سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی که باعث کاهش وزن تان خواهند شد

نکاتی که باعث کاهش وزن تان خواهند شد
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۱ بازدید کنندگان:۱۶۳۲ نویسنده:سامان موسوی

 

یکی از عادت های بدی که اکثر افراد دارند این است که پس از خوردن شام روی کاناپه نشسته و در حالیکه خوراکی می خورند به تماشای تلویزیون می پردازند. برای رفع این عادت می توانید در آشپزخانه تان را در ساعات پایانی ببندید یا اینکه خوراکی های کم کالری بخورید.


مصرف فلفل را افزایش دهید

اضافه کردن ادویه جات به غذا سبب طعم دار شدن آن می شود. مزه خاص ادویه هایی مانند فلفل منجر به تحریک اعصاب چشایی می شود که در نهایت منجر به کاهش اشتها می شود. برای مثال، هنگامی که هوس خوردن آبنبات کردید می توانید به جای آن یک آبنبات تند بخورید. با این کار کالری کمتری هم وارد بدنتان می شود.


وزن کردن فقط در آخر هفته ها

افرادی که به صورت منظم وزن خود را می گیرند معمولا در کاهش وزن موفق تر خواهند بود. اما متخصصین حوزه سلامت پیشنهاد می کنند که فقط یک بار در هفته وزن خود را بگیرید تا به دلیل نوسانات روزانه ای که در وزن شما مشاهده می شود دلسرد نشده و رژیم غذایی تان را رها نکنید. بهترین کار این است که یک روز مشخص در هفته و با یک لباس خاص خود را وزن کنید تا دقیق تر باشد. مثلا آخر هفته ها


پایین آوردن وزن به آهستگی

در صورتی که وزن تان را سریع کاهش دهید اگر دوباره در خوردن زیاده روی کنید فورا به حالت اول برخواهید گشت. همچنین کاهش وزن به صورت سریع تاثیرات منفی بر روی بدن می گذارد. به همین جهت متخصصان پیشنهاد می کنند که هفته ای نیم تا یک کیلو از وزن خود را کاهش دهید.


حتما صبحانه بخورید

خوردن صبحانه نه تنها در کاهش وزن تان مفید می باشد بلکه مزایای جسمی و روحی دیگری نیز دارد. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده مشخص شده است که خوردن صبحانه در روند کاهش وزن مفید می باشد. اگر صبحانه نخورید در وعده های غذایی ناهار یا شام بیشتر احساس گرسنگی کرده و مجبور می شوید غذای بیشتری بخورید.


خوراکی های کم کالری مصرف کنید

یکی دیگر از راههای کاهش وزن این است که به جای مصرف غداهای پر کالری مانند پیتزا از خوراکی هایی مانند سبزیجات، پاستاهای سبوس دار، پنیر کم چرب، گوجه فرنگی، لوبیای کنسرو شده و انواع سالادها تغذیه کنید.


کوچک کردن وعده های غذایی

در صورتی که کالری که می سوزانید بیشتر از کالری که دریافت کرده اید باشد وزن تان کاهش خواهد یافت. البته به شرطی که هر موقع که احساس گرسنگی کردید کمی کالری دریافت کنید.  بر اساس تحقیقات انجام شده، افرادی که روزانه 5 وعده غذایی دارند سریع تر و راحت تر توانسته اند وزن خود را کاهش دهند چراکه از گرسنگی شدید و در نهایت پرخوری آنها جلوگیری می کند.
 


مصرف فیبر را افزایش دهید

ازجمله مزایای فیبر کمک به هضم غذا، جلوگیری از یبوست، کنترل سطح کلسترول خون و در نهایت کاهش وزن می باشد. بر اساس بررسی های انجام شده به طور معمول افراد فقط نیمی از فیبر مورد نیاز برای بدنشان را دریافت می کنند. مثلا اگر خانمی روزانه 25 گرم و آقایان روزی 38 گرم به ازای هر هزار کیلو فیبر دریافت کنند از فواید این ماده غذایی بهره مند خواهند شد. ازجمله خوراکی هایی که سرشار از فیبر می باشند می توان به جو، انواع لوبیا، غذاهای سبوس دار، میوه و سبزی جات اشاره کرد.


خواب به مقدار نیاز

زمانیکه خواب کافی نداشته باشید بدن تان هورمون "گرلین" تحریک کننده اشتها می باشد را تولید می کند. خواب به اندازه کافی شما را سیر نگه داشته و مانع از خوردن یک میان وعده غیر ضروری می شود.


یادداشت برداری از غذاهایی که می خورید

یک دفترچه یادداشت کوچک می تواند به روند کاهش وزن تان کمک کند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در صورتی که هر چه را می خورید یادداشت کنید می توانید مقدار کالری آن را محاسبه کرده رژیم خود را متناسب با آن تنظیم کنید. به همین جهت پیشنهاد می کنم که یک دفترچه یادداشت کوچک تهیه کرده و آن را دم دست بگذارید و هر وقت خوراکی خوردید آن را یادداشت کنید.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی رژیم غذایی سوزاندن چربی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha