سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه ضربات مشت را در کاراته مسدود کنیم؟

چگونه ضربات مشت را در کاراته مسدود کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۱۶ بازدید کنندگان:۵۲۳۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 

مدت ها پیش از محبوبیت هنرهای رزمی ترکیبی، اشکال سنتی مبارزه مانند کاراته برای اعمال آنها در شرایط دفاع از خود اهمیت داشت. کاراته یک سبک باستانی ژاپنی مبارزه به صورت غیر مسلح می باشد که در آن روش های تهاجمی و تدافعی همراه با سرعت و نیروی زیاد ارائه می شود. بعضی از تکنیک های اولیه که در کاراته یاد می گیرید همان بلوک های دفاعی اصلی می باشند. بلوک ها یا مسدود کردن ها برای متوقف کردن ضربات در حال وقوع استفاده می شود، به همین دلیل یادگیری آن برای حفاظت از خود در مقابل مهاجم بسیار ضروری است.


مسدود کردن مشت های بالا (Age Uke)


وضعیت دفاعی مناسب را انتخاب کنید.

 

ضربات مشت


پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه هایتان باز کنید. مرکز ثقل تان را بین پاها پایین آورده و زانوهایتان را کمی خم کنید، بدن به صورت پایدار و بی حرکت بماند. وزن تان را بر روی جلو پایتان بیاندازید. همچنین کمی زاویه به خودتان بدهید تا قادر باشید نواحی بیشتری را پوشش داده و به محیط اطرافتان تسلط بیشتری داشته باشید.
 


دست هایتان را آماده و به حالت موازنه قرار دهید.

 

دفاع در کاراته


برای شروع حرکت مسدود کردن، بازوها باید در موقعیت "محفظه ای" قرار گرفته (مشت ها و انگشت هایتان را به سمت بالا بگیرید) و یا در جلو از بدن محافظت کنند. این بدان معنی است که تا حد امکان به ضربات پیش بینی شده نزدیک شوند تا بتوانند به طور موثر از سر و صورت محافظت کنند. مشت تان می تواند باز یا بسته باشد اما به هیچ وجه نباید آن را گره کنید.
•    محکم بستن مشت ها می تواند منجر به ایجاد تنش های غیر ضروری در بازو و شانه هایتان شود و در نتیجه باعث کاهش سرعت واکنش تان خواهند شد.


برای ضربه زدن بازوی مسدود کننده را بالا ببرید

 

ضربات مشت


آرنج تان را تقریبا 45 درجه خم کنید. بازوی مسدود کننده خود را بالا برده و در وضعیتی که ساعدتان رو به بیرون است در کنار پیشانی خود نگه دارید. همانطور که وضعیت مسدود کردن را ایجاد کرده اید می توانید با ساعد تان نیروی ضربه حریف تان را جذب کرده و به سمتی دیگر منحرف کنید.
•    با این روش می توانید مشت های زده  به سمت تان را بالای سر خود متوقف کنید.


شروع به ضد حمله کنید

 

مبارزه کاراته


اکنون که ضربه حریف تان منحرف شده تعادل او در معرض خطر قرار گرفته و موقعیت یک ضد حمله برای شما باز خواهد شد. سعی کنید از این فرصت برای زدن ضربه یا مشت به صورت مستقیم به صورت یا شکم او استفاده کنید. سعی کنید که مسدود کردن و ضد حمله را به صورت سریع و قدرتمند انجام دهید.
•    بهترین هدف شما برای ضدحمله بر اساس موقعیت تان


نکات مهم

-    اگر برایتان امکان پذیر بود تا جایی که می توانید از درگیری های خشونت آمیز اجتناب کنید. هدف هنرهای رزمی این است که یاد بگیرید از خود دفاع کنید نه اینکه به دیگران صدمه بزنید.
-    فیلم های مبارزات کاراته کاران رقابتی را تماشا کرده تا ببینید آنها چگونه ضربات حریفان شان را مسدود می کنند.
-    سعی کنید ضربه مورد نظر شخص حمله کننده را پیش بینی کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام موضع و تکنیک دفاعی مناسب آن موقعیت است.
-    اگر گذینه های دیگری دارید به جای جنگیدن فرار کنید، فرار کردن از وضعیت هایی که ممکن است جان تان را به خطر بیاندازد شرم آور نیست.
-    تکنیک های دفاعی که یاد گرفته اید را با یک حریف تمرینی تمرین کنید تا به آنها تسلط کافی داشته باشید.
-     همیشه بهتر است که برای یادگیری هنرهای رزمی از یک مربی با تجربه و دارای مدرک معتبر کمک بگیرید.
-    سعی کنید تکنیک های مختلف دفاع شخصی را یاد بگیرید تا در شرایط متفاوت قادر باشید عملکرد مطلوبی از خود نشان دهید.
-    به یاد داشته باشید که شیوه مبارزه در شرایط مسابقه با مبارزات خیابانی بسیار متفاوت است.
 

برچسپ ها :
کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha