سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرینات هوازی یا ایروبیک

تمرینات هوازی یا ایروبیک
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۱۳ بازدید کنندگان:۵۷۰ نویسنده:سامان موسوی

ورزش یک راه عالی برای بدست آوردن بدنی سالم و قوی می باشد. همچنین ورزش می تواند به عنوان راهی برای آرامش و شادی شما مورد استفاده قرار بگیرد. استمرار در ورزش یکی از نکات کلیدی برای کسب نتیجه از تمرینات ورزشی می باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که ساعتی از روز را به ورزش کردن اختصاص داده و برای انجام آن برنامه ریزی کنید.


ورزش های هوازی که اغلب با عنوان ورزش های کاردیو یا قلبی شناخته شده اند طوری طراحی شده اند که جریان خون را افزایش و بهبود دهند. این نوع تمرینات شدت کمتری داشته اما زمان زیادی به طول می انجامند. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به معرفی چند ورزش هوازی مفید بپردازیم.


بالا رفتن از پله

 

ایروبیک


بالا رفتن از پله ها راه بسیار خوبی برای افزایش ضربان قلب می باشد. شما می توانید از پله های واقعی صعود کرده یا از یک ماشین پله در باشگاه ورزشی استفاده کنید. از دیگر مزایای بالا رفتن از پله ها می توان به بهبود عضلات پا اشاره کرد. هنگام بالا رفتن از پله ها مواظب باشید، مطمئنا دوست ندارید که از آن بیافتید و مجروح شوید.


طناب بازی

 

طناب بازی


طناب بازی نه تنها یک بازی سرگرم کننده برای بچه ها است بلکه یک تمرین ایروبیک بسیار عالی هم می باشد. این ورزش را می توان در هر جایی انجام داد و در آن بازوها، پاها و ماهیچه های اصلی تان به کار گرفته خواهند شد. همچنین طناب بازی به عنوان یک راه خوب جهت بهبود تعادل شناخته شده و یک راه عالی برای تمرین ورزشکاران می باشد.


جک پریدن

 

تمرینات هوازی


جک پریدن تمرینی است که به صورت ایستاده و پاهای نزدیک به هم انجام می شود، دست ها در کنار بدن هستند و همزمان با پریدن به سمت بالا همانند تصویر بالا دست ها بالا رفته و پاها از هم فاصله می گیرند. در پرش بعدی، دوباره به موقعیت اولیه برخواهید گشت.  این تمرین یک راه عالی برای بالا بردن ضربان قلب و سوزاندن کالری اضافه می باشد.


پیاده روی یا دویدن

 

پیاده روی


پیاده روی و آهسته دویدن راه فوق العاده ای برای افزایش ضربان قلب تان می باشد. هر چند آهسته دویدن ممکن است در برخی از افراد باعث مشکل در زانوی آنها شود اما پیاده روی ورزشی ارزان بوده و هر کسی و در هر سطحی می تواند آن را انجام دهد. مطالعات انجام شده نشان می دهند که یک ساعت پیاده روی در روز به شما کمک می کند وزن خود را کاهش داده و آن را حفظ کنید. همچنین پیاده روی احتمال ابتلا به بیماری های خاص مانند فشار خون بالا یا چاقی را به میزان خیلی زیادی کاهش می دهد.


شنا کردن

 

شنا کردن


شنا ورزشی بزرگ و بسیار سرگرم کننده می باشد. در شنا، عضلات مختلف تان با توجه به سبکی که در آن شنا می کنید بکار گرفته خواهند شد. شنا کردن به طور متوالی برای افرادی که از اضافه وزن رنج می برند مفید می باشد و همچنین برای بالا بردن ضربان قلب مورد استفاده قرار می گیرد.


دوچرخه سواری

 

دوچرخه سواری


دوچرخه سواری یک از راه های در دسترس، سازگار با محیط زیست و بسیار موثر می باشد. در دوچرخه سواری بسیاری از عضلات بدن بکار گرفته می شوند و همچنین ضربان قلب شما را به میزان زیادی افزایش می دهد. شما می توانید در بیرون دوچرخه سواری کنید یا اینکه یک دوچرخه ثابت تهیه کرده و در خانه به تمرین دوچرخه سواری بپردازید.

 

برچسب ها: آیروبیک پرش طناب پیاده روی شنا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha