سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 روش برای اینکه تمرین تردمیل شما امن تر باشد

10 روش برای اینکه تمرین تردمیل شما امن تر باشد
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۴ بازدید کنندگان:۷۵۵ نویسنده:سامان موسوی

استفاده از یک تردمیل راه مناسبی برای انجام ورزش های هوازی است، اما چند قانون وجود دارد که با انجام دادن آنها می توانید با خیال راحت به ورزش کردن با تردمیل بپردازید. در این مقاله به معرفی این قوانین می پردازیم.

همانطور که می دانید ورزش کردن هم خطرات خود را دارند، بخصوص زمانی که از تجهیزات سالن بدنسازی استفاده می کنید. از آنجا که تردمیل با موتور کار می کند، ممکن است خوادثی برای شما اتفاق بیفتند. بخصوص زمانیکه تعادل خود را بر روی تردمیل از دست می دهید. صدمات وارد شده می توانند کبودی، رگ به رگ شدن، شکستگی استخوان، تکان های مغزی، و گاهی اوقات حتی مرگ باشد. گرچه آمار مرگ و میر ناشی از ورزش کردن با تردمیل نادر است اما بهتر است که محدودیت های فیزیکی خود را بشناسیم و هنگام استفاده از تردمیل به فکر حفظ ایمنی خود باشیم.

استفاده از تردمیل مزایای زیادی دارد، از جمله این مزایا این است که در روزهایی که هوا به شدت گرم یا سرد است و نمی توانید برای دویدن از منزل خود خارج شوید می توانید از تردمیل استفاده کنید.

 

 

آموزش تردمیل و نکات ایمنی

ورزش می تواند به شما کمک کند که وزن خود را کاهش دهید، استخوان ها و عضلات خود را قوی تر کنید، افسردگی و استرس را از بین برده و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد، همچنین در بیماری هایی مانند: ورم مفاصل، بیماری های قلبی، کلسترول بالا، فشار خون بالا و سرطان روده بزرگ مفید می باشد. استفاده از تردمیل یک ابزار عالی برای نگه داشتن رژیم ورزشی خود می باشد بخصوص زمانیکه عوامل باز دارنده زیادی برای ورزش در بیرون از خانه وجود دارند. با رعایت 10 نکته زیر می تواند باعث افزایش ایمنی خود حین تمرین با تردمیل شده و کاری کنید که از ورزش کردن با آن لذت ببرید:

 

 

  • وضعیت سلامتی خود را بدانید

در بسیاری از موارد سقوط بر روی تردمیل بر اثر حوادث قلبی عروقی، مانند حمله قلبی یا سکته مغزی اتفاق می افتد. قبل از شروع هر برنامه ورزشی از سلامت خود مطمئن شوید.

 

 

  • تشخیص علائم

اگر در طول تمرین با تردمیل در قفسه سینه خود دردی احساس می کنید، تنگی نفس دارید و یا سرگیجه دارید فورا تمرین با تردمیل را متوقف کنید. این علائم هشدار دهنده ممکن است وضعیت سلامتی شما را نشان دهند، پس فورا به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

  • عوامل حواس پرتی را کاهش دهید

ورزش کردن با تردمیل در حالیکه مشغول تماشای تلویزیون هستید و یا کتاب می خوانید، شانس شما برای آسیب ناشی از سقوط بر روی تردمیل افزایش می یابد. تمرین خود را با سرعت پایین شروع کنید، از عرض نوار تردمیل آگاه باشید و تا زمانی که به ریتم خود نرسیده اید هدفون خود را روشن نکنید وصدای آن را کم کنید.

 

 

  • برای خود یک نقشه داشته باشید

اگر تردمیل در یک باشگاه ورزشی حرفه ای نیست، اجازه دهید کسانی که حرفه ای هستند طرز صحیح کار با آن را به شما یاد دهند. یک تلفن برای مواقع اضطراری برای تماس با دوستان تان، در نزدیک خود داشته باشید.

 

 

  • لباس مناسب بپوشید

از پوشیدن لباس هایی که ممکن است در نوار گردان تردمیل گیر کنند اجتناب کرده و کفش های ورزشی مناسبی بپوشید.

 

 

  • حفظ تعادل

از شروع تمرین در زمانیکه بر روی نوار گردان تردیل ایستاده اید اجتناب کنید. این کار می تواند شما را غافلگیر کرده و باعث پرتاب شما به دلیل از دست دادن تعادل تان شود. پس قبل از شروع با تردمیل آن را روشن کرده و  زمانیکه در روال خود قرار گرفت بالای آن بروید.

 

 

  • حفظ فرم مناسب بر روی تردمیل

برای اینکه فرم بدن تان مناسب باشد، شانه های خود را عقب نگه داشته سر خود را جلو ببرید و از نگاه کردن به نوار گردان پرهیز کنید. آرامش خود را حفظ کرده و اجازه دهید دستان شما به طور طبیعی نوسان داشته باشند. گام های یکنواخت بردارید و آن ها را کوتاه یا بلند نکنید.

 

 

  • به جایی که روی تردمیل قرار دارید توجه کنید

زیاد به لبه های نوار غلطان نزدیک نشوید، موقعیت خود را در مکانی قرار دهید که بتوانید زمانیکه احساس خستگی کردید یا دچار مشکل شدید آن را خاموش کرده و از آن پایین بپرید.

 

 

  • اضافه کرد زمان و شدت تمرین به طور همزمان خطر آسیب را افزایش می دهد

در ابتدای کار با تردمیل زمان آن را کم انتخاب کنید و به ندریج آن را افزایش دهید. به مرور می توانید سرعت و شیب تردمیل را افزایش دهید.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی پیاده روی تناسب اندام فیتنس کاهش فشار خون گرم کردن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha