سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دفاع شخصی در خیابان

دفاع شخصی در خیابان
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۹/۲۲ بازدید کنندگان:۱۶۴۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 

تفاوت یک قدم زدن عادی با تبدیل شدن به تیتر یک روزنامه های حوادث فردا به این بستگی دارد که چه اندازه آماده اید تا در موقعیت های بد و خطرناک از خود دفاع کنید. شما می توانید چند تکنیک ساده را برای دفاع از خود یاد بگیرید تا بدون اینکه مجبور باشید با مهاجم درگیری خطرناکی داشته باشید خود را از آن موقعیت خارج کنید.


از صورت تان محافظت کنید

اگر مهاجم سعی کرد که به صورت شما مشت بزند و یا با شما گلایز شود بهتر است که گارد خود را بالا نگه دارید. این کار ممکن است شبیه یک موقعیت دفاعی ضعیف به نظر برسد اما انجام دادن آن به نفع شماست چون این کار باعث محافظت شما از صورت تان خواهد شد. این کار باعث محافظت از صورت و دنده هایتان خواهد شد، دو قسمتی که قطعا دوست ندارید به آنها ضربه بخورد.


پایه ای وسیع داشته باشید

هر دو سمت چپ و راست، جلو و پشت مهم هستند، شما باید وضعیت پاهای خود را به صورت یک موضع اصلی ارتقا دهید. اینکار باعث می شود زمانیکه تحت فشار قرار گرفتید بتوانید عملکرد مناسبی را از خود نشان دهید. داشتن این موضع شانس شما را برای برنده شدن در مبارزه افزایش می دهد.


مهاجم را ارزیابی کنید

به دست های مهاجم نگاه کنید، اگر بخواهد با دست های خالی به شما حمله کند آنها را بیرون می کشد، اما اگر بخواهد از یک سلاح استفاده کند به احتمال زیاد در ابتدا آن را پنهان می کند، اگر مهاجم تان بخواهد با چاقو یا تفنگ به شما حمله کند باید سعی کنید که با آن مقابله و از آن پیشگیری کنید. اگر این مبارزه اجتناب ناپذیر است باید سعی کنید که در کوتاه ترین زمان آن را به اتمام برسانید.


داشتن وضعیت دفاعی در حال فرار

 تلاش برای دور شدن از آن موقعیت می تواند امنیت شما را تضمین کند مگر اینکه مهاجم جلو راهتان را گرفته باشد. به همین جهت پیشنهاد می کنم که اگر می توانید از مبارزه اجتناب کنید این کار را کرده و فورا فرار کنید.


ضربه زدن به بیضه های مهاجم (اگر مهاجم مرد است)

ضربه زدن به کشاله ران و یا گرفتن و چرخاندن آن یک حرکت فوری و موثر است که سبب می شود مهاجم از کار افتاده و کارکرد او را تحت تاثیر قرار دهد. باور کنید که این کار کثیف نیست، اگر زندگی تان در خطر است باید هر کاری برای نجات دادن آن بکنید.


به کشکک زانوی حریف ضربه بزنید

اگر خسته شده اید یا مهاجم دست های خود را در جلو صورتش گرفته تا از آن محافظت کند ضربه زدن به پا باعث می شود که فرصت کافی برای فرار کردن از دست او پیدا کنید. اینکار بخصوص برای مهاجم های بزرگتر از خود که نمی توانید به صورت شان ضربه بزنید


اگر افتادید سعی کنید که در بالای مهاجم تان قرار بگیرید

شما باید هر کاری بکنید تا به زمین نیافتید اما اگر این کار اجتناب ناپذیر است باید از وزن تان به نفع خود استفاده کنید. هنگامیکه در حال افتادن هستید قسمت های تیز بدن مانند زانو و آرنج را بالا نگه داشته و به کشاله ران، دنده ها و گردن حریف حمله کنید.


اگر مهاجم با یک سلاح حمله کند بدانید که این سلاح موثر است

اگر مهاجم تان یک چاقو در دست دارد سعی کنید که آن را از او بگیرید. اگر فرصتی برای فرار دارید فورا از آن استفاده کنید. در بیشتر مواقع شما می توانید با دادن کیف پول خود به مهاجم مانع از ایجاد برخورد فیزیکی شوید. این یک انتخاب منطقی است بخصوص اگر شما با دست های خالی بوده و مهاجم چاقو یا اسلحه در دست دارد.

برچسب ها: دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha