سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی که موجب می شوند به نتایج دلخواه در تمرین نرسید

اشتباهاتی که موجب می شوند به نتایج دلخواه در تمرین نرسید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۳۰ بازدید کنندگان:۳۹۵ نویسنده:سامان موسوی

به احتمال زیاد از اینکه بطور طاقت فرسایی در جلسات کاردیو به سختی تلاش می کنید اما عقربه ترازو اصلا تکان نمی خورد شگفت زده شده اید. احتمال دارد که مشکل از نحوه تمرینات شما باشد. من با فیزیولوژیست های ورزشی زیادی گفتگو کردم و 6 مورد را که ممکن است روال دستیابی به نتایج را در شما کند کند پیدا کردیم.


"کوپر اسمیت" که از مدیران ارشد شرکت نایکی است در این مورد می گوید: عده زیادی از زنان بر این باورند که با انجام دادن 30 دقیقه ورزش می توانند تغییراتی را در بدن خود ایجاد کنند. اما این کار به طور اتوماتیک اتفاق نخواهد افتاد. در صورتیکه شما در مورد اینکه چطور از آن 30 دقیقه استفاده کنید متمرکز شوید نتایج شگفت انگیزی به دست خواهید آورد.
در ادامه به شما خواهیم گفت که برای اینکه به نتایج دلخواه دست یابید چه کارهایی را باید انجام داده و چه کارهایی را انجام ندهید:


اشتباه اول- فدا کردن فرم درست تمرینات

شما باید تمرکز زیادی بر روی نحوه تمرین کردنتان داشته باشید. زمانی که شما به جلو قوز می کنید عضلات بکار گرفته شده بسیار کمتر خواهند شد به همین دلیل کالری سوزانده شده کمتر خواهد شد. "جیمز لوین" که یک فیزیولوژیست ورزشی است در این زمینه می گوید: تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که ایستادن در هنگام بلند کردن وزنه میزان کالری سوزانده شده شما را در هر نیم ساعت حدود 50 کالری افزایش می دهد.
همچنین در تحقیق جدیدی ثابت شد که داشتن موقعیت خوب به شما امکان می دهد که میزان اکسیژن بیشتری دریافت کنید، به همین دلیل تمرینی که انجام می دهید راحت تر به نظر می رسد حتی در هنگامی که کالری بیشتری می سوزانید.


اشتباه دوم- تمرین کردن در زمانیکه بدنتان کم آب است

زمانیکه در مورد تمرین کردن صحبت می کنیم، اهمیت نوشیدن آب بسیار واضح می باشد. دکتر جو دلسون در این مورد می گوید: تقریبا تمام سلول های بدن از آب درست شده اند، به همین دلیل آن ها قادر نخواهند بود که در هنگام ورزش فعالیت موثری داشته باشند. به همین جهت شما زودتر خسته شده و تمریناتی که انجام می دهید سخت تر از آنچه که هستند به نظر خواهد رسید.
جو دلسون در تحقیقات اخیری که انجام داد به این نتیجه رسید که ورزکارانی که دچار کم آبی بودند زمان انجام تمرینات قدرتی، در هر ست حدود 3 تا 5 تکرار کمتر از دیگر ورزشکارانی که دچار کم آبی نبودند انجام دادند. بخشی از مشکل این است که کم آبی بدن، سطوح هورمون‌هایی از بدن که برای عضلات قوی ضروری هستند را کاهش می‌دهد. در روزهایی که تمرین می‌کنید، ۱ تا ۲ ساعت قبل از تمرین، به ازای هر ۵ کیلو از وزن بدنتان، ۰.۰۳ لیتر آب بنوشید (به طور مثال، اگر ۷۰ کیلو وزن دارید، ۰.۴ لیتر آب بنوشید). سپس برای جایگزین کردن آبی که از طریق تعریق از دست می‌دهید، در طول و بعد از جلسه تمرینی تان، باز هم آب بنوشید.


اشتباه سوم- تمرین کردن بر روی تردمیل

دکتر کویر اسمیت که یکی از محققین حوزه ورزش است می گوید: در صورتیکه مطالعه یک مجله انگیزه شما را افزیش می دهد این کار را بکنید. اما به خاطر داشته باشید که مطالعه در زمان انجام تمرینات ورزشی به قدری حواس تان را پرت می کند که به احتمال زیاد آنقدر که باید، شدت تمرینات را بالا نمی برید که برای سوزاندن کالری مناسب باشد. به جای این کار، می توانید جهت افزایش مدت و شدت تمرینات کاردیو خود، در زمان ورزش کردن به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید.
همچنین دانشمندان دانشگاه برونل لندن به این نتیجه رسیدند که دوندگانی که به آهنگ های پاپ یا راک انگیزشی گوش داده بودند حدود 15 درصد نسبت به دیگران بیشتر ورزش کرده و در هنگام انجام آن احساس بهتری داشتند. شما مجبور نیستید شوهای تلویزیونی، تلفن همراه، کتابها و مجلات را در هر تمرین کنار بگذارید، فقط چند بار در یک هفته، بیخیال آنها شوید تا بتوانید روی شدت، تمرکز کنید.


اشتباه چهارم- از تمرین کردن تنفر دارید

اینکه یک حرکت چقدر کالری می سوزاند مهم نیست، در صورتی که از انجام دادن آن لذت نبرید آن را به نحو مطلوب انجام نداده و به همین جهت از مزایای انجام آن بی بهره خواهید شد. فرض کنید هر باری که ورزش می‌کنید ۳۰۰ کالری می‌سوزانید، اما به حدی از آن بیزارید که یک جلسه در هفته را از دست می‌دهید. این کالری‌ها با هم جمع شده و در یک ماه، ۱۲۰۰ کالری می‌شوند. به جای اینکه حرکاتی را انتخاب کنید که از انجام دادن آنها متنفر هستید سعی کنید ورزش هایی را انجام دهید که از انجام دادن آنها لذت می برید.
زمینکه پژوهشگران دانشگاه "اوهاما" از زنانی که به مدت بیش از یک سال به طور منظم تمرین کرده بودند نظر سنجی کرد، به این نتیجه رسیدند که یکی ازعوال اصلی که باعث می شود به یک ورزش پایبند باشید این است که از انجام آن لذت ببرید. دکتر جنیفر هوبرتی پیشنهاد می کند راه هایی را پیدا کنید که تمرین شما را جداب تر می کنند. در صورتیکه پیاده روی ورزش مورد علاقه تان است از یکی از دوست های خود بخواهید که شما را همراهی کند.


اشتباه پنجم- انجام ندادن تمرینات بدنسازی

بر اساس یک پژوهش که اخیرا صورت پذیرفت مشخص شد که حدود 80 درصد زنان از انجام دادن تمرینات قدرتی چشم پوشی می کنند. در صورتیکه شما هم جزء این افراد هستید به احتمال زیاد یکی از دلایل اصلی تکان نخوردن عقربه ترازویتان همین است.
شما احتمالا شنیده اید که تمرین قدرتی می‌تواند متابولیسم را افزایش دهد، اما ممکن است این را ندانید: یک مطالعه در مجله علم و طب ورزشی گزارش داده افرادی که تمرین هوازی را با تمرین مقاومتی جفت می‌کنند، نسبت به آنهایی که فقط کاردیو انجام می‌دهند، کمتر غذا می‌خورند، ۵۱۷ کالری کمتر در روز! دکتر براندون شاو، نویسنده این مطالعه می‌گوید که ممکن است تمرینات ترکیبی، هورمون‌های سیری را افزایش دهند، و توانایی بدن شما برای تجزیه مواد غذایی و تثبیت قند خون را بالا ببرند، بنابراین شما بمدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی تمرینات قدرتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha