سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با استفاده از یوگا به تناسب اندام برسیم؟

چگونه با استفاده از یوگا به تناسب اندام برسیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۷ بازدید کنندگان:۳۸۸ نویسنده:سامان موسوی

جهت اینکه شکمی صاف، دست هایی کشیده و سفت، پاهایی ورزیده و باسنی سفت داشته باشید نیاز نیست که حتما باید به باشگاه ورزشی بروید. شما با استفاده از حرکات یوگا قادر خواهید بود که وزن خود را کاهش داده و به تناسب اندام برسید. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم نحوه رسیدن به تناسب اندام به وسیله یوگا را به شما آموزش دهیم.


در ابتدا به معرفی 6 تمرین یوگا می پردازیم که می توانند برای رسیدن به تناسب اندام به شما کمک کنند و سپس به طور جداگانه به برسی هر کدام از تمرینات خواهیم پرداخت.

•    تمرین اول: قایق- این تمرین باعث می شود که عضلات شکم بطور موثر تقویت شوند.
•    تمرین دوم: پل پهلو- این تمرین باعث زیبایی عضلات شکم، پاها، باسن و کمر می شود.
•    تمرین سوم: کمند- این تمرین منجر به تقویت عضلات پشت، باسن و پشت پا خواهد شد. در صورتی که کمر درد دارید از انجام دادن این تمرین اجتناب کنید.
•    تمرین چهارم: ایستائی- این تمرین منجر به قوی تر شدن ران ها شده و همچنین خوش بینی و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. این تمرین برای کل بدن کار می کند.
•    تمرین پنجم:حالت نشست- با استفاده از این تمرین شانه ران، پشت شما و پاهایتان قوی تر خواهند شد.
•    تمرین ششم: خم شدن از جلو- انقباض و عضلات
حال به صورت جداگانه به برسی هر یک از تمرینات پا پرداخته و نحوه انجام آنها را به شما آموزش خواهیم داد:


تمرین اول: حالت قایق

 

یوگا برای تناسب اندام


برای انجام این تمرین به پشت دراز کشیده و دست هایتان را در کنار باسن خود قرار دهید. هنگامی که نفس تان را بیرون می دهید عضلات شکم تان را سفت کنید، طوری که ناف تان به داخل کشیده شود. نفس کشیده و ساق پاهایتان را بالا بیاورید. در زمان بازدم باید سر و دست هایتان را بالا بیاورید و همزمان با آن نفس بکشید. به یاد داشته باشید که سر و چانه خود را زیاد به سمت زانو تان نکشید. همانظور که در تصویر  بالا مشاهده می کنید مفصل ران، زانو و قوزک پا دارای زاویه می باشند. در زمان بازدم، به آرامی سر و دست هایتان را بر روی زمین قرار دهید. سعی کنید این تمرین را 3 تا 5 بار انجام دهید.


تمرین دوم: حرکت پل با زاویه از پهلو

 


جهت انجام این تمرین همانند شکل بالا روی زمین دراز کشیده و باسن تان را به سمت راست چرخانده و بر روی ساعد دست راست تان تکیه کنید. باید پاهایتان همچنان زاویه داشته باشند. مفصل زانو زیر شانه و بازو باید عمود بر زمین باشند. هنگامیکه بازدم می کنید شکم و باسن منقبض شده تان را به گونه ای بلند کنید که بدن تان در یک راستا قرار بگیرد. دوباره نفش کشیده و به اندازه 3 تنفس حالت را حفظ کنید. این تمرین را 3 بار انجام داده و سپس به سمت چپ چرخیده و 3 بار نیز برای آن انجام دهید.


تمرین سوم: حالت کمان

تناسب اندام


جهت انجام این تمرین بر روی شکم خود خوابیده و دست هایتان را رو به عقب دراز کنید. سعی کنید که عضلات باسن را به هم بفشارید. در بازدم، بالا تنه خود را بلند کنید و پایین تنه را زاویه داده و به کمک دست هایتان مچ پای خود را بگیرید. سعی کنید پاهایتان را به گونه ای که کاملا کشیده شوند به سمت بالا بکشید. به اندازه دو تنفس در همان حالت بمانید و پس از آن همه عضلات تان را شل کرده و دست و پای تان را کاملا بکشید.


تمرین چهارم: حالت جنگجو

 

کاهش وزن


برای انجام این تمرین، ابتدا بر روی دو پای خود ایستاده و در حالیکه زانوهایتان را خم کرده اید دست های خود را موازی با طرفین بدن تان بکشید. با پای چپ تان قدم بزرگی رو به عقب بردارید. سعی کنید که پاهایتان موازی هم باشند.همانند تصویر بالا، زانوی پای راست تان را عمیق پایین بیاورید تا زانو روی پنجه و ساق پا عمود به زمین باشد. در ادامه نفس کشیده و دست هایتان را طوری که کف دست ها با هم مماس باشند به بالای سر خود بیاورید. کتف ها باید پایین نگه داشته شوند. به اندازه 3 نفس کشیدن در این حالت باقی مانده و پس از آن دست ها را از طرفین پایین آورده و به حالت اولیه برگردید. این تمرین را بر روی پای دیگرتان نیز انجام دهید.


تمرین پنجم: حالت صندلی

 

تمرین یوگا


برای انجام این تمرین به صورت صاف ایستاده و در حالیکه نفس می کشید زانوهایتان را خم کرده و دست ها را رو به عقب بکشید. با به داخل دادن شکم عضلات آن را منقبض کنید. زمانیکه نفس خود را بیرون می دهید زانوهایتان را خم کرده و لگن تان را کمی جلو بدهید.به اندازه 3 تنفس در این حالت باقی بمانید. در پایان نفس عمیقی کشیده و زانوهای خود را صاف کرده و دست هایتان را پایین بیاورید.


تمرین ششم: بالا تنه خام

 

یوگا و تناسب اندام


جهت انجام این تمرین، در حالیکه ایستاده اید زانوهایتان را خم کرده و عضلات ران خود را منقبض کنید. در ادامه، همانند تصویر بالا دست ها را بالای سر برده، زانوهایتان را خم کرده و باسن را به عقب ببرید. بالا تنه را به سمت جلو خم کنید. اگر می توانید با دست هایتان زمین را لمس کنید. سرتان را کاملا شل پایین بیاندازید. 6 بار در این حالت نفس کشیده و در ادامه با تکیه دادن دست روی ران هایتان به آرامی به حالت اول گشته و پشت را صاف کرده و بکشید.
 

برچسب ها: آموزش یوگا تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha