سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهات رایج در سالن های بدنسازی

اشتباهات رایج در سالن های بدنسازی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۳ بازدید کنندگان:۵۰۲ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است شما هم جزء افرادی باشید که هفته ای چند جلسه به سالن بدنسازی می روید و حسابی تمرین می کنید اما وقتی که بر روی ترازو قرار می گیرید متوجه می شوید که وزن شما تغییری نکرده است. به نظر شما چه مشکلی وجود دارد؟ جواب این سوال آن است که ممکن است شما هم مثل خیلی های دیگر مرتکب اشتباهاتی در سالن های ورزشی شوید.
برای اینکه بتوانید وزن خود را کاهش دهید، باید علاوه بر ورزش کردن میزان کالری دریافتی و مصرفی بدنتان را اندازه گیری کنید تا به گونه ای شود که کالری سوزانده شده بیشتر از کالری دریافتی باشد. عده ای بر این باورند که با رفتن به سالن های بدنسازی و کار با دستگاه های آنجا باعث کاهش وزن آنها می شود، عده ای بر این باورند که وقتی در حین ورزش کردن عرق می کنند بدین معنی است که دارند کالری می سوزانند در حالیکه اصلا اینطور نیست و وزنی که با عرق کردن کاهش می یابد با خوردن مایعات دوباره جایگزین می شود. عده زیادی طرز کار با ابزار و وسایل موجود در باشگاه های بدنسازی را نمی دانند و در مورد نحوه تعداد انجام تمرینات اطلاعات چندانی ندارند.
در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایجی که اغلب افراد در سالن های بدنسازی انجام می دهند را به شما آموزش دهیم:


حرف زدن بیش از حد با دوستان به جای تمرین کردن


عده زیادی وقتی که به سالن بدنسازی می روند آنقدر سرگرم حرف زدن با بقیه می شوند که یادشان می رود هدف اصلی آنها برای رفتن به آنجا ورزش کردن است نه حرف زدن. پس سعی کنید در سالن های ورزشی به جای حرف زدن با دیگران تمرکز خود را بر روی انجام تمرینات منعطف کنید و صحبت کردن را به بعد از تمرین موکول کنید.


شدت ورزش کافی نباشد


عده زیادی وجود دارند که وقتی به سالن های بدنسازی می روند تمرینات را با شدت مناسب انجام نمی دهند. آنها تصور می کنند که صرف انجام حرکات برای کاهش وزن کافی است در صورتیکه اگر حرکات را با شدت کافی انجام ندهید در واقع فقط وقت تان را تلف خواهید کرد.


تمرین کردن به اندازه ای که میزان ضربان قلب در محدوده کاهش وزن باقی بماند


بر روی بیشتر ابزار آلات ورزشی موجود در سالن های بدنسازی نمودارهایی برای نشان دادن میزان فعالیت قلبی عروقی نشان داده شده است. مطالعات نشان داده اند که هر اندازه که شدت تمرینات بیشتر باشد میزان کالری بیشتری سوزانده می شود. این امر نه تنها در سالن بدنسازی بلکه بیرون از آن هم به همین منوال است.


عدم تغییر برنامه ورزشی خود


اگر یک تمرین را بارها و بارها انجام دهید هیچ تغییری در بدنتان مشاهده نخواهید کرد. البته ممکن است که اول وزنتان کاهش یابد اما پس از مدتی با تکرار فقط این  حرکات دوباره وزن بدنتان به حالت قبل باز می گردد. یکی از مشکلاتی که برای اکثر افراد در سالن های بدنسازی پیش می آید این است که نیازمند آن هستید که ابزار آلات و تمرینات معمولی که تاکنون انجام می دادید و با آنها احساس راحتی می کردید باید عوض کنید.


تمرین جهت لاغری موضعی


ادعاهای موجود که میزان کاهش چربی موضعی یا لاغری موضعی را در شکم و باسنتان تضمین می کند به کلی فراموش کنید. کارشناسان می‌گویند ژنتیک عامل اصلی در تعیین جایی است که چربی در ابتدا در آن تجمع می‌یابد یا چربی از آن برداشته می‌شود. شما صرفا باید بر سوزاندن کالری بیشتر با انجام یک برنامه تمرینی متعادل متمرکز شوید. در نهایت با کاهش وزن کلی بدنتان، همه بخش‌های بدن لاغر می‌شوند.  


شروع کردن تمرینات با فشار زیاد به خود وارد کردن


وقتی که یک برنامه ورزشی را بدون آنکه مراحل قبلی آماده سازی بدن را انجام دهید احتمال آسیب دیدگی شما بالاتر رفته و همچنین در هنگام انجام تمرینات درد زیادی را متحمل شوید. احساس درد ناکی به این معناست که بدن در حال عضله سازی می باشد. اما فعالیت جسمانی زیاد و بیش از اندازه بخصوص اگر زودهنگام باشد ممکن است در انگیزه خود برای ادامه کار را از دست بدهید. از علایم دیگر فشار زیاد وارد کردن بر بدن می توان به احساس ضعف و خستگی که به شما دست می دهد اشاره کرد.


بکارگیری نادرست تکنیک ها


در صورتیکه نحوه کار با تجهیرات ورزشی را ندانید و نتوانید تمرینات را به طور صحیحی انجام دهید، ممکن است میزان کالری که مد نظرتان است را نتوانید بسوزانید. یکی دیگر از عوارض نادرست انجام دادن تمرین ها این است که احتمال آسیب دیدگی تان بالا خواهد رفت.  
 

برچسب ها: بدن سازی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha