سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اشتباهاتی که اکثر افراد در رژیم غذایی خود انجام می دهند

اشتباهاتی که اکثر افراد در رژیم غذایی خود انجام می دهند
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۶ بازدید کنندگان:۱۴۳۵ نویسنده:سامان موسوی

در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به بررسی اشتباهاتی بپردازیم که اکثر افراد در رژیم غذایی خود انجام می دهند.

 

خود را محدود کردن

اکثر افراد در جستجوی یک برنامه خوب برای رژیم غذایی شان هستند. برای آنکه نتیجه خوبی از رژیم غذایی تان بگیرید باید یک برنامه غذایی سخت داشته باشید اما در مقابل،  داشتن برنامه غذایی سخت به مدت طولانی باعث خسته و فرسوده شدن شما شده و مجبور می شوید که به رژیم غذایی ناسالم روی بیاورید. بر اساس پژوهش های انجام شده، داشتن استرس زیاد در رژیم غذایی باعث می شود که سطح کورتیزول تان بالاتر رفته و در نتیجه سخت تر چربی خواهید سوزاند. بهترین کار این است برنامه غذایی که بیش از حد محدود نباشد را انتخاب کنید. این کار باعث می شود که ذهن و بدن تان به خوبی در کنار هم کار کنند.


برای خود غذا درست نکردن

برای اکثر افرادی که رژیم غذایی می گیرند زمانی چالش به وجود خواهد آمد که در رستوران غذا بخورند. در صورتی که حتی در رستوران غذاهای سالم و با کالری کم بخورید باز هم نمی توانید تصور کنید که غذاهای آماده اغلب با روغن، نمک و شکر درست خواهند شد. در صورتی که خودتان آشپزی کنید راحت تر می توانید بر روی غذاهایی که وارد بدن تان می شوند کنترل داشته باشید و رژیم غذایی خود را دنبال کنید. البته گاهی پیش می آید که به خاطر کار و یا هر چیز دیگر مجبور شوید که از غذاهای بیرون استفاده کنید، ولی تلاش کنید که 70 تا 80 درصد غذاهایی که می خورید را خودتان آماده کنید.


نخوردن چربی و کربوهیدرات کافی

همانطور که می دانید اکثر برنامه های غذایی به دنبال این هستند که کالری کمتری داشته باشند، اما بر خلاف تصور رایج دریافت کالری برای کاهش وزن بسیار ضروری است. زمانی دچار مشکل خواهید شد که به یکباره کالری را از رژیم غذایی تان حذف کنید. بیشتر افراد تازه کار و بی تجربه اولین کاری که انجام می دهند این است که دریافت چربی و کربوهیدرات را حذف می کنند. اما باید بدانید که همه چربی ها و کربوهیدرات ها مضر نمی باشند. بدن با برای چربی سوزی و عضله سازی هم به چربی و هم کربوهیدرات نیاز دارد.


تسلیم شدن

بعضی اوقات کسانی که با تجربه هستند نیز انتظاراتی غیر واقعی دارند و می خواهند که یک رژیم غذایی کل زندگی شان را متحول کند. برای افرادی که تازه کار هستند و شروع به رژیم غذایی جدید گرفته اند این نکته عادی است که پس از چند هفته نتیجه خاصی را احساس نکنند. باید بدانید که بدن تان حدود 6 تا 8 هفته زمان نیاز دارد تا شروع به تغییر کند. هر چند که ممکن است که پس از 2 هفته تغییراتی در خود مشاهده کنید ولی اگر می خواهید این تغییرات ماندگار باشند باید صبر داشته و رژیم تان را رعایت کنید.


تکیه زیاد بر روی مکمل ها

نکات زیادی برای چربی سوزی و کاهش وزن وجود دارد. ممکل ها نیز یکی از این نکات هستند. زمانی که زیاد بر روی مکمل های غذایی تکیه کنید تا پروتئین مورد نیاز تان را دریافت کنید به احتمال زیاد مواد معدنی و ویتامین های مهم را فراموش خواهید کرد. از جمله مواد غذایی پروتئین دار  که دارای ویتامین ها و مواد معدنی نیز می باشند می توان به گوشت، مرغ و ماهی اشاره کرد. شما نباید اجازه دهید که تنها منبع دریافت پروتئین در بدن تان مصرف مکمل ها باشد.
 

برچسپ ها :
تناسب اندام چربی سوزی سوزاندن چربی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha