سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در یوگا از صدمه دیدگی جلوگیری کنیم؟

چگونه در یوگا از صدمه دیدگی جلوگیری کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۳/۲۴ بازدید کنندگان:۸۰۳ نویسنده:قاسم نژاد

محدودیت های بدن تان را محترم بشمارید و راهنمایی هایی خود را دنبال کنید. من دوست دارم نظریه ی "پیشگیری بهتر از درمان است." را تمرین کنم، مانند نظریه ای که می گوید: یوگا باید برای محدودیت های بدن مان با مشاهده ی آگاهی تمرین شود.


در یک کلاس یوگا، کیفیت حرکات از مقدار حرکاتی که انجام می دهید، مهم تر است. اگر یاد بگیریم چگونه حرکات و بدن مان را محترم بشماریم، می توانیم از صدمات بیهوده جلوگیری کنیم.

بدن ها متفاوتند.

حالت های (طرز قرار گرفتن و ایستادن) یوگا اغلب به عنوان شکلی از ورزش در نظر گرفته می شود. اما بر اساس یک درک قدیمی، این حرکات منحصرا ورزش نیستند، اما تکنیک هایی در پوزیشن های فیزیکی بدن به کار می رود که آگاهی، ریلکسشن، تمرکز و مدیتیشن را ترویج می دهد.

 

چیزهایی که در یوگای معمولی برایتان اتفاق می افتد.

  • 1. وقتی روی حصیر می نشینید و یک حرکت خاصی را که مربی به شما می گوید، انجام می دهید و بغل دستی تان حرکات را بسیار خوب انجام می دهد (حداقل از دید شما).

 

  • 2. شما فکر می کنید نمی توانید در یک حالت زیاد بمانید، زیرا احساس ناراحتی می کنید.

 

  • 3. شما نمی خواهید مثل یک شخص نادان به مربی نگاه کنید، چون فکر می کنید ممکن است کل کلاس به شما نگاه کنند. (ضمنا افراد دیگر نیز همین حس را دارند)


حقیقت این است که هیچ کس به شما نگاه نمی کند. یوگا یک تلاش تیمی نیست، چون  همزمان کردن و هماهنگ سازی کل گروه ضروری نیست. این ورزش، یک تلاش فردی برای دیدن آنچه بدن تان می تواند آن روز انجام دهد، می باشد. طرز نگرش شما و چگونگی انجام هر حرکت، مزیتی است که از هر کلاس به دست می آورید. این کار را می توان با توجه به مربی و راهنمایی هایش انجام دهید.

 

خطرات ناشی از کشش بیش از حد

 

کشش بیش از حد در یوگا


 اغلب، علت های صدمات در یوگا، کشش بیش از حد و استعمال مفرط است. یکی از مزایای خوب یوگا، افزایش توانایی درک و توجه به بدن مان است. اما این آگاهی زمان می برد و می تواند توسط تشویق های مربی و دیگر شاگردان که ممکن است کشش بیش از حد را در شما تشخیص ندهند، کم رنگ تر شود. برای جلوگیری از صدمه دیدن، بدن تان ممکن است از یک ماهیچه ی ضعیف تر برای یک حالت خاص استفاده کند. با گذشت زمان، این کار منجر به صدمه یا ناراستگی ماهیچه می شود.

 


وقتی یک ماهیچه در حال کشیده شدن است، نه تنها سلول های ماهیچه، بلکه بافت های پیوندی اطراف آن نیز کشیده می شوند. موقعی می گوییم عضله در حال کشیدن است، کشیدگی واقعی از این بافت های پیوندی ناشی می شود. هنگام کشیدگی بیش از حد، این بافت ها قابلیت ارتجاعی شان را از دست می دهند و کارکردشان کمتر می شود. به این معنی که وقتی بیش از حد کشیده شوند، به شکل اولیه ی خود بازمی گردند و این به مرور باعث ضعیف شدن ماهیچه می شود.

 


بافت های همبند جریان خون خوبی دارند که می تواند عمل ریکاوری را آسان کند، اما وقتی که ما به طور مداوم یک ماهیچه را بیش از حد می کشیم، بافت های نرم اطراف ماهیچه مانند تاندون ها و رباط ها برای بهبود پارگی های کوچک آماده می شوند. اگر ما تمرینات مان را تغییر ندهیم، این پارگی های کوچک منجر به پارگی های بزرگتر و در نهایت صدمه دیدگی می شود. جراحان ارتوپد آمریکایی بر این باورند که مزایای یوگا مهم تر از خطرات فیزیکی احتمالی است، وقتی که با دقت، اعتدال و بر اساس سطح انعطاف پذیری فردی تان تمرینات را انجام دهید.

 

نکاتی برای جلوگیری از صدمات یوگا

 

  • قبل از کلاس، هر گونه بیماری یا صدمه ی شناخته شده را با مربی تان در میان بگذارید، بنابراین او تغییرات لازم را پیشنهاد می کند. صدمات و جراحات جدی ماهیچه می تواند دلیل این باشد که چرا احتیاط ها نتیجه نمی دهد، خصوصا در افرادی که از قبل شرایط فیزیکی اسکلی عضلانی داشته اند.

 

  • یاد بگیرید چگونه حالت های یوگا را با هم ترازی صحیح تمرین کنید. این کار را نه با نگاه کردن به بغل دستی تان، بلکه با گوش دادن به مربی انجام دهید.

 

  • کلاسی را انتخاب کنید که مناسب سطح شما و جایی باشد که یوگا تمرین می کنید.

خلاصه

 

به یاد داشته باشید علاوه بر اینکه همه ی بدن ها متفاوتند، هر روز نیز متفاوت از روز دیگر است. احتمال دارد بدن مان امروز مانند دیروز یا هفته ی قبل قادر با انجام حرکات نباشد. هر روز به چگونگی احساس بدن تان توجه کنید و فراتر از محدوده ی توانایی اش تمرین نکنید. آگاه باشید.

 

برچسب ها: یوگا هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha