سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

استفاده از ورزش برای از بین بردن استرس

استفاده از ورزش برای از بین بردن استرس
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۱ بازدید کنندگان:۱۰۰۹ نویسنده:سامان موسوی

هیچ چیز به اندازه ورزش منظم نمی تواند مانند یک تکنیک برای کاهش استرس مفید باشد. ورزش بهترین راه برای درفع انرژی زیاد است بخصوص اگر یک کار کم تحرک دارید. از ایده های خوب برای هدایت انرژی می توان به پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکواش و دویدن اشاره کرد. لازم نیست که برای ورزش کردن حتما باید عضو یک باشگاه ورزشی باشید. از جمله کارهایی که می توان به عنوان ورزش در نظر گرفت می توان به پیاده روی با سگ خود و یا رقصیدن همراه با موسیقی در منزل اشاره کرد.

کارشناسان توصیه می کنند که هر روز به مدت 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط انجام دهیم. دلایل بسیاری برای انجام این کار وجود دارد. ورزش نه تنها باعث بهبود سلامت و کاهش استرس  می شود بلکه از شل شدن عضلات جلوگیری کرده و همچنین باعث بهبود کیفیت خواب می شود.

ورزش باعث انتشار مواد شیمایی به نام اندروفن در جریان خون می شود که باعث آرامش شما می شود. به این ترتیب، می توان آن را به عنوان یک ابزار مفید در مبارزه با افسردگی و اضطراب، کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی، مدیریت فشار خون ، دیابت  و درد پشت دانست. همچنین مردم می توانند اثرات طولانی مدت و بدون درد ورزش را در کاهش استرس و بیماری ها ببینند.

 

 

چه انتخابی دارید

پیاده روی، آهسته دویدن، شنا، دوچرخه سواری، کلاس های ایروبیک و یا رقص دی وی دی، این ها همه اشکال مختلف ورزش هستند. اگر چیزی را انتخاب کنید که به آن علاقه مند هستید و از انجام دادن آن لذت می برید، در حین انجام آن کمتر احساس خستگی کرده و انجام آن برای شما راحت تر و دلپذیرتر خواهد بود.اینکار ایده خوبی برای جلوگیری از خستگی می باشد. برای مثال اگر همیشه در خانه ورزش می کنید، سعی کنید اینبار ورزش کردن در فضای باز را تمرین کنید.

ورزش باید سرگرم کننده باشد. انجام دادن یک برنامه ورزشی که از آن لذت نمی برید دشوار و سخت است. سعی کنید که همیشه همراه یک دوست به ورزش کردن مشغول باشید.اینکار باعث می شود که کمتر احساس خستگی و بی حوصلگی کنید و اگرچه در انجام دادن حرکتی به مشکل برخوردید از یکدیگر کمک بگیرید.

 

 

بهانه، بهانه!

اگر برای خود بهانه می تراشید، هر کدام از آنها را بنویسید و سپس ارزیابی کنید. ممکن است یکی از بهانه های زیر را داشته باشید:

  • من پول یا زمان کافی ندارم.
  • من در هیچ ورزشی استعداد ندارم.
  • من از ورزش لذت نمی برم.
  • من خیلی پیر شده ام، من خسته ام و یا اینکه من اضافه وزن دارم.
  • هیچ امکاناتی در نزدیکی من وجود ندارد.

 

بنابراین ورزش کردن به کار بر روی تردمیل یا باشگاه ورزشی خلاصه نمی شود. هر کسی می تواند بدون خرج کردن پول، خروج از خانه و داشتن مهارت خاصی ورزش کند و پس از انجام آن احساس خوبی داشته باشد. فقط به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب دیدگی قبل و بعد از ورزش کردن خود را گرم و سرد کنید.

 

 

پیاده روی

 

جز کارهایی است که انجام دادن آن نیاز به دانستن مهارت خاصی ندارد و هر کسی با هر شرایط بدنی و هر سن و سالی که باشد اگر بتواند راه برود می تواند از مزایای آن بهره مند شود. پیاده روی باعث تقویت قلب، ریه ها و پاها می شود و همچنین باعث جلوگیری از پوکی استخوان شده و فشار خون و کلسترول را کاهش داده، به افراد دیابتی کمک کرده و انعطاف پذیری را افزایش می دهد.

با پیاده روی به مدت 30 دقیقه در روز می توانید به بیشتر اهداف سلامتی خود دست یابید. لازم نیست که این زمان را پشت سر هم انجام دهید. می توانید 15 دقیقه را بعد از نهار انجام دهید و 15 دقیقه دیگر را در شب به پیاده روی مشغول باشید. یکی از راههای دیگر برای ورزش کردن استفاده از پله به جای آسانسور است.

 

 

یوگا

یوگا استرس را کاهش می دهد و باعث بهبود قدرت، انعطاف پذیری، هماهنگی و وضعیت گردش خون می شود. حتی می تواند تعداد حملات آسم را کاهش دهد. یوگا، یکی از تمرین های باستانی هند است که قدمتی به میزان 5000 سال دارد. کلمه یوگا به معنی اتحاد بوده و طراحی شده بود که منجر به اتحاد روح انسان با طبیعت شود. با این حال امروزه مردم از یوگا به عنوان تکنیکی برای پیوند ذهن و بدن استفاده می کنند تا باعث آرامش و تمدد اعصاب شود. 

انوع مختلفی از یوگا وجود دارد اما معمولا بیشتر از شکل هاتا یوگا  استفاده می کنند که ترکیبی از آسانا (تمرینات فیزیکی و وضعیت) و پرانایاما (تکنیک های تنفس و مدیتیشن) می باشد. شما می توانید یوگا را از طریق کتاب و یا فیلم های آموزشی یاد بگیرید، اما بهترین راه برای یادگیری یوگا شرکت در کلاس های یوگا زیر نظر یک مربی باتجربه می باشد.

 

 

تای چی

همچنین به عنوان تای چی چوان هم شناخته می شود. این شکل از هنر رزمی به شما برای کاهش استرس، بهبود قدرت و افزایش انعطاف پذیری کمک می کند. این ورزش بر اساس فلسفه تائو چینی، برای سلامت، دفاع از خود و تکامل معنوی توسعه داده شده است. این ورزش ترکیب سری از حرکات ملایم فیزیکی و تکنیک های تنفس می باشد که به شما اجازه می دهد یک حالت مراقبه را تجربه کنید.

به تازگی کشف شده است که تای چی دارای مزایای فیزیولوژیکی و روانیشناسی و افزایش کنترل تعادل، انعطاف پذیری و آمادگی جسمانی قلبی عروقی در بیماران مبتلا به بیماری های مزمن می باشد. اکنون تای چی مانند یوگا در سراسر دنیا آموزش داده می شود. بهتر است که زیر نظر یک مربی کاآزموده و مجرب آموزش ببینید.

برچسب ها: استرس آموزش یوگا پیاده روی تای چی یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha