سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

باورهای نادرست درباره تمرینات مربوط به تناسب اندام

باورهای نادرست درباره تمرینات مربوط به تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۵ بازدید کنندگان:۵۷۱ نویسنده:سامان موسوی

در صورتیکه بخواهید به تناسب اندام دست پیدا کنید اگر در این راه از دانش زیادی برخوردارد نباشید ممکن است که دچار اشتباهاتی شود. متأسفانه با وجود پیشرفت روز افزون علم ورزش و تناسب اندام، اکثر رژیم های غذایی و برنامه های تمرینی هنوز درگیر باورهای غلط بوده و می توان گفت از پایه اشتباه هستند.


ممکن است شخصی در باشگاه به شما بگوید که یک تمرین خاص که بسیار هم صحیح است هیچ کارایی برای شما ندارد. دلیل آن این است که احتمالا او این تمرین را درست انجام نداده باشد. بهترین راه این است که درمورد حرکات و تمرینات ورزشی با کارشناسان این حوزه مشورت کنید. اکنون اغلب باشگاه های ورزشی دارای مربیان خوب و متخصصی هستند که شما می توانید از کمک آنها استفاده کرده و نحوه صحیح انجام تمرینات ورزشی را از آنها یاد بگیرید. راه دیگری که وجود دارد این است که در مورد تمریناتی که انجام می دهید مطالعه کنید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به بررسی باورهای نادرستی بپردازیم که اغلب افراد در حوزه تمرینات تناسب اندام با آن روبرو می شوند.


باور اول- با انجام حرکات شکم، چربی تان کاهش می یابد

می توان گفت این باور یکی از رایج ترین باورهایی می باشد که هنوز هم عده زیادی بخصوص در میان زنان آن را باور می کنند. اما واقعیت چیز دیگری است، باید بدانید که چربی های اطراف شکم را نمی توان فقط با کمک تمرینات شکمی آب کرد.بهترین کار برای سوزاندن چربی های شکمی انجام دادن ورزش های قدرتی و هوازی می باشند که کل بدنتان را دیگیر می کنند، علاوه بر این، باید همراه این تمرینات از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید.


باور دوم- چربی های اضافه می توانند تبدیل به عضله شوند

دیگر باور اشتباه که احتمالا شما هم آن را شنیده اید این است که عده ای افراد فکر می کنند که می توانند چربی های اضافی بدن را تبدیل به عضله و ماهیچه کنند. باور درست این است که چربی و عضله دو بافت کاملا متفاوت از همدیگر هستند و به هیچ وجه قابل تغییر به یکدیگر نیستند.


باور سوم- برای اینکه به تناسب اندام برسید باید با وزنه های سنگین تمرین کنید

یکی از تمرینات خوبی که به عضله سازی شما کمک می کند تمرین با وزنه می باشد. ولی در صورتی که مثلا شما بعد از 13 تا 16 تکرار به خوبی متوجه درگیر شدن عضلات خود بشوید. در صورتیکه بیش از 20 تکرار را انجام داده ولی عضلات شما آنطور که باید درگیر نشوند این مقدار وزنه برای شما مناسب نیست. بهترین کار این است که وزنه مناسب را انتخاب کنید چراکه انتخاب وزنه های سنگین احتمال آسیب دیدگی شما را افزایش خواهد داد.


باور چهارم- اگر می خواهید عضله سازی کنید باید پروتئین و کربوهیدرات بیشتری بخورید

ممکن است بدانید که بدن تان جهت بدست آوردن عضله به پروتئین و کربوهیدرات نیازمند است. اما باید مراقب باشید، زیرا افزایش بی رویه هر کدام از آنها باعث بوجود آمدن چربی خواهد شد نه عضله. شما می بایست رژیم غذایتان را بر حسب مقدار توده عضلانی که قصد دارید به دست آورید، متعادل کنید. بهتر است در خصوص رژیم غذایی با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.


باور پنجم- اگر زیاد عرق کنید یعنی کالری زیادی می سوزانید

آخرین باور غلطی که در این مقاله به برسی آن خواهیم پرداخت این است که عده زیادی بر این باورند که اگر زیاد عرق کنید به این معنی است که کالری بیشتری می سوزانید. ولی لزوما اینگونه نیست، شما می توانید ورزشی مانند پیاده روی ولانی را انجام داده و بدون اینکه عرق کنید کالری خواهید سوزاند. دلیل عرق کردن بدن در حین انجام تمرینات این است که انرژی که شما مصرف می کنید به صورت گرما از بدن تان خارج می شود که در نهایت منجر به عرق کردن شما خواهد شد. به یاد داشته باشید که در هنگام تعرق شما آب بدن تان را از دست می دهید، پس مهم این است که چه مقدار کالری می سوزانید نه اینکه چقدر عرق می کنید.
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی آیروبیک تمرینات قدرتی تمرینات شکم چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha