سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

راهنمای تمرین برای والدین در خانه

راهنمای تمرین برای والدین در خانه
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۰ بازدید کنندگان:۷۶۴ نویسنده:سامان موسوی

وقتی که دخترم را حامله بودم از دوستم که مادر 3 بچه است پرسیدم که: چطور حوصله می کنی که تمام طول روز را با بچه های خود در خانه بمانی؟ او با خوشحالی جواب داد، "چیزی برای سرگرم کردن خود پیدا می کنم". حالا که دخترم یک ساله است می دانم که منظور او از سرگرم کردن خود چه بوده. کارهایی مانند پرستاری، تغییر پوشک، تهیه غذا (و تمیز کردن میز غذا پس از آن وعده های غذایی)، بازدید از زمین بازی، و تلاش برای حمام کردن بچه از جمله چیزهایی است که در طول روز انجام می دهم. ماندن در خانه برای والدینی که به بیرون از منزل عادت کرده اند مقداری سخت است بخصوص زمانی که به ورزش کردن در باشگاه ورزشی خو گرفته باشید. تمرینات منظم می توانند آرامش و تناسب اندام را برای شما به ارمغان بیاورند. اگر خانه نشین شده اید و برای تناسب اندام خود نا امید شده اید و وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارید، با کمی برنامه ریزی و خلاقیت می توانید در منزل هم به انجام تمرینات ورزشی بپردازید. در این مقاله قصد داریم به برسی 8 راه که به شما کمک می کنند بدون اینکه از منزل خود خارج شوید ورزش کنید، می پردازیم.

 

تمرین با بچه های خود

اگر بچه های شما به اندازه کافی بزرگ شده اند، اجازه دهید با شما مشغول انجام حرکات ورزشی شوند. پیاده روی یکی از این فعالیت های سرگرم کننده خانوادگی است که می تواند به هر شکلی انجام شود. همچنین شما می توانید یک دوره تناسب اندام شامل طناب بازی، دراز و نشست، بارفیکس، نرمش و دیگر حراکات ورزشی را در حیاط خلوت خود انجام دهید.

 

آهسته دویدن همراه با کالسکه یا دوچرخه بچه

هنگامی که شما در حال هل دادن یا کشیدن یکی از این ها هستید، علاوه بر لذت بردن از کنار بچه خود بودن به عنوان یک تمرین خوب آن را انجام دهید. یا زمانیکه با کودک خود به پارک می روید در حالی که او با دوچرخه خود دارد می رود شما هم پا به پای او بدوید.

 

بند چرمی برای حمل نوزاد خود

اگر بچه شما خیلی کم سن و سال است و احساس راحتی نمی کنید تا او را در کالسکه بگذارید باز هم می توانید با آن ورزش کنید. حمل کننده های کودک زیادی در بازار وجود دارند که شما می توانید با خرید یکی از آنها که با آن احساس راحتی می کنید، کودک خود را با آن حمل کنید. با اضافه کردن 5 تا 10 کیلوگرم وزن اضافی به خود می توانید کالری بیشتری بسوزانید، انجام این کار برای کسانی که اضافه وزن دارند مفید می باشد. علاوه بر این کودکان عاشق این هستند که به شما نزدیکتر باشند. در حقیقت، لمس کردن نوزاد، باعث افزایش سرعت رشد مغز او می شود، این کار به شما نیز احساس خوبی می دهد.

 

عضویت در یک سالن بدنسازی با امکان مراقبت از کودکان

ورزش کردن در فضای باز، همراه با کودک خود همیشه یک گذینه مناسب نیست. ممکن است در تابستان ها هوا بیش از اندازه گرم باشد و در زمستان ها همراه با بارش برف و باران هوا سرد باشد. بهترین گذینه در این شرایط برای کسانی که دوست ندارند تمرینات ورزشی خود را ترک کنند این است که در یک باشگاه وررشی که هنگام تمرین شما از بچه هایتان مراقبت می کنند، عضو شوید. اینکار باعث می شود که با خیال راحت و آرامش مشغول انجام تمرینات شوید در حالیکه کودک شما در مهد کودک آن باشگاه مشغول بازی است و زمانیکه کودکتان به شما نیاز دارد فاصله شما تا او فقط یک اتاق می باشد. بسیاری از باشگاه های بدن سازی برای بچه ها هم کلاس های تناسب اندام برگزار می کنند، اگر کودک شما به اندازه کافی بزرگ شده است می توانید او را نیز در این کلاس ها ثبت نام کنید.

 

ثبت نام در کلاس های یوگا برای والدین

اگر در منطقه محل زندگی شما کلاس های یوگا برای پدر و مادر ها وجود دارند در آنها ثبت نام کنید. این کلاس ها می توانند به شما کمک کنند که قدرت و استقامت خود را افزایش داده و استرس تان را کاهش دهد و همچنین باعث بهبود رابطه شما با فرزندتان شود.

 

خرید برخی از ویدیوهای آموزشی

یوگا، پیلاتیز، ایروبیک و کیک بوکسینگ از جمله ورزش هایی هستند که به کمترین تجهیزات نیاز دارند و شما می توانید آنها را در کف اتاق خود انجام دهید. قبل از خرید ویدیوهای آموزشی سعی کنید از چند فروشگاه دیدن کنید و آنهایی را که دوست دارید، انتخاب کرده و بخرید. شما می توانید آخرین ویدیوهای آموزشی را در اینجا مشاهده کنید.

 

از همه مهمتر، ورزش را در لیست کارهای روزمره خود قرار دهید

ورزش را به عنوان یک اولویت روزانه در نظر بگیرید.  سعی کنید هر روز تمرینات ورزشی را انجام دهید. با این کار نه تنها از مزایای سلامتی بیشمار آن بهره مند خواهید شد، بلکه باعث می شود که آرامش بیشتری داشته باشید و محیط شادتری را برای بچه های خود فراهم کنید.

برچسب ها: استرس آمادگی جسمانی آموزش یوگا انعطاف پذیری آیروبیک پیاده روی پرش طناب تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha