سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی که منجر به کاهش وزن شما نمی شود

اشتباهاتی که منجر به کاهش وزن شما نمی شود
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۵/۲۸ بازدید کنندگان:۴۶۱ نویسنده:سامان موسوی

به احتمال زیاد شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید کاهش وزن پیدا کرده و به تناسب اندام برسید اما موفق به این کار نشده اید. دلایل متعددی برای عدم موفقیت شما در کاهش وزن وجود دارد. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به معرفی  اشتباهات رایجی که از کاهش وزن شما جلوگیری می کنند بپردازیم.


نخوردن غذای کافی

 

رژیم غذایی


یکی از متخصصان در این زمینه می گوید: نخوردن غذای کافی بزرگ ترین اشتباهی است که معمولا خانم ها بیشتر آن را انجام می دهند. او در این مورد می گوید: در صورتیکه در طول روز ورزش کرده و 2500 کالریی سوزانده و فقط 1200 کالری دریافت کنید بدن خود را وادار به ذخیره کردن چربی می کنید. این کار نه تنها متابولیسم بدن شما را کاهش می دهد بلکه باعث سخت تر شدن تولید عضله و ماهیچه می شود. ترسی از خوردن نداشته باشید. سعی کنید بشقاب تان را با کربوهیدرات های سالم ( مانند میوه ها، سبزی جات و غلات)، پروتئین بدون چربی (مثل ماهی، بوقلمون، مرغ)، چربی های سالم (مانند روعن های طبیعی، آجیل و دانه ها) و همچنین سبزیجاتی با برگ سبز پر کنید. خوردن ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری از غذاهای سالم باعث می‌شود سیری بیشتری داشته باشید و کمتر تنقلات مصرف نمایید. همین امر نیز موجب کاهش وزن خواهد شد.


انجام دادن تمرینات کاردیو به تنهایی

 

تمرینات کاردیو

عده ای بر این باوراند که بالا رفتن حجم ماهیچه ها منجر به کاهش وزن خواهد شد. تمرینات کاردیو موجب چربی سوزی می شوند اما کار زیادی برای ساخت عضلات نخواهند کرد. بلند کردن وزنه به شما کمک خواهد کرد که متابولیسم خود را افزایش داده و چربی بیشتر بسوزانید. علاوه بر تمرینات قلبی تمرینات وزنی را نیز انجام دهید. انجام تمریناتی همچون کرانچ به مدت بیست دقیقه و دو الی سه بار در هفته می‌تواند به شما کمک کند. ابتدا با وزنه‌های سبک‌تر یا موقعیت‌های ساده تر کار خود را شروع کنید اما به خاطر داشته باشید که برای قوی تر شدن باید چالش‌های خود را بیشتر کنید.


رعایت رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی خود

 

رژیم غذایی


یکی از متخصصان کاهش وزن می گوید: افرادی که می خواهند در کوتاه مدت به کاهش وزن دست پیدا کنند نسبت به کسانی که تمایل دارند نتایجی پایدار بدست بیاورند و تغییرات طولانی مدت در خود ایجاد کنند زمان سخت تری خواهند داشت. . زمانی که طرز فکر شما به سمت رژیم غذایی تغییر می‌کند، به احتمال زیاد در اواسط کار رژیم خود را رها کرده و به اهداف خود نخواهید رسید. واژه رژیم غذایی را از دایره لغات خود حذف کنید و به هنگام تصمیم برای کاهش وزن، مطمئن شوید که به خوبی می‌دانید چه روشی در مورد شما کار می‌کند


نداشتن سیستم حمایتی خوب

 

کاهش وزن


شروع کردن کاهش وزن به تنهایی نسبت به اینکه با سایر اعضای خانواده شروع به انجام این کار بکنید احتمال موفقیت تان را کاهش می دهد. این افراد می توانند همانند یک سیستم حمایتی برای شما باشند. اگر اعضای خانواده یا دوستان در کنار شما نباشند، پایبند بودن به تغییرات سبک زندگی بسیار دشوار خواهد بود. از اعضای خانواده یا دوستان خود برای حمایت و پشتیبانی استفاده کنید. اگر کسی را پیدا نکردید حداقل اجازه دهید عزیزانتان در مورد اهداف بزرگی که در سر دارید اطلاعاتی داشته باشند و از آن‌ها بخواهید حمایتتان کنند. در این صورت، آن‌ها هدف شما را در ذهنشان حفظ خواهند کرد.


اهداف خاصی ندارید

 

تناسب اندام


کلید موفقیت، شکست اهداف خسته کننده به مراحل کوچکی است که می‌توان آن را به راحتی مدیریت کرد. به جای این که اهداف مبهم و دست نیافتنی داشته باشید بهتر است رویکرد کاهش وزن خود را به چند مرحله کوچک‌تر تقسیم کنید و تغییرات واقعی‌تر را دنبال نمایید. اهداف هوشمندانه‌ای داشته باشید. به طور ایده ال اهداف شما باید خاص، قابل اندازه گیری، قابل دسترسی،واقعی و در یک محدوده زمانی خاص باشد. به عنوان مثال ممکن است بخواهید روزانه ۸ لیوان آب بنوشید. در ماه بعدی تصمیم می‌گیرید به این عادت پایبند باشید و کربوهیدرات‌هایی همچون پاستا یا سیب زمینی را کمتر نمایید و به جای آن از سبزیجاتی با برگ سبز تند همچون اسفناج استفاده کنید. هر کدام از این اهداف کوچک و دست یافتنی می‌تواند تغییرات سبک زندگی را پایدار تر کند.


تعداد کالری‌های سوزانده شده توسط ورزش را بیش از حد بزرگ می‌دانید

 

سوزاندن کالری


عده ای از تمرینات ورزشی عالی برای توجیه تصمیمات ضعیف خود استفاده می‌کنند. اگرچه داشتن یک تمرین ورزشی در آغاز روز می‌تواند عالی باشد اما ممکن است در مورد مزایای آن بیش از حد اغراق کنید. همین امر موجب می‌شود بیش از حد غذا بخورید و افزایش وزن داشته باشید.به خاطر داشته باشید که افزایش سطح تمرینات ورزشی می‌تواند سطح تقاضای شما به کالری را افزایش دهد. باید اندازه وعده‌های غذایی را بررسی کنید و برنامه غذایی سالمی داشته باشید.


در تلاش‌های خود ثابت قدم و پایدار نیستید

 

سوزاندن چزبی


این مورد یکی از بزرگ ترین موانعی است که سر راه افراد قرار می‌گیرد. کاهش وزن قابل توجه تنها زمانی قابل دستیابی است که بدن شما به طور مداوم در معرض فعالیت‌های فیزیکی و رژیم غذایی مناسب قرار بگیرد. همیشه به راه خود ادامه دهید. ممکن است در اواسط راه خسته شوید اما باید ثابت قدم و پایدار باشید.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی رژیم غذایی سوزاندن چربی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha