سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکات مهمی که پیش از شروع رژیم غذایی بدانید؟

نکات مهمی که پیش از شروع رژیم غذایی بدانید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۱۱ بازدید کنندگان:۱۷۶۸ نویسنده:سامان موسوی

 

قبل از اینکه شما رژیم غذایی خواد را آغاز کنید نکاتی وجود دارد که باید آنها را بدانید.در این مقاله به برسی این نکات خواهیم پرداخت:


داشتن برنامه غذایی سالم و متعادل

زمانیکه قصد شروع یک رژیم غذایی را دارید باید روش تغذیه مناسبی را در پیش بگیرید. شما باید سعی کنید که یک رژیم غذایی متعادل که هم قادر باشد بدن تان را تقویت کند و هم کالری کافی برای انجام فعالیت ها دریافت کنید. به همین جهت پیشنهاد می کنم که وعده های غذایی به صورت منظم داشته باشید. به یاد داشته باشید که حتما تنقلات مغذی و بعضی از مواد غذایی مورد علاقه تان را در این رژیم غذایی بگنجانید تا بیش از حد احساس نکنید که محدود شده اید.


در رژیم  غذایی تان میانه رو عمل کنید

به طور معمول، بیشتر افرادی که می خواهند رژیم غذایی بگیرند به سراغ رژیم هایی خواهند رفت که کالری دریافتی آنها را زیاد از حد محدود کند، این افراد معمولا یک گروه غذایی را به صورت کامل از رژیم غذایی شان حذف می کنند و حتی به جای خوردن غذاهای جامد به نوشیدن آبمیوه اکتفا می کنند. باید بدانید که اینگونه رژیم های غذایی افراطی بوده و در دراز مدت نتیجه مطلوبی بدست نخواهید آورد. شما باید از برنامه های غذایی که انرژی شما را زیاد از حد می گیرند دوری کنید. باید میانه رو عمل کنید، برای خود یک هدف کاهش وزن منطقی (برای نمونه نیم کیلو در هر هفته) تعیین کرده و جهت رسیدن به آن تلاش کنید.
 


ورزش کردن همراه با رژیم غذایی

همانطور که در مقالات قبلی نیز بارها به آن اشاره کرده ایم ورزش کردن یکی از فاکتورهای اصلی برای کاهش وزن می باشد. سعی کنید که پیش از اینکه برنامه غذایی تان را آغاز کنید در مورد ورزش هایی که به آنها علاقه داشته و می توانید انجام دهید فکر کنید. سعی کنید با یک دوست ورزش کنید. این کار ورزش را برای شما خسته کننده نمی کند و باعث ایجاد حس رقابت در شما نیز خواهد شد. سعی کنید یک برنامه ورزشی را انتخاب کنید که پس از کاهش وزن نیز بتوانید آن را دنبال کنید.


داشتن خواب کافی

یکی از موضوعات مهمی که اغلب در کاهش وزن نادیده گرفته می شود اهمیت داشتن خواب کافی می باشد. طی تحقیقاتی که انجام شده است محققان به این نتیجه رسیده اند که داشتن خواب کافی اهمیت بسیار زیادی در روند کاهش وزن شما دارد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که پیش از شروع رژیم غذایی تان برنامه خواب خود را مرور کنید. شما باید به طور معمول هر شب 7 تا 8 ساعت بخوابید. داشتن خواب کافی باعث می شود که فیزیولوژی تان متعادل بماند. نداشتن خواب کافی باعث ایجاد هورمونی می شود که حس گرسنگی را در شما افزایش خواهد داد.


پس از رژیم غذایی برنامه ای برای حفظ وزن داشته باشید

شما باید پیش از شروع برنامه غذایی تان به این نکته فکر کنید که زمانی که به اهداف تناسب اندام خود دست یافتید زندگی شما به چه شکلی درخواهد آمد. در نظر بگیرید که برای اینکه وزن ایده آل تان را حفظ کنید باید چه مقداری کالری بخورید. میزان ورزشی که باید برای حفظ وزن ایده آل تان انجام دهید را مشخص کنید. انجام دادن این کارها باعث می شود که شما از نظر ذهنی برای روزی که به هدف کاهش وزن تان دست یافتید شما را آماده کند.
 

برچسپ ها :
تناسب اندام چربی سوزی رژیم غذایی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha