعده غذایی سعی کنید که روزی 4 تا 6 وعده کوچک داشته باشید و هر بار مقداری غذا بخورید.


نخوردن سرخ شدنی ها

در بالا اشاره کردیم که بعضی اوقات ممکن است که دچار پرخوری شوید. باید بدانید که غذاهای سرخ شده ازجمله غذاهایی هستند که باید سعی کنید همیشه از آنها دور بمانید. این غذاها نه تنها هیچ مزیتی برای بدن ندارند بلکه بسیار مخرب نیز هستند. متاسفانه امروزه غذاهای سرخ کردنی ارزان بوده و به راحتی در دسترس قرار می گیرد، به همین علت دور ماندن از آنها کمی دشوار است.

 

برچسپ ها :
تناسب اندام رژیم غذایی هنرمند رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha