سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

موانع تناسب اندام: غلبه بر چالش های معمول

موانع تناسب اندام: غلبه بر چالش های معمول
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۲۳ بازدید کنندگان:۶۷۶ نویسنده:سامان موسوی

 

داشتن و انجام دادن یک برنامه منظم برای انجام تمرینات ورزشی کار آسانی نیست. موانع زیادی مانند زمان، خستگی، آسیب دیدگی  و نداشتن اعتماد به نقس کافی، برای رسیدن به یک تناسب اندام وجود دارند. اما شما به راحتی می توانید با در نظرگرفتن چند راهکار مناسب که در زیر به آنها  اشاره شده است بر این موانع غلبه کنید و به تناسب اندام برسید.


مانع اول : من زمان کافی برای ورزش ندارم


کنار گذاشتن زمان برای ورزش می تواند چالش بزرگی باشد. با استفاده از کمی خلاقیت می توانید زمان کافی برای انجام تمرینات داشته باشید.

 •  پیاده روی کوتاه و تحت فشار در طول روز. اگر شما وقت کافی برای ورزش کردن و عرق ریختن  ندارید، تنها با 10 دقیقه پیاده روی سریع در روز بهتر به اهداف خود می رسید.

 

 • زودتر بیدار شوید.  اگر روز پرمشغله ای دارید و در عصر وقت اضافی ندارید کافی است در هر هفته فقط دو سه بار صبح ها نیم ساعت زودتر بیدار شوید و به تمرین بپردازید و این کار را جزء برنامه خود کنید .

 

 • کمتر رانندگی کنید و بیشتر پیاده روی کنید. ماشینتان را در دورترین قسمت پارکینگ پارک کنید و مسافت باقیمانده را قدم بزنید.

 

 

مانع دوم – احساس می کنم ورزش کسل کننده است


این طبیعی است که انجام دادن تمرینات تکراری هر روزه برای شما خسته کننده باشد، بخصوص اگر به تنهایی تمرین کنید. اما واقعا ورزش کردن خسته کننده نیست.

 • فعالیتی که از انجام دادن آن لذت می برید را انتخاب کنید.  احتمال اینکه روی ورزشی که آن را دوست دارید، ثابت قدم بمانید بیشتر است .

 

 • روال متفاوتی داشته باشید. ورزشهای خود را به صورت دوره ای عوض کنید تا هم از آن ها لذت ببرید و هم روی تمامی ماهیچه های بدنتان کار کرده باشید.

 

 •  گروهی تمرین کنید. تمرین کردن با دوستان، آشنایان، همسایه ها و همکاران می تواند جذاب باشد. هم از رفاقت و هم از تشویق آنان لذت ببرید.

 

 • گذینه های جدیدی برسی کنید. با استفاده از تکنیک هایی جدیدی که یاد می گیرید تمرینات خود را روز به روز جذابتر کنید.

 

 

مانع سوم – من از آنچه که هستم خجالت می کشم


در مورد خود این طور فکر نکنید و به یاد بیاورید که با ورزش کردن از چه منافعی بهره مند می شوید. ورزش از نظر سلامتی قلب و عروقی و ماهیچه ای شما را تامین می کند و احساس قدرت و ورزیدگی به شما می دهد. پس خجالت را کنار بگذارید.

 • از شلوغی بپرهیزید. اگر شما دوست ندارید با دیگران تمرین کنید پس فعلا از شلوغی بپرهیزید، حتی اگر نمی خواهید در بیرون از خانه تمرین کنید، لوزام و تجهیزات خانگی مانند تردمیل و دوچرخه ی ساکن تهیه کنید و با آن ها تمرین کنید.

 

 • به آینده تمرکز کنید. در ورزش کردن خود را تشویق کنید و سعی در متعهد شدن نسبت به آن باشید. به یاد بیاورید که این ورزش به شما کمک می کند که سالم تر باشید و در آینده ای نه چندان دور بدنی سالم داشته باشید.

 


مانع چهارم – من بعد از کار خیلی خسته تر از آن هستم که بتوانم تمرین کنم

 

 •  سعی کنید صبح ها ورزش کنید. می توانید صبح ها نیم ساعت زودتر از خواب بیدار شوید و در حالی که به رادیو گوش می دهید روی تردمیل کار کنید.

 

 •  همیشه آماده باشید. همیشه سعی کنید لباس های ورزشی و کفشهایتان آماده و بطری آب خنک در یخچال داشته باشید. فیلم های آموزشی تمرینات ساده را فراموش نکنید، همواره تعدادی از آن ها را در خانه داشته باشید. با این وضع هر وقت از خانه برگردید همه چیز آماده است تا شما دست به کار شوید.

 

 •  شب ها زودتر بخوابید.  شما باید از خواب کافی خود که بتواند از شما خستگی در کند مطمئن شوید.

 


مانع پنجم - من از تنبلی خود رنج می برم و نمی توانم ورزش کنم


اگرورزش کردن در صبح شما را خسته می کند سعی کنید کارهای زیر را انجام دهید:

 •  انتظارات واقع بینانه از خود داشته باشید. با پیاده روی دور حیاط خانه یتان شروع کنید، در ابتدا مهم شدت ورزش ها نیست، مهم این است که شما نگران نشوید و از کار دست نکشید. به آرامی شدت ورزشتان را  به صورت دوره ای بالا ببرید .

 

 •  به صورت طبیعی ورزش کنید نه برخلاف آن. برای تمرینات فیزیکی خود بر اساس ساعت و روز برای اوقاتی که واقعا انرژی دارید برنامه ریزی کنید و یا اینکه روزهایی را انتخاب مکنید که در آن ها به خاطر مسائل دیگر تنبلی به خرج می دهید .

 


مانع ششم- من ورزشکار نیستم


توانایی و استعداد طبیعی پیش نیاز انجام فعالیت فیزیکی نیست، حتی در زمانی که کم تحرک هستید.

 • نگه داشتن آن ساده است. چیزهای اساسی، مانند پیاده روی روزانه را امتحان کنید. آرام شروع کرده و به بدن خود فرصت دهید تا بتواند خود را با شرایط تطبیق دهد.

 

 •  رقابت را فراموش کنید. در مورد اینکه شما به یک فوق ستاره تبدیل شوید و به یک ورزشکار حرفه ای تبدیل شوید نگران نباشید. با تمرکز بر تغییرات مثبت می توانید توانایی های ذهن و بدن خود را ارتقا ببخشید.

 


مانع هفتم- من هزینه باشگاه ورزشی را ندارم


شما برای انجام تمرینات عالی نیازی به رفتن به باشگاه ندارید. می توانید با داشتن تفکرات سالم بهترین نتیجه را بدون رفتن به باشگاه ورزشی از تمرینات خود بگیرید.

 • انجام تمرینات قدرتی در خانه. استفاده از باندهای مقاوم ارزان قیمت در برابر کشش می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. همچنین می توانید تمریناتی مانند دراز و نشست و شنا را انجام دهید.

 

 • انجام پیاده روی گروهی. با دوستان، همسایه ها و یا همکاران خود به طور منظم پیاده روی کنید. سعی کنید برای رفتن به مرکز خرید به جای استفاده از ماشین با دوست تان آن مسیر را پیاده روی کنید.

 

 • استفاده از پله. سعی کنید فقط زمانی که عجله دارید از آسانسور استفاده کنید. بالا رفتن از پله ها می تواند تمرین خوبی برای تناسب اندام باشد.

 


مانع هشتم- میترسم اگر ورزش کنم به خودم صدمه بزنم


اگر نگران آسیب دیدگی خود هستید موارد زیر را رعایت کنید:

 • آهسته بروید. کار خود را با یک برنامه پیاده روی ساده شروع کنید. همانطور که اعتماد به نفس تان بیشتر می شود مسیر طی شده را افزایش دهید.

 

 • سعی کنید به کلاس ورزشی مبتدیان بروید. شما باید یادگیری اصول اولیه را از صفر شروع کنید.

 

 •  دریافت کمک های حرفه ای. از یک متخصص تناسب اندام  تایید شده که می تواند حرکات درست را به شما بیاموزد کمک بگیرید. اگر قبلا مصدوم شده اید از یک پزشک ورزشی کمک بخواهید تا توصیه های درمانی خاصی برای شما داشته باشد.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha