سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

عقاید غلط در تمرینات هوازی

عقاید غلط در تمرینات هوازی
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۸ بازدید کنندگان:۵۰۴ نویسنده:سامان موسوی

 

معمولا هر ورزشی که محبوبیت بیشتری داشته باشد دارای باورها و خرافات بیشتری می باشد. در این مقاله قصد داریم به برسی شایع ترین باورهای موجود در تمرینات هوازی از نظر تراویس هاکینگز و مایکل ملینیوتیس بپردازیم.

 

باوراشتباه اول: در صورتیکه می خواهید وزن تان را کاهش دهید فقط تمرینات هوازی را انجام دهید.

تمرینات هوازی برای بدن بسیار مفید می باشند و در صورت انجام دادن آنها عملکرد بهتری خواهید داشت و جهت انجام کارها انرژی کمتری نسبت به قبل می سوزانید. اما در صورتیکه می خواهید وزن خود را کاهش دهید انجام دادن تمرینات هوازی به تنهایی کارساز نمی باشد. برای اینکه بخواهید وزن خود را کاهش دهید باید همراه با تمرینات هوازی، تمرینات قدرتی را نیز انجام دهید. دلیل این کار هم آن است که تمرینات قدرتی یا وزنی طوری هستند که حتی بعد از تمرین کردن هم شما کالری خواهید سوزاند و اگر تمرینات هوازی با تمرینات قدرتی را با هم ترکیب کنید این روند سوزاندن کالری سریع تر خواهد شد و زودتر به هدفتان که کاهش وزن است خواهید رسید.

 

باور اشتباه دوم: در صورتیکه در گرسنگی تمرین کنم کالری بیشتری خواهم سوزاند

در صورتیکه شما در هنگام تمرین مقدار قابل دسترسی از گلیکوژن نداشته باشید تمرین تان چندان خوب نخواهد بود و تمرینی که چندان خوب به نظر نرسد کارایی خوبی هم  نخواهد داشت. به همین صورت اگر شما دستگاه گوارش تان را با رعایت تغذیه مناسب در طول تمرینات استقامتی تمرین ندهید، در زمان مسابقه خودتان را برای شکست آماده می کنید.

 

باور اشتباه سوم:در صورتیکه هدف تان از دویدن کاهش وزن است بعد از آن چیزی نخورده و ننوشید

هیچ کارشناس حرفه ای گرسنگی دادن به بدن را آن هم در مواقعی که بدن بیشتر از همیشه به غدا نیاز دارد را به کسی توصیه نمی کنیم. دلیل آن هم این است که شما باید در این موقعیت کالری مصرف کنید تا تبدیل به انرژی شود. مصرف به یک میزان ۴به ۱از کربوهیدرات و پروتئین در نوشیدنی بعد از دویدن می تواند ذخایر گلیکوژن را دوباره بازسازی کند و همچنین ریکاوری بدن نیز سریع تر انجام شود.

 

باور اشتباه چهارم: انجام دادن تمرینات هوازی فقط در باشگاه و با یک دستگاه خاص

هنگامیکه شما تمرینات هوازی را با کارهای روزانه تان ترکیب می کنید بدن شما در بهترین حالت قرار دارد. ازجمله این کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید، برای رفتن به فروشگاه با پای پیاده بروید و یا اینکه برای رفتن به محل کارتان از دوچرخه استفاده کنید. سعی کنید که با انجام این قبیل کارها خودتان را به چالش کشیده و همچنین در انجام تمرینات هوازی تنوع داشته باشید.

 

باور اشتباه پنجم: دودین با سرعت کم فقط وقتم را تلف می کند و هیچی به اندازه دویدن با سرعت زیاد مهم نمی باشد

جلسه های دویدن آسان باید بخشی دائمی از برنامه ورزشی هفته شما باشد. این نوع دویدن جریان خون به عضلات را آسان تر می کند و باعث ریکاوری بهتر می شوند، همچنین باعث ایجاد یک پایه یا زیر بنای ضروری می شوند که برای انجام تمرینات سرعتی و شدید به آن نیاز دارید. همچنین نقش یک پل را در برگشتن به تمرین یا یک شروع تازه بازی می کنند.

 

باور اشتباه ششم: برای اینکه بتوانم مسابقه ماراتون را به پایان برسانم باید در تمریناتم حداقل 42 کیلومتر بدوم

در صورتیکه شما یک دونده ماراتون حرفه ای نیستید، دویدن بیش از 30 کیلومتر در روز می تواند برای شما مضر باشد. پس از ۳0کیلومتر بدن شما از انرژی تخلیه می شود و با یک دوره ریکاوری طولانی مدت روبه‌رو خواهید شد. سعی کنید که برنامه تمرینی متعادل تهیه کرده و آن را انجام دهید تا فشار زیادی به بدن تان وارد نشود.

برچسب ها: تمرینات استقامتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha