سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

رسیدن به تناسب اندام در 6 هفته

رسیدن به تناسب اندام در 6 هفته
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۳۰ بازدید کنندگان:۱۰۶۹ نویسنده:سامان موسوی

در صورتیکه اضافه وزن ندارید احتمال دارد که دوست داشته باشید عضله های ران و شکم خود را تقویت کرده تا زیبا و خوش فرم تر شوند. در صورتیکه ورزش های ساده آیروبیکی مانند دوچرخه سواری یا پیاده روی را انجام دهید می توانید در عرض 6 هفته می توانید به شکمی سفت و عضلانی دست پیدا کنید. در ادامه این مقاله از سایت ژیار سافت قصد داریم راه های رسیدن به تناسب اندام در 6 هفته را به شما آموزش دهیم.


به یاد داشته باشید که برخلاف باور عموم، لازم نیست که برای بدست آوردن بدنی زیبا و خوش فرم حتما باید به باشگاه بروید یا اینکه از دستگاه های ورزشی استفاده کنید. شما باید کاری کنید که ورزش به عنوان یکی از اجزای جدا نشدنی زندگی شما تبدیل شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای داشتن یک بدن زیبا حتماً نیازی ندارید که عضو باشگاه خاصی باشید یا از دستگاه های ورزشی استفاده کنید.  ورزش باید جزئی از زندگی روزمره ی شما باشد.  ورزش منظم علاوه بر آثار مفیدی که روی وزن و سیستم قلبی عروقی شما دارد، می تواند موجب شکل دادن و تناسب اندام شما هم شود.
ورزش کردن به صورت مرتب و منظم آثار مفید قابل توجهی بر روی تناسب اندام و سیستم قلبی عروقی شما خواهد داشت. وقتی که اندام زیبایی داشته باشید به طور ناخودآگاه احساس بهتری داشته و اعتماد به نفس تان افزایش خواهد یافت. علاوه بر آن داشتن تناسب اندام و ورزش کردن انرژی شما را برای انجام کارها افزایش خواهد داد و استرس های ناشی از دنیای مدرن را از شما دور خواهد کرد. در ادامه به ذکر چند ورزش ساده که می توانند نقش مفیدی در روند تناسب اندام شما داشته باشند می پردازیم:


دراز و نشست

 

دراز و نشست

 

اگر می خواهید شکمی عضلانی و بدون چربی داشته باشید بهترین کار این است که روزانه حداقل 35 عدد دراز و نشست انجام دهید. برای انجام این کار روی زمین به پشت دراز کشیده و گودی کمرتان را کاملا به زمین بچسبانید. دست هایتان را پشت سر گذاشته و بدون اینکه فشاری به گردن خود وارد کنید و کمرتان از زمین بلند  شود شانه هایتان را از زمین بلند کنید. در صورتیکه توانایی این را ندارید که این تعداد دراز و نشست را یکباره انجام دهید می توانید آنها را در فواصل زمانی دیگر در طول روز انجام دهید.


تمرینات آیروبیک

 

ایروبیک


تمرینات آیروبیک برای کاهش وزن و همچنین سیستم قلبی عروقی تان بسیار مناسب و مفید می باشند. سعی کنید زمانی را در طول روز به انجام تمرینات آیروبیک اختصاص دهید. ازجمله ورزش های ساده ایروبیک که می توانید انجام دهید می توان به دویدن، پیاده روی تند، طناب زدن، دوچرخه سواری و شنا اشاره کرد.


پیاده روی کردن

 

پیاده روی


با قاطعیت می توان گفت که پیاده روی ساده ترین و ارزان ترین ورزش می باشد. پیاده روی به سالم نگه داشتن قلب و ریه هایتان کمک زیادی می کنند. علاوه براین، پیاده روی در کاهش کلسترول خون مفید بوده و از استئوپروز یا پوکی استخوان در افراد سالمند جلوگیری می کند. پیاده روی روی زمین صاف، حتی برای افرادی که درد زانو یا کمر دارند هم مناسب است و فشار نامناسبی روی مفاصل آنها وارد نمی کند.
پیاده روی در کنار ساحل و روی شن موجب شکل دادن به عضلات ساق پا می شود.  پیاده روی بر روی زمین شیب دار، علاوه بر زیبا ساختن عضلات ساق، سبب خوش فرم شدن عضلات ران هم می شود.  اگر مفاصل شما سالم هستند و شرایط بدنی شما اجازه می دهد، سعی کنید به نرمی بدوید. دویدن موجب می شود عضلات شما سریع تر و بهتر فرم بگیرند. سعی کنید با یکی دو تا از دوستانتان بدوید، چون این کار شما را برای دویدن بیشتر تحریک می کند.


تمرین کمر

 

تمرین کمر

 

این نوع از ورزش موجب باریک شدن کمر و همچنین شکل دادن به عضلات لگن تان خواهد شد. برای انجام این ورزش پاهای تان را کمی بیشتر از عرض شانه خود باز کرده و دست راست خود را بالا برده و به طرف چپ خود خم شوید. این کار را تا جاییکه توانایی انجام آن را دارید انجام دهید. با طرف دیگر بدنتان نیز این تمرین را انجام دهید.


تمرین خم شدن کمر

 

تمرینات کمر


این نوع تمرین همانند تمرین کمر که در بالا به آن اشاره کردیم به باریک شدن کمر و شکل دادن به عضلات لگن کمک می کند. علاوه بر آن این نوع تمرین عضلات داخل ران را نیز تقویت کرده و ساق پاهایتان را قوی تر می کند. برای انجام این ورزش یکی از پاهایتان را بالا ببرید. این کار طوری باشد که حداقل با پای دیگرتان زاویه 90 درجه داشته باشد. پس از آن در حالیکه از ناحیه کمر خم می شوید تلاش کنید با دست نوک انگشت های پایتان را لمس کنید. به یاد داشته باشید که نباید زانوهایتان خم شوند.
 


به چه میزانی ورزش کنیم

هرچقدر که زمان بیشتری را به ورزش کردن اختصاص دهید بهتر است. اما در کل برای افرادی که وقت کافی ندارند باید گفت که حداقل 3 تا 4 مرتبه درهفته و هر بار 45 دقیقه تا یک ساعت را به ورزش کردن اختصاص دهند. همانطور که گفتیم در صورتیکه وقت اضافه داشتید این میزان را افزایش دهید.
اگر وزن تان زیاد است و می خواهید به تناسب اندام برسید باید هفته ای 5 بار و هر بار نزدیک 45 دقیقه را به انجام ورزش های آیروبیک اختصاص دهید. به یاد داشته باشید این مقداری که گفته شده است حداقل مقداری است که باید انجام دهید و اگر کمتر از آن باشد کمکی به کاهش وزن شما نخواهد کرد. شما می توانید ورزش آئروبیک را متناسب با سن و شرایط بدنی خودتان انتخاب کنید. بعضی ها قادر هستند بدوند یا دوچرخه سواری کنند و بعضی فقط می توانند پیاده روی کنند.


برنامه ریزی برای رسیدن به هدف خود

•    قبل از هر چیزی باید هدف خود را مشخص کنید و بدانید که هدف شما کاهش وزن است یا اینکه اضافه وزن نداشت و می خواهید اندامی زیبا داشته باشید
•    به یاد داشته باشید که فقط با ورزش کردن نمی توانید به طور کامل به هدف تان برسید. شما باید سبک زندگی و تغذیه خود را عوض کنید.
•    شما نباید انتظار داشته باشید که فورا به این اهداف برسید. این اهداف بلند مدت هستند.
•    ممکن است که تغییرات به حدی کم باشد که شما را از ادامه آن نا امید کند. ولی در صورتیکه برنامه خوبی داشته باشید می توانید با همین تغییرات کوچک به هدف های بزرگ تان دست یابید.
 

برچسب ها: آیروبیک پرش طناب تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha