سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چند اصولی که باید برای کاهش وزن رعایت شوند

چند اصولی که باید برای کاهش وزن رعایت شوند
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۲۲ بازدید کنندگان:۵۹۹ نویسنده:قاسم نژاد

ورزش نقش اساسی در کاهش وزن دارد، اما شما چگونه بدن تان را تجدید نیرو می کنید. اگر آماده اید تا تغییرات شیوه ی زندگی تان را بپذیرید و حتی برای کنترل احساسی مانند اینکه غذا یک مبارزه ی همیشگی است، بیشتر آماده اید. در اینجا،  توصیه های درستی ذکر می کنیم که واقعا برایتان موثر است.

 

1. طرز فکری که می گوید گروهی از غذاها نباید خورده شوند، را کم کنید.

 

طبق گفته ی دو مربی به نام های کریس و هیدی، هر وقت شما خود را از غذایی محروم کنید، نسبت به آن بیشتر حریص می شوید و همه ی ما چیزهایی را که نداریم و برایمان ممنوع است، بیشتر دوست داریم. ذهن تان را از ترس دور کنید و هر چیزی را با اعتدال بخورید.

 

2. غلات سبوس دار را انتخاب کنید.


کربوهیدرات های فراوری شده و تصفیه شده وزن تان را بالا می برند و پیشرفت تان را خراب می کند. غلات سبوس دار سرشار از فیبر از گرسنگی جلوگیری می کنند، باعث هضم سالم می شوند و در موفقیت کاهش وزن دراز مدت نقشی حیاتی دارند.

 

3. ماست یونانی بهترین دوست شماست.

 

به جای خامه ی ترش، از این ماست سرشار از پروتئین (یونانی) را روی غذاهایتان بریزید و سرو کنید. هیچ محصول لبنی دیگری نمی تواند جایگزین این ماست شود.

 

4. اسنک ها (خوراک سرپایی و مختصر) را هوشمندتر کنید.

 

به جای اینکه یک اسنک فقط شامل یک گروه غذایی باشد، دو نوع و حتی سه نوع گروه غذایی را به آن اضافه کنید. ترکیباتی از فیبر، پروتئین و کربوهیدرات ها باید در خوراک تان موجود باشد، چون در انجام فعالیت ها و تمرینات روزمره و غیره به تجدید نیروی شما کمک می کند و شما را سیر نگه می دارد.

 

5. کربوهیدرات ها را در وعده ی صبحانه مصرف کنید.

 

حذف کردن کامل کربوهیدرات ها از زندگی تان تکنیک دراز مدتی برای موفقیت و سلامتی نیست، اما وقتی در ساعات اولیه ی روز آنها را مصرف کنید، وقت بیشتری برای سوزاندن آنها تا پایان روز وجود دارد.

 

6. خوردن سالاد را فراموش نکنید.


مخلفات و چاشنی های سرشار از مواد نگه دارنده را دور بریزید. به جای آنها، سالاد مورد علاقه ی خود را با دستور خانگی و سبک تر تهیه کنید. و سبزیجات، پروتئین و میوه و تره بار زیاد مصرف کنید. اگر نسبت به خوراک های دیگر زیاد اشتیاق و اشتها دارید، مقداری آجیل به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

 

7. کارهای منزل را انجام دهید.


من مقاله های زیادی را از مجله های چاپی و اینترنتی جمع آوری کردم و با موضوع کاهش وزنم مانند یک پروژه عمل کردم، اما با انجام کارهای خانه، با یک تیر می توان دو نشان را شکست.

 

8. ورزش مورد علاقه ی خود را بیابید.

 

انجام ورزش مورد علاقه تان نسبت به ورزشی که اصلا دوست ندارید و یا شاید از آن متنفر هستید، تاثیر بهتر و بیشتری می گذارد. پس علاقه ی خود را بشناسید و به دنبال آن بروید.

 

9. مواد غذایی را به صورت طیف رنگین کمان مصرف کنید.


سعی کنید هر روز از میوه ها و سبزیجات رنگارنگ و همه رنگ بخورید.

 

10. هنگام انجام تمرینات، همسرتان به شما نگاه کند.

 

اگر او شما را ببیند که چقدر سخت کوش هستید و در حین تمرینات چقدر عرق می ریزید، مسلما شما را تشویق می کند، بنابراین عملکرد و انیزه تان بالا می رود.

 

11. از پله ها بالا بروید.


اگر نمی توانید به باشگاه بروید، از پله های ساختمان تان بدوید.

 

12. وسوسه را از خود دور کنید.


بشقاب غذای خود را به اتاق دیگری ببرید و آنجا سرو کنید. چون غذا خوردن با خانواده و به شیوه ی آنها منجر به خوردن بیشتر می شود، چون غذاهای متنوع جلوی چشم تان است.

 

برچسب ها: رژیم غذایی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha