سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آنچه مبارزان می دانند و شما نمی دانید: 5 نکته برای مبارزه با چربی

آنچه مبارزان می دانند و شما نمی دانید: 5 نکته برای مبارزه با چربی
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۵/۲ بازدید کنندگان:۱۲۴۷ نویسنده:سامان موسوی

 

 

اخیرا مطالعه ای در مجله Strength and Conditioning به بررسی روش های کشف شده مبارزان برای افزایش سوخت و ساز چربی و حقایقی در آن مورد پرداخته است. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین به برسی 5 حقیقت در مورد مبارزه با چربی خواهیم پرداخت.


حقیقت اول

اگر به دنبال سوزاندن چربی برای کاهش وزن خود هستید مصرف کربوهیدرات در طی 4 ساعت ورزش، اکسیداسیون و استفاده از لیپیدها را محدود می کند. این در صورتی است که کربوهیدرات ها به میزان زیادی در مقیاس گلیسمی رتبه بندی می شوند، زیرا انسولین به مقدار زیادی لیپولیز را کاهش می دهد که ظاهرا اکسیداسیون چربی را محدود می کند.
درس: اگر به دنبال کاهش چربی هستید کربوهیدرات را خیلی نزدیک به تمرین نخورید.


حقیقت دوم

در حالیکه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اکسیداسیون چربی در شرایط دسترسی به کربوهیدرات محدود شده بهبود یافته است اما توجه داشته باشید که این شرایط مشابه نیز باعث افزایش میزان اکسیداسیون اسید آمینه می شود به این معنی که اگر متکی به تمرین سریع باشید تا میزان چربی سوزی را بالا ببرید احتمال دارد که باعث از بین رفتن عضلات شوید.
درس: اطمینان حاصل کنید که در طول تمرینات شدت چربی سوزی را حفظ کنید، در غیر اینصورت ممکن است که عضله از دست بدهید.


حقیقت سوم

بدنسازان برای سالها این را می دانستند که پیاده روی و دیگر تمرینات با شدت بسیار کم برای شل شدن و حفظ توده عضلانی بسیار گرانبها هستند. تحقیقات کنونی نشان می دهد که فعال شدن چربی حین تمرین افزایش می یابد با این حال، با توجه به اینکه تجزیه پروتئین ممکن است که در چنین شرایطی اتفاق بیافتد توصیه می شود که مصرف پروتئین را افزاریش دهید یا از مکمل های آن استفاده کنید.
درس: برای جلوگیری از تلفات عضلات تان می توانید آمینو اسیدهای زنجیره ای را اضافه کنید و یا اینکه در طول تمرین به صورت طولانی مدت از یک پروتئین به نام کازئین استفاده کنید.


حقیقت چهارم

با تقسیم جلسات تمرینی، فرصتی برای سوزانن چربی بوجود می آید. سرعت ذخیره سازی چربی روز به روز افزایش می یابد اما ممکن است ادامه استفاده از چربی، ذخیره سازی آن را به حداقل برساند تا اینکه بدن تان مجبور شود برای افزایش چربی خود بیشتر کار کند.
درس: ذخیره سازی چربی را با تمرینات تقسیم شده در دو نیمه صبح و شب انجام دهید.


حقیقت پنجم

عادت بلند شدن در صبح زود، گرسنگی و فعالیت شدید قلبی و عروقی نشان می دهد که این چیزها تاثیر مثبتی بر روی مصرف چربی دارند. با توجه به عدم وجود یک غذای کربوهیدرات دار قبل از تمرین دسترسی کمتر به قند خون باعث می شود که احتمال انعطاف پذیری عضله اسکلتی افزایش یابد، در حالیکه همانطور که قبلا توضیح داده شد اکسیداسیون چربی به حداکثر خواهد رسید.
درس: تمرینات صبحگاهی را آسانتر انجام داده و تمرینات سخت را برای بعداظهر بگذارید.


نتیجه گیری

اگر به دنبال چربی سوزی هستید بهترین کار این است که صبح زود فعالیت های قلبی و عروقی شدید انجام دهید. با محدود کردن فعالیت های کربوهیدرات، بدن تان مجبور به استفاده از ذخایر چربی خواهد شد، همچنین بدن شما را تشویق می کند که بطور موثر چربی بسوزاند.
در طول تمرین نوشیدنی های مکمل که به عضله سازی شما کمک می کنند را استفاده کنید.

 

برچسب ها: چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha