سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید وزن خود را کاهش دهید؟

چرا باید وزن خود را کاهش دهید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱/۲۶ بازدید کنندگان:۱۳۳۵ نویسنده:سامان موسوی

 

امروزه خطرات وجود خطرات بیشمار اضافه وزن بر کسی پوشیده نیست. دلایل زیادی وجود دارند که  باید وزن خود را کاهش دهید در این مقاله به برسی دلایلی می پردازیم که چرا باید وزن خود را کاهش دهید.


احتمال اینکه به بیماری التهابی دچار شوید کاهش می یابد

چربی اضافی شکم شامل سلول هایی می باشد که مواد پیش التهابی را به بدن تان وارد می کند. این به معنای آن است که سیستم ایمنی بدن تان زیاد از حد به مبارزه با انواع التهاب های دیگر می پردازد. این باعث می شود که احتمال ابتلا به بیماری هایی ازجمله ورم مفاصل، آماس پوست و کولیت به میزان زیادی افزایش پیدا کند. در صورتی که بصورت ژنتیکی احتمال ابتلا به این بیماری ها در شما زیاد باشد چاقی شما را در معرض خطر بیشتری قرار خواهد داد. در صورتی که وزن تان را کم کنید می بینید که بیشتر دردها، خارش ها و دیگر نارحتی ها در شما به میزان زیادی کاهش خواهند یافت.


کاهش احتمال ابتلا به انواع سرطان

در صورتی که بیش از حد چاق باشید احتمال اینکه به سرطان هایی همچون سرطان روده، سینه، کیسه صفرا، کلیه، پانکراس، گلو و رحم دچار شوید بسیار زیاد خواهد بود. بر اساس تحقیقاتی که انجمن سرطان بریتانیا انجام داده اند مشخص شد که در صورتی که اضافه وزن زیادی داشته باشید احتمال ابتلا به سرطان در شما حدود 40 درصد بیشتر خواهد بود.


بهتر کار کردن قلب


داشتن چربی اضافه در کنار قلب تان باعث می شود که جریان خون به سختی انجام شود، به همین دلیل احتمال اینکه دچار سکته قلبی شوید افزایش خواهد یافت. در صورتی که بتوانید وزن خود را کمتر کنید جریان خون راحت تر انجام شده و خطر اینکه به بیماری های قلبی دچار شوید افزایش خواهد یافت.


کاهش احتمال ابتلا به دیابت

در صورتی که دارای یک رژیم غذایی ناسالم باشید احتمال دارد که بدن تان نتواند انسولین کافی برای جذب تمام قند ها تولید کند به همین جهت قند به مدت بیشتری در خون تان خواهد ماند و در جریان خون تان شناور خواهد بود و در نهایت به دیابت مبتلا خواهید شد. اما در صورتی که یک رژیم غذایی سالم داشته باشید بدن شروع به تولید انسولین کرده و خطر اینکه به دیابت مبتلا شوید کاهش می یابد.


خواب بهتری خواهید داشت

بر اساس تحقیقاتی که توسط مجله خواب بریتانیا انجام شد مشخص شد که کاهش وزن میزان اختلالات خواب را به میزان زیادی کاهش خواهد دارد. زمانیکه وزن کافی را از دست می دهید تغییراتی را در راحت تر شدن تنفس تان خواهید دید به این ترتیب که چربی شکم دیافراگم تان را بالا برده و حجم ریه هایتان را نیز کاهش خواهد داد.


بالا رفتن احتمال باروری


بر اساس تحقیقاتی که بر روی زنان 35 تا 40 سال انجام شد مشخص شد که اضافه وزن احتمال بارداری زنان را حدود 20 تا 40 درصد کاهش خواهد داد. همچنین در صورتیکه در حین بارداری اضافه وزن داشته باشید احتمال ابتلا به دیابت حاملگی و خطر ابتلای فرزندتان به بیماری های قلبی در سال های آینده بیشتر خواهد شد. به همین جهت پیشنهاد می کنم تا هنگامیکه وزن سالمی بدست نیاوره اید باردار نشوید.


بالا رفتن طول عمر


بر طبق مستندهایی که موجود است تعداد بالایی از محققان به این نتیجه رسیده اند که 36 کیلوگرم اضافه وزن می توانید طول عمرتان را حدود 10 سال افزایش دهد. این میزان برای شرایطی که 45 کیلوگرم اضافه وزن داشته باشید 14 سال می باشد.زندگی تان از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود


داشتن وزنی ایده آل نه تنها طول عمرتان را بالاتر خواهد برد بلکه سبب می شود که راحت تر بتوانید از آن لذت ببرید. 18 تا 22 کیلوگرم اضافه وزن می تواند 2 دهه از زندگی تان را تاراج کند. این به معنای 2 دهه ملاقات با دکتر، درمان های دارویی،  زندگی با درد و کم آوردن تنفس هنگام دویدن می باشد.
 

برچسپ ها :
چربی سوزی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha