سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه چربی های کمر را بسوزانیم؟

چگونه چربی های کمر را بسوزانیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۲/۱۸ بازدید کنندگان:۸۷۵ نویسنده:سامان موسوی

عده زیادی بر این باورند که اگر مثلا وعده های غذایی موجود در طول روز را نخورده و به جای آن یک شام کامل بخورند خیلی مفید است، اما این را بدانید که این کار نه تنها مفید نیست بلکه مضر بوده و باعث افزایش وزن شما شده و عوارض دیگری نیز دارد. سوزاندن چربی های کمر کار چندان سختی نیست و شما راحت می توانید با داشتن یک برنامه تمرینی مناسب چربی های نقاط مرکزی بدنتان را بسوزانید. در این مقاله قصد داریم به برسی نکاتی بپردازیم که می توانند در این روند به شما کمک کرده و برای شما مفید باشند.


خوردن صبحانه

نخوردن صبحانه عوارض خیلی زیادی دارد. در صورتی که می خواهید چربی های پهلوی خود را آب کنید از خوردن صبحانه غافل نشوید. خوردن صبحانه علاوه بر اینکه به کاهش وزن شما کمک می کند بلکه باعث می شود که عملکرد مغزتان نیز افزایش یابد.


پیاده روی همراه با یک رژیم سالم غذایی

در صورتیکه کسی از من بخواهد که فقط یک راه برای کاهش وزن به او معرفی کنم پیشنهاد من پیاده روی و دویدن همراه با یک رژیم غذایی سالم می باشد. هنگام پیاده روی توقف نکنید بلکه سرعت تان را کم یا زیاد کنید. مثلا اگر خیلی خسته شدید سرعت خود را کاهش دهید تا نفسی تازه کنید، این کار برای چربی سوزی بسیار مفید است. علاوه بر آن روند چربی سوزی در مسیرهای سربالایی بیشتر از مسیرهای صاف می باشد، به همین دلیل کمی به خود سختی دهید.


انجام کارهای ساده

کارهای ساده ای هستند که می توانید آن ها را در طول روز انجام دهید. برای مثال، به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید، سعی کنید از وسایل نقلیه کمتر استفاده کرده و وقتی به محل کارتان می روید ماشین تان را کمی دورتر از محل کارتان پارک کنید و مسیر باقی مانده را با پای پیاده بروید. سعی کنید این مسیر را هر روز بیشتر کنید.


به دنبال معجزه با گن و کمربندهای لاغری نباشید

برخلاف باور عموم، پوشیدن گن هیچ کمکی به کاهش وزن شما نمی کند. استفاده از گن یا کمربند لاغری باعث می شود که تعرق تان بیشتر شود و آب بدنتان کاهش یابد و آن هم پس از نوشیدن آب به حالت اول برمی گردد. البته با فشاری که بر روی عضلات می آورد مانند یک دستگاه ماساژور عمل کرده و مقداری به سوزاندن چربی کمک می کند اما این مقدار خیلی ناچیز است و خیلی کمتر از تبلیغاتی است که در مورد گن های لاغری می کنند.


مصرف نکردن کربوهیدرات پس از ورزش

در صورتیکه می خواهید که روند چربی سوزی شما بهتر و سریع تر باشد پس از آنکه ورزش کردید از خوردن غذاهای پرچرب و حاوی کربوهیدرات زیاد خود داری کنید. به جای آن سعی کنید میوه، سبزی جات و غذاهای پروتئین دار مصرف کنید.


قبل از شام میوه بخورید

خوردن میوه قبل از شام باعث می شود هم ویتامین های مورد نیاز بدنتان تامین شود و هم اینکه معده تان مقداری پر شده و نمی توانید غذای زیادی بخورید. مثلا، سیب دارای مقدار زیادی فیبر می باشد که مانع پر خوری شما می شود و خوردن یک عدد سیب به شما در این روند کمک می کند. از دیگر مزایای خوردن سیب می توان به پایین آوردن کلسترول خون اشاره کرد که در دراز مدت منجر به کاهش وزن می شود.


از خوردن قند پرهیز کنید

خوردن قند و نوشیدنی های شیرین باعث افزایش کربوهیدرات شدن شده و در نهایت منجر به افزایش وزن می شود. به همین دلیل توصیه می کنم که مصرف قند را از رژیم غذایی تان به مقدار قابل توجهی کاهش دهید. پیاده روی یک ساعته را می توان با خوردن یک لیوان نوشابه خنثی کرد.


نوشیدن زیاد آب

نوشیدن زیاد آب منجر به افزایش متابولیسم بدن شده و درنتیجه کارلری بیشتری سوزانده و وزن تان سریع تر کاهش می یابد. همچنین سعی کنید به جای مصرف شربت و آب میوه های غیر طبیعی، چای سبز مصرف کنید.

از این نکته آگاهی داشته باشید که اگر هر کالری که به بدنتان وارد می شود با انجام فعالیت های جسمی سوزانده نشود منجر به افزایش وزن می شود. روند کاهش وزن مقداری زمان می برد، به همین دلیل خسته و نا امید نشوید و در این راه صبر و پشتکار داشته باشید.
 

برچسب ها: تناسب اندام چربی سوزی سوزاندن چربی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha