سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه چربی های شکم را آب کنیم؟

چگونه چربی های شکم را آب کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۵ بازدید کنندگان:۲۴۰۲ نویسنده:سامان موسوی

چربی های شکم بجز اینکه ظاهری زشت به شما می دهند برای سلامتی شما نیز مضر هستند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به برسی راههایی بپردازیم که به کمک آنها می توانید از شر چربی های اضافه شکم و پهلو خلاص شوید.


چربی اضافه به دور شکم و پهلوهایتان چندان زیبا نیست. در صورتی که کالری که شما دریافت بکنید بیش از میزان کالری مورد نیاز باشد این کالری تبدیل به چربی خواهد شد. بدون شک، داشتن شکمی تخت و پهلوهایی خوش فرم، آرزوی تمامی افراد است. درست است که سوزاند چربی های اضافه کار ساده ای نیست اما باید بدانید که به قول معروف، کار نشد ندارد. در این مطلب چند توصیه داریم که به شما کمک می کند تا از شر چربی پهلوهایتان خلاص شوید و کمرتان باریک شود.


سعی کنید حرکات زیر را هر روز انجام دهید

بسیار ضروری است که برای اینکه کاهش وزن پیدا کنید برخی از حرکات ورزشی مربوط به کاهش وزن را به صورت عادت روزانه در آورید. به همین منظور  توصیه می کنیم هر روز صبح، زمانی که از خواب بیدار می شوید همانطور که به پشت دراز کشیده اید، عضلات شکمتان را منقبض کنید. پس از پنج ثانیه صبر، با نفس عمیق عضلات تان را شل کنید. هر قدر که وقت دارید و می توانید این حرکت را تکرار کنید.
از دیگر حرکاتی که برای سوزاندن چربی پهلوها مفید است این می باشد که بر روی پهلویتان دراز کشیده و زانوهایتان را روی هم گذاشته و جمع کنید. پس از آن بالا تنه را به آرامی بالا برده و دوباره پایین بیاورید. این حرکات را برای هر پهلو ۲۵ تا ۳۰ بار تکرار کنید؛ سپس در همان حالتی که به پهلو خوابیده اید، پاهایتان را دراز کنید و هر دو را با هم از زمین بلند کرده و پس از چند ثانیه به حالت اول بازگردید.


تمرین بر روی عضلات شکم

هنگامیکه شما مشغول ورزش کردن می شوید عضلات شکم تان نیز بانند دیگر قسمت های بدن درگیر خواهند شد. برای میزان و نوع حرکاتی که انجام می دهید بسته به مقدار چربی که دارید باید از مربی خود کمک گرفته و به صورت متوالی آنها را هم در باشگاه و هم در خانه انجام دهید. زمانی که عضلات این بخش قوی باشد، کمک زیادی به انجام هرگونه حرکت ورزشی می کند و در نتیجه راحت تر می توانید چربی های دیگر مناطق بدنتان را بسوزانید.


به طور متوسط باید 8 ساعت بخوابید

برای اینکه کمری باریک و زیبا داشته باشید به غیر از ورزش کردن و تغذیه مناسب لازم است که زندگی سالمی نیز داشته باشید. از جمله مهمترین چیزهایی که با زندگی سالم در ارتباط است خواب خوب می باشد. به یاد داشته باشید که کاهش ساعات خواب شبانه باعث افزایش اشتهایتان خواهد شد.
بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان انجام دادند بر این باور هستند که کسانی که در شبانه روز کمتر از 6 ساعت خواب دارند به میزان 50 درصد انسولین بیشتر تولید می کنند که همین انسولین باعث ذخیره چربی خواهد شد. توصیه می کنیم قبل از ساعت ۱۱ بخوابید و سر ساعت مشخصی بیدار شوید. شب ها از نوشیدن چای یا قهوه که باعث بی خوابی می شوند بپرهیزید. شام را حداقل یک ساعت و نیم قبل از خوابتان میل کنید و قبل از خواب به جای تماشای تلویزیون، فعالیت های آرامش بخش انجام دهید.


فقط نباید به ورزش اکتفا کنید

شما نمی توانید فقط ورزش کنید و انتظار داشته باشید که لاغر شوید. علاوه بر ورزش باید تغذیه سالمی نیز داشته باشید. در واقع درست است که ورزش، راهی برای آب کردن چربی پهلوهاست اما کافی نیست. یادتان باشد داشتن تغذیه ای سالم مانند سرمایه گذاری طولانی مدت است. با مصرف مواد غذایی سالم انرژی لازم را دریافت می کنید و بدنتان از گزند بیماری ها دور می ماند؛ حتی اگر در خانواده تان همه چربی دور کمر دارند؛ یعنی این مورد برای شما ارثی است، باز هم باید مراقب تغذیه تان باشید.


یوگا را انجام دهید

انجام یوگا سبب می شود که عضلات شما تقویت و محکم شوند. به هر اندازه ای که عضلات شکم و کمرتان قوی باشند به همان اندازه از ایجاد چربی های پهلو جلوگیزی می شود و کمرتان باریک تر خواهد شد. البته در حین ورزش باید حواستان به رژیم غذایی تان نیز باشد.


صبور بوده و پشتکار داشته باشید

به احتمال زیاد در دور و برتان کسانی وجود دارند که لاغری موضعی را غیر ممکن دانسته و بر این باورند که نمی شود چربی های دور کمر را به طور همیشگی از بین برد.  به باور این افراد، جراحی زیبایی تنها راه از بین بردن چربی های اضافی است. برای همین این روزها اکثر آقایان و خانم ها روش سریع را انتخاب می کنند و خیلی زود خود را به تیغ جراحی می سپارند؛ زیرا تصور می کنند سریع ترین و بهترین روش را انتخاب کرده اند؛ در حالی که باید بدانید با صبر و تلاش می توانید با روش های طبیعی و کم خطر، سوخت و ساز بدنتان را بالا ببرید و این چربی های اضافی را آب کنید.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی رژیم غذایی سوزاندن چربی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha