سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چه تفاوتی بین دفاع شخصی و هنرهای رزمی است؟

چه تفاوتی بین دفاع شخصی و هنرهای رزمی است؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۳/۲۸ بازدید کنندگان:۱۳۵۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

هنرهای رزمی و دفاع شخصی بسته به دیدی که نسبت به آن دارید می توانند کاملا شبیه هم و یا بسیار متفاوت از یکدیگر باشند. بیایید کمی در این مورد صحبت کنیم.
بسیاری از هنرهای رزمی در دوران باستان به عنوان سیستمی برای دفاع شخصی استفاده می شدند، جایی که در آن قانونی وجود نداشت و مبارزه با مرگ یکی از آنها به پایان می رسید. درحالیکه امروزه ادامه این کار با همان اصول و روش ها امکان پذیر نیست. به عقیده برخی، هیچ تکنیک یا حرکت جدیدی در هزاران سال پیش ایجاد نشده است، زیرا هنرهای رزمی به عنوان یک ضرورت برای زندگی یا مرگ شناخته می شدند.


امروزه هنرهای رزمی کاملا متفاوت هستند. آنها بر روی ورزش (و نه کشتن) تمرکز می کنند و هر حریف دارای درکی از پیش تعیین شده مهارت ها، تکنیک ها و غیره دارد. مبارزه در یک محیط کنترل شده و با وجود یک داور اجرا می شود و هدف آن رقابت است نه زنده ماندن.  در داخل رینگ مبارزه، ترس و آدرنالین زیادی وجود دارد اما هیچ ترسی در مورد از دست دادن جان خود وجود ندارد.
در زمان قدیم مبارزه به معنای زندگی یا مرگ بود، اما مهارت ها و سنت هایی بود که باید حفظ می شد. هنگامی که به دفاع از خود مشغول می شوید اصول اولیه می توانند مورد استفاده قرار گیرند. گرچه در دنیای امروز نمی توان از ضربات و تکنیک های هنرهای رزمی برای دفاع از خود در وضعیت واقعی استفاده کرد و کاربرد چندانی ندارند.


دفاع از خود در رشته های هنرهای رزمی ریشه دارد اما به شما می آموزد که چگونه از تکنیک ها برای زنده ماندن در دنیای واقعی استفاده کنید و آنها را تغییردهید. هر روزه افرادی با خطرات واقعی مانند آزار و اذیت زنان، زورگیری، سرقت و تجاوز جنسی مواجه می شوند و بهتر است که در چنین شرایطی توانایی دفاع از خود را داشته باشند.
دفاع از خود معمولا بسیار آسان تر از درک آن است، اما نمی توانیم فراموش کنیم که چرا اینگونه است. هنرهای رزمی در طول هزاران سال طوری توسعه پیدا کرده اند که از بعضی از تکنیک های آنها می توان برای دفاع شخصی استفاده کرد. پس هم هنرهای رزمی و هم دفاع شخصی موجب افزایش قدرت فیزیکی افراد می شوند.


پس بهتر است بدانید که هنرهای رزمی به دفاع شخصی و دفاع شخصی به هنرهای رزمی وابسته هستند. اگر در هر کدام از این دو تخصص داشته باشید می توانید با کمی تمرین در دیگری نیز مهارت کسب کرده و موفق شوید. فقط باید بدانید در چه زمانی و چه شرایطی از کدام حرکت یا تکنیک استفاده کرد.

 

برچسب ها: دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha