سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 اشتباه در مورد دفاع شخصی زنان

8 اشتباه در مورد دفاع شخصی زنان
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۱ بازدید کنندگان:۷۵۹ نویسنده:قاسم نژاد

بزرگ ترین مشکل شما به عنوان یک زن کوچک تر بودن یا ضعیف بودن از یک جنایتکار جامعه ستیز معمولی نیست. بزرگ ترین مانع شما این است که  در موقعیت های خطرناک  مجموعه ای از باور های بسیار تهدید آمیز را حدس می زنید.

 

1) شما باید مهاجم را متقاعد کنید.

 

شما احتمالا هیچ وقت چاقو نکشیده اید و درخواست ساعت فردی را نکرده اید. اگرچه این مزیت خوبی است، اما یک نقطه ی حیاتی را نشان می دهد. کسی که چنین کاری انجام می دهد، مثل شما فکر نمی کند. شما احتمالا معتقدید که بدون اینکه کسی صدمه ببیند، راهی  برای حل یک مشکل وجود دارد. مهاجمان با همان قوانین اجتماعی که شما دارید، عمل نمی کنند، بنابراین شما نمی توانید مانند آنها عکس العمل نشان دهید.

 

2)  اگر مورد حمله قرار گرفتید، برای کمک جیغ بزنید.

 

شما وقت ندارید تا منتظر قهرمانی باشید که به نجات تان بیاید. در طول یک برخورد بسیار خشونت آمیز، پنج ثانیه برای عمل کردن فرصت دارید و امن ترین تکنیک دفاع شخصی برای روبه رو شدن با یک موقعیت سخت، ایجاد صدمه است. اشتباهات معمولا از بعضی درنگ کردن ها اتفاق می افتد. برعکس این موضوع نیز ممکن است روی دهد، مثلا مهاجم مکث کند، فرصتی حیاتی برای زنده ماندن تان در این موقعیت سخت برای تان ایجاد می شود.

 

3)  شما باید در مهاجم درد ایجاد کنید.


برای تاثیر 100 درصد، باید از مفهوم درد دست بکشیم و از آن به عنوان ابزاری مفید در خشونت استفاده کنیم. شما نمی خواهید به او صدمه (صدمه و جراحت فیزیکی) بزنید، شما باید به او آزار برسانید. هر کاری که در یک درگیری یا موقعیت تهدید آمیز انجام می دهید، و باعث ایجاد صدمه نشود، برای تان بی ارزش و بی تاثیر است.

 

4) اندام متناسب داشتن زندگی تان را نجات می دهد.

 

فرقی نمی کند که چقدر متناسب یا قوی هستید، بهترین روش برای افزایش مهارت های دفاع شخصی تان، تمرکز روی هدف قرار دادن نقاط کلیدی بدن است. بعد از آن، بهبود سطح فیتنس تان می تواند نیرویی را که به هدف وارد می کنید، افزایش دهد.

 

5)  شما مهارت های دفاع شخصی تکنیکی لازم دارید.

 

تکنیک بدون صدمه صرف نظر از چگونگی اتفاق افتادن آن (با تکنیک یا به طور تصادفی و اتفاقی)، ترفندی جالب است، که همیشه موثر تر است. مهم نیست چگونه آسیب وارد شود، فقط مهم این است که اتفاق بیافتد.

 

6)  زنی که جان سالم به در می برد، نترس و بی پرواست.

 

اولین تاثیر در هر موقعیت خشونت آمیز، احساسات است و رایج ترین نوع احساسات در این مواقع، ترس است. وقتی مردی با چاقویی در دست به طرف شما می آید، هورمون آدرنالین بدن تان شروع به تلمبه کردن می کند و ضربان قلب تان سریع تر می شود. این چیز ها عکس العمل هایی هستند که نمی توان از آنها جلوگیری کرد. بسیاری افراد هنگامی که می ترسند، خشک شان می زند یا به طور غیر منطقی عمل می کنند. اگر بدانید چگونه عمل کنید، باز هم میزان مشخصی ترس وجود خواهد داشت که با کمک آن می توانید صدمه وارد کنید، اما این ترس باید با اعتماد به نفس ترکیب شود.

 

7)  روی دفاع حملات تمرکز کنید.

 

بسیاری از کلاس های آموزشی دفاع شخصی به شما آموزش می دهند که چگونه با کارهای مهاجمان برخورد کنید. در موقعیت های خطرناک نگران  آنچه خودتان انجام می دهید نباشید، با انجام تکنیک های ساده تان، مهاجم را در مورد عملکرد تان نگران کنید.
 

8) سعی کنید از مهاجم دور شوید و به عقب برگردید.


در درگیری تهدیدآمیز و خطرناک، اگر به فرد مقابل صدمه وارد نکنید، مصدوم خواهید شد. تلاش برای روبه رو شدن با تکنیک او به وسیله ی تکنیک دیگری فقط شما بیشتر در دردسر می اندازد. بدن تان در جلو رفتن بسیار بهتر از به عقب رفتن است. به جای هر دو قدمی که به عقب می روید، می توانید سه قدم به جلو حرکت کنید.

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha