سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه عضلاتی 6 تکه داشته باشیم؟

چگونه عضلاتی 6 تکه داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱۱ بازدید کنندگان:۲۲۷۲ نویسنده:سامان موسوی

اکثر افراد و بخصوص ورزشکاران آرزوی داشتن شکمی شش تکه را در ذهن خود دارند. اما برای رسیدن به این هدف با تنها انجام دادن صدها حرکت کرانچ در روز امکان پذیر نخواهد بود. بر خلاق باور عموم، شما باید بدانید که عضلات شش تکه در آشپزخانه منزل تان ساخته خواهند شد. پس از اینکه شما یک رژیم غذایی مناسب تنظیم کردید، باید روی عضلات اطراف شکمتان (عضلات مرکزی بدن) تمرکز کنید.


مرکز قدرت بدن همان عضلات مرکزی می باشند که شامل عضلاتی هستند که در عمق نیم تنه جای گرفته و چه در حالت ایستاده باشید چه در حالت حرکت بدنتان را مستحکم می سازد. تمرینات تعادلی و تثبیت کننده، به تفکیک گروه‌های عضلانی شکم کمک کرده که منجر به شکم شش تکه‌ای می‌شود که همه آرزویش را دارند.
برای رسیدن به شکمی شش تکه نیازمند این نیستید که دستگاه های بدنسازی گرانقیمت بخرید. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به معرفی تمریناتی می پردازیم که می توانند به شما در ساخت عضلات 6 تکه کمک کنند.


نکته مهم: هر کدام از حرکات را یک دقیقه انجام داده و 4 تا 5 دور را کامل کنید.

تمرین اول- حرکت V Sits

 

تمرین شکم شش تکه

 

برای انجام دادن این تمرین، همانند تصویر بالا بر روی لگن تان بنشینید. پاهای خود را روی زمین قرار داده و زانوهایتان را خم کنید. برای اینکه بتوانید تعادل خود را حفظ کنید دست هایتان را به پشت برده و بر روی زمین بگذارید. پاهایتان را از زمین بلند کنید، بطوریکه ساق‌هایتان در وضعیتی شبیه قسمت افقی میز قرار بگیرند. در همین وضعیت بمانید. هنگامیه تعادل تان را بدست آوردید، به آرامی نیم تنه‌تان را به سمت عقب حرکت دهید و پاهایتان را دراز کنید تا زمانیکه کاملا صاف شوند. تا زاویه ۴۵ درجه به عقب خم شوید و سپس به وضعیت شروع برگردید. سعی کنید این تمرین را به مدت یک دقیقه انجام دهید.


تمرین دوم- حرکت کوهنورد

 

شکم 6 تکه


برای انجام این تمرین به حالت پلانک قرار بگیرید. آرنج هایتان در زیر شانه قرار داشته باشند، ستون فقرات تان صاف و پاهایتان مستقیم در عقب بمانند. همانند تصویر بالا مرکز بدن خود را درگیر کرده و پای راست تان را سمت سینه تان بیاورید. همانطور که به وضعیت شروع بر می‌گردید، همزمان زانوی چپ تان را به سمت قفسه سینه‌تان بیاورید. بمدت یک دقیقه، این حرکت را بصورت یکی در میان برای زانوها انجام دهید.


تمرین سوم- حرکت شنا بر روی توپ سوئیسی

 

شنا روی توپ سوئیسی


برای انجام این تمرین، همانند تصویر بالا، در حالیکه پاهایتان بر روی توپ سوئیسی قرار دارند در وضعیت شنا قرار بگیرید. پس از آن شروع به شنا رفتن کنید و تا زمانیکه صورت تان به سطح زمین مماس می شود پایین بیایید. اگر نمی توانید یک توپ سوئیسی تهیه کنید به جای آن می توانید پاهایتان را روی یک صندلی یا سکو بگذارید.


تمرین چهارم- حرکت پلانک جانبی

 

شکم شش تکه


برای انجام این حرکت ابتدا در حالت پلانک کامل قرار بگیرید. همانند تصویر بالا پای چپتان را روی پای راستتان قرار دهید، و تمام وزن تان را روی بازوی راست بیندازید. یک دقیقه در این وضعیت بمانید و سپس این حرکت را برای سمت دیگر انجام دهید.
نکته: جهت آنکه ثبات بیشپتری داشته باشید می توانید ای بالایی تان را جلوی پای زیری قرار دهید یا زانوی زیری را روی زمین قرار دهید و پای بالایی را صاف نگه دارید.


تمرین پنجم- حرکت پلانک روی توپ سوئیسی

 

توپ سوئیسی


این تمرین همانند حرکت پلانک معمولی می باشد با این تفاوت که به جای آنکه دست هایتان را بر روی زمین قرار دهید، در این تمرین آن ها را بر روی توپ سوئیسی می گذارید. توپ سوییسی، چالش تعادل بیشتری به عضلات مرکز بدنتان می‌افزاید. در صورتیکه توپ سوییسی ندارید می توانید همان حرکت پلانک معمولی را انجام دهید.

 

برچسب ها: تمرینات شکم شنای سوئدی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha