سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با چند نفر مبارزه کنیم؟

چگونه با چند نفر مبارزه کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۸/۱۶ بازدید کنندگان:۱۹۳۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

برخلاف آنچه که در فیلم ها می بینید مبارزه با چند مهاجم به احتمال زیاد منجر به آسیب دیدگی شدید شما خواهد شد مگر اینکه تنها با یک نفر مبارزه کنید. احتمال برنده شدن در چنین سناریویی حتی برای مبارزان حرفه ای نیز کم بوده و اکثر آنها شکست می خورند. به هر حال، اگر خود را در چنین موقعیتی یافتید مراحل زیر را انجام دهید تا احتمال آسیب دیدگی خود را کاهش داده و بتوانید فرار کنید.


به سمت رهبر گروه بروید

بسیاری از گروه های مهاجم دارای رهبری شناخته شده هستند، سعی کنید آن شخص را پیدا کرده و با او به مبارزه ای تک به تک بپردازید. اگر او از شما شکست بخورد به احتمال زیاد دیگر اعضای گروه جرات نمی کنند که کاری انجام دهند.


برای دفاع از خود برنامه داشته باشید

سعی کنید که از وضعیتی که دور و بر شما را احاطه کرده اند جلوگیری کنید. قرار گرفتن در چنین وضعیتی به احتمال زیاد منجر به بازنده شدن شما شده و نخواهید توانست کار خاصی انجام دهید.


همیشه باید بدانید که هر کدام از مهاجمان کجا هستند

حتی اگر تنها با یکی از مهاجمان در حال مبارزه هستید باید همزمان موقعیت مهاجمان دیگر را نیز در نظر داشته و بدانید که کجا بوده و مشغول چه کاری هستند. شما نباید کور کورانه و بدون توجه به محیط اطراف تان مبارزه کنید چراکه به احتمال زیاد به شکست شما منجر خواهد شد. پیشتنهاد می کنیم طوری قرار بگیرید که پشت تان به دیوار یا یک جسم بزرگ باشد تا خیال تان راحت باشد که کسی پشت سرتان نیست.


مهاجمان را در یک خط نگه دارید

نگه داشتن مهاجمان در یک خط (برای مثال، در حالی که پشت سر ) به شما کمک می کند که در یک زمان فقط با یک شخص مبارزه کنید بدون اینکه از جانب دیگران در معرض خطر قرار بگیرید.


در صورتی که مهارت دارید از یک سلاح استفاده کنید

درآوردن سلاح ممکن است پیش از شروع مبارزه به پایان آن بیانجامد. اگر طرف مقابل نیز مسلح باشد با اینکار شما نیز با او برابر خواهید شد. اگر در استفاده از سلاح مهارت چندانی ندارید ممکن است منجر به ایجاد صدمات شدید و یا حتی مرگ شود.


بصورت تهاجمی مبارزه کنید

پس از پایان مبارزه تهدید نکرده و تسلیم نشوید. در صورتی که شما متعهد به مبارزه هستید باید آن را دنبال کرده و به فکر یافتن راهی امن برای فرار از آن موقعیت باشید.


استفاده از وسایل اطراف برای مقابله با مهاجم

سعی کنید از هر چیزی که دم دست تان است استفاده کنید، برای مثال می توانید یک صندلی را به سمت حریف پرتاب کنید. این کار می تواند منجر به پرت شدن حواس حریف شده و این موقعیت را برای شما فراهم کند که بتوانید ضربه خود را وارد کرده و یا خود را از آن شرایط خلاص کنید.


در حال حرکت باشید

هنگامیکه شما در یک محیط قرار دارید راحت ترین و بهترین کار این است که در آن محیط پیوسته در حال حرکت باشید. با حرکت کردن و یا رقص پا می توانید تمرکز حریف خود را به هم زده و او را گیج کنید.


اولین حمله را انجام دهید

تقریبا غیر ممکن است که بتوانید از زوایای مختلف دفاع کنید. برای این منظور بهتر است که ابتدا شما شروع به حمله کنید، شاید با این کار از وضعیت تهاجمی تان غافلگیر شده و نتواند شروع به مبارزه کند.


زدن ضربات شدید

لازم است که برتری های حریف تان را با هر شیوه ای که لازم است کاهش دهید. همچنین می توانید نقاط ضعف او مانند کشاله ران، زانو و گردن او را مورد هدف قرار دهید. حتی زدن ضربه به بینی نیز می تواند مفید باشد، چراکه ضربه زدن به بینی باعث می شود که رزمی کار برای مدت زمان کوتاهی چیزی نبیند. همچنین اگر می دانید که چگونه از نقاط فشار استفاده کنید، مطمئن شوید که می توانید از مزایای آن بطور کامل بهره مند شده اید.


راه های ساده را نیز امتحان کنید

نباید برای استفاده از دندان ها، زانو و ناخن هایتان احساس شرم کنید. زندگی تان مهمتر از غرورتان است. از ضربه زدن به حریف نترسید، حتی می توانید موهای او را بکشید  و با ناخن هایتان بدن او را بخراشید.


اجتناب از حمله کردن حریف از جوانب

هنگامیکه یک یا چند مهاجم در اطراف شما هستند شما در معرض خطرات جدی قرار داشته و به خوبی نخواهید توانست که از خودتان در برابر ضربات آنها دفاع کنید.


در اسرع وقت فرار کنید

بهترین کار در درگیری های خیابانی این است که از درگیری فیزیکی جلوگیری کنید. در صورتی که برخلاف میل تان مجبور به درگیری فیزیکی شدید از هر فرصتی برای فرار کردن استفاده کنید. مطمئن باشید با این کار عزت نفس تان را از بین نبرده اید، هیچ چیز به اندازه زندگی تان مهم نیست.


نکات مهم

•    سعی کنید از آنچه که در پشت و طرفین تان گفته می شود گوش کنید تا بفهمید چه اتفاقی دارد می افتد.


•    اگر بر روی زمین افتاده اید و در اطراف تان خاک وجود دارد مشت خود را پر کرده و آن را به سمت چشم های مهاجم پرتاب کنید.


•    نباید اصلا بر روی زمین نشسته باشید و در صورتی که در این موقعیت قرار گرفته اید باید فورا بلند شوید چراکه اگر این کار را نکنید در عرض چند ثانیه شکست خواهید خورد.


•    سر و صدا ایجاد کنید. اگر شخص یا اشخاص دیگری شما را ببینند که مورد حمله قرار گرفته اید به احتمال زیاد مهاجمان از این کار صرف نظر خواهند کرد.


•    اگر می خواهید به یک محیط نا آشنا بروید سعی کنید تنهایی به آنجا نروید و یک یا چند نفر را با خود همراه داشته باشید.
 

برچسب ها: دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha