سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

داستان موفقیت آمیز کاهش وزن- قسمت سوم

داستان موفقیت آمیز کاهش وزن- قسمت سوم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۲۲ بازدید کنندگان:۶۵۴ نویسنده:قاسم نژاد
  • قبل: 124 کیلوگرم

 

  • بعد: 65 کیلوگرم

 

 

عکس بالا متعلق به زنی به نام براندی تیل (Brandy Thele) است. او همیشه با مواد غذایی ناسالم خو گرفته بود. ورزش هایی مانند دویدن، بسکتبال و بیسبال در دوران دبیرستانش، شکم او را صاف نگه داشته بود، اما با فارغ التحصیل شدنش به این فعالیت ها پایان داد و وزنش ثابت ماند. در اوایل سی سالگی اش 45 کیلو اضافه وزن پیدا کرد. ازدواج، دو تا بچه و شغل تمام وقتش، وقت زیادی برایش جهت آشپزی و ورزش باقی نگذاشته بود و انرژیش هدر رفته بود. اکنون حسابداری 36 ساله و ساکن یوکان (منطقه ای در شمال غربی کانادا) است. او می گوید: من از راه رفتن بر پل ها متنفر بودم و در مسیر یک رشته پلکان نفسم بند می آمد. در آگوست 2006، بعد از آنکه دکتر قرص های ضد فشار خون برایش تجویز کرد، رژیم های مد را امتحان کرد، اما وقتی دید این رژیم ها بی تاثیرند، وزنش 11 کیلوی دیگر افزایش یافت.

 

تغییر


در فوریه ی سال 2009، دیابت نوع 2 در براندی تشخیص داده شد و دارو های بیشتری مصرف می کرد. پدرش نیز با این بیماری دست و پنجه نرم می کرد. او می گوید: "بسیار متاثر و شک زده شده بودم. هیچ وقت فکر نمی کردم وزنم از کنترلم خارج شود". بنابراین، او فهمید که باید عادات غذایی سالم را یاد بگیرد و دیگر دنبال رژیم مد نرود.

 

شیوه ی زندگی

 

او کم کم شروع به تغییر کرد. وعده های غذایی ناسالم روزانه اش را با میوه ها و سبزیجات تازه و غذاهای خانگی جایگزین کرد. برای کنترل اشتهایش، هفت بار در روز غذا می خورد.

 

آوریل همان سال به باشگاه رفت. او می گوید: " ابتدا، کار کردن روی تریدمیل برایم خیلی سخت بود و ورزش لاغری مورد علاقه ام دویدن با سرعت زیاد بود. اما من می دانستم که تنها با خودم رقابت می کنم".

 


او جلسات دراز مدت را به دو جلسه ی کوتاه تر بین تمرینات کاردیو و تمرینات قدرتی تقسیم می کرد. بعد از هفت ماه تمرین (سه روز در هفته)، وزنش 65 کیلو  سبک تر شد و برای چالش بعدی آماده شد. او مرتبا به صورت روزانه به  باشگاه می رفت و در اواخر سال 2009 دیگر قرص های فشار خون و دیابتش  را کنار گذاشت. در جولای 2010، وزنش به 68 کیلو رسید، همان وزنی که در دانشگاه داشت. او می گوید:" از این لحاظ بسیار هیجانزده و خوشحالم".

 

نتیجه ی تغییر


براندی امروز دو کیلو دیگر از دست داده و حتی نسبت به دوران دبیرستان هم احساس سالم تر و خوشایند تری می کند، همان فردی که زمانی از نسخه های پزشکی برای زندگیش هراس داشت. به علاوه، او با دو تا پسر 5 و 8 ساله اش هیچ مشکلی ندارد. او می گوید: " من انرژی بیشتری دارم. من اکنون در طول روز فعال ترم و کارهای بیشتری انجام می دهم. فکر می کنم ذهنم هشیار تر شده است".

 

توصیه های براندی

 

  • از نوشتار استفاده کنید: از دوست تان بخواهید برای تمرین کردن به شما اس ام اس بفرستد. این کار باعث می شود برنامه تان را به تاخیر نیاندازید.

 

  • پس مانده ها و خوراک اضافی را دور باندازید: اگر احساس می کنید نیمه شب سراغ پس مانده ی کیک تولد می روید، بلافاصله آن را دور باندازید.

 

  • به مسافرت و تعطیلات بروید: من در طول سفرم برای خوردن وسوسه نمی شدم و یاد گرفتم کمی برنامه ی غذاییم کم کنم.

 

برچسب ها: رژیم غذایی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha