سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

حرکاتی از یوگا برای کوچک کردن شکم

حرکاتی از یوگا برای کوچک کردن شکم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۲۳ بازدید کنندگان:۸۶۷ نویسنده:قاسم نژاد

یوگا می تواند به شما کمک کند تا چربی و کالری بسوزانید و به کاهش و کنترل وزن تان نیز کمک می کند. اگرچه شما نمی توانید کاهش وزن یک بخش از بدن را از کل بدن مجزا کنید، کاهش وزن همه جای بدن، به کاهش وزن در قسمت پایینی شکم تان کمک می کند. به علاوه، حرکت های یوگا می تواند به سفت شدن قسمت پایینی شکم کمک کند، به همین دلیل وقتی کاهش وزن می کنید، ناحیه ی میانی بدن تان بیشتر عضلانی ( اسکلتی) می شود. اگر می خواهید روی قسمت شکم تان بیشتر کار کنید، در طول کلاس های یوگا عضلات شکم تان را بیشتر درگیر کنید. چیزی که به نام قفل "Lock" نامیده می شود، شامل انقباض عضلات شکم تان  و سپس کشیدن ناف تان به بالا و پایین است، مثل این است که سعی کنید قسمت پایینی شکم تان را به طرف ستون فقرات فشار دهید.

 

تقویت قسمت مرکزی بدن در حرکت قایق

 

حرکت قایق یک حرت کلاسیک یوگا برای بهبود قدرت عضلات شکمی است. برای شروع این حرکت ابتدا روی زیرانداز تان بشینید، زانوهایتان را خم کنید و پا را به سطح زمین فشار دهید. دستها را به جلو دراز کنید، کف دست روبه روی سقف و آرنج کمی خم شود. سپس هر دو پا را از زمین بلاند کنید، و شکم تان را درگیر کنید. پشت تان (ستون فقرات) را صاف نگه دارید. وقتی که شما به آهستگی پاهایتان را به اندازه ی 45 درجه باز می کنید، به تقویت عضلات شکمی کمک می کنید.

 

حرکت پل


انجام حرکت پل به نرم تر و صاف تر شدن قسمت میانی بدن تان کمک می کند. در این حرکت، عضلات شکم تان در حالت مرتفع (وقتی باسن و شکم را بالا می برید) درگیر می شوند و بر خلاف کشش گرانشی زمین، کار می کند. برای انجام این حرکت، ابتدا به پشت دراز بکشید، زانوها را خم کنید و کف پاهایتان را ری زمین بگذارید. دست ها را در طرفین خود قرار دهید. ضمنا کف دست هایتان باید روی زمین باشد. عضلات شکم را منقبض کنید و سپس به آهستگی باسن هایتان را تا جایی که می توانید از زمین بلند کنید و به طرف سقف بکشید. عضلات شکمی را کاملا درگیر کنید و با هر دم، نیم تنه تان بالاتر ببرید. برای بیرون آمدن از این حرکت، به آرامی باسن هایتان را پایین بیاورید و زانوهایتان را به طرف قفسه سینه بیاورید و محکم بغل بگیرید و سپس در آخر به آرامی از یک طرف به طرف دیگرتاب بخورید.

 

حرکت شتر و مرکز بدن


شما در حرکت شتر نیز می توانید روی قسمت پایینی شکم تان کار کنید. در این حالت یوگا، عضلات پایینی شکم برای حرکت خم شدن به پشت، تکیه گاه می شوند. ابتدا، زانوها را روی حصیر قرار دهید و ساق و پاهایتان را مستقیما به پشت خود دراز کنید. دست ها را روی باسن هایتان بگذارید. از قسمت جناغ سینه کمی بلند شوید و به آرامی باسن هایتان را به جلو فشار دهید. عضلات شکمی تان را شدیدا درگیر کنید. به آرامی کمرتان را به طرف پاها گود کنید. اگر ممکن است برای گرفتن مچ پاهایتان باید کمر را به دست ها برسانید. می توانید مچ پاها را با فشار انگشتان به زمین، نزدیک تر کنید و کف پاها را به طرف سقف بالا ببرید. (مثل حالت به نوک پا راه رفتن)

 

 حرکت تعادلی نیمه ماه

 

چرخش در نیم تنه ی بدن ناحیه ی عضلات شکمی را هدف قرار می دهد و در حرکت تعادلی نیمه ی ماه این چرخش انجام می شود. برای شروع این حرکت، ابتدا روی هر دو پا بایستید و پاها را محکم به حصیر فشار دهید. خم شوید و کف هر دو دست تان را به زمین فشار دهید. وزن تان را روی پای راست قرار دهید، به آرامی پای چپ را بلند کنید، تا جایی که با زمین موازی شود. دست چپ را به سمت باسن چپ بیاورید و انگشتان دست راست را به سطح زمین فشار دهید. به آرامی باسن چپ را به طرف سقف بچرخانید تا هنگامی که باسن هایتان بر هم عمود شوند. از قدرت و نیروی مرکزی بدن برای حفظ تعادل تان استفاده کنید و از این حالت بیرون بیایید. خود را رها سازید و سپس با طرف دیگر حرکت را تکرار کنید.

برچسب ها: آموزش یوگا کاهش وزن کوچک کردن شکم یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha