سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه ضربه زدن به جلو را انجام دهیم؟

چگونه ضربه زدن به جلو را انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۷/۷ بازدید کنندگان:۳۴۴۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

ضربه به جلو یکی از سه ضربه اساسی اکثر هنرهای رزمی مانند تکواندو و تانگ سو می باشد. این ضربه قوی بوده و معمولا زدن آن آسان است و اگر به درستی زده شود می تواند سرعت مهاجم را کاهش دهد. در این مقابه نحوه ضربه زدن به جلو را به شما آموزش خواهیم داد.


یک موضع صحیح بگیرید

 

ضربه با پا

 

برای داشتن یک موضع رو به جلو، یکی از پاهایتان را جلو برده و آن را به اندازه زاویه 45 درجه از هم باز کنید (همانند تصویر بالا). اگر این کار را به درستی انجام داده باشید باید کشش عضلات پشتی را احساس کنید.
•    معمولا این موضع در مدارس هنرهای رزمی مورد استفاده قرار می گیرد. در موارد عملی مانند دفاع از خود در خیابان، احتمالا می خواهید ضربه زدن به جلو را از یک موضع مبارزه اجرا کنید.


بالا بردن زانوی پای راست

 

ضربه با زانو

 

به این مرحله chamber (محفظه) می گویند. برای انجام یک ضربه به قفسه سینه، chamber تان را تا قفسه سینه خود بالا ببرید. برای انجام یک ضربه پایینی (همانطور که در سمت زانوی حریف قرار دارد) پا را بلند کرده و آن را در سمت زانوی خود قرار دهید.


بالا کشیدن انگشتان پا

 

ضربات پا

 

با استفاده از پاشنه پا به هدف خود ضربه بزنید. انگشت های پایتان را به سمت عقب بچرخوانید تا اطمینان حاصل کنید به طور تصادفی به آنها ضربه نخواهید زد. اگر می خواهید با پشت پا به حریف ضربه بزنید انگشت های پایتان را به جای آن بگذارید.


پای خود را برگردانید

 

ضربه در هنرهای رزمی

 

پای تان را به محل مشابهی که در ابتدای پای خود قرار داده اید بچرخوانید.


پای خود را به جایی که قرار بود باز شود برگردانید

 

ضربه پا

 

اگر در باشگاه تمرینات خطی را انجام می دهید ممکن است بخواهید که جای پاهایتان را با هم عوض کرده و با پای دیگرتان نیز ضربه بزنید.


نکته

-    هنگام زدن ضربه پا تنبلی نکنید، chamber نه تنها به شما کمک می کند تا به هدف مورد نظرتان ضربه بزنید بلکه باعث می شود که ضربه ای که می زنید از قدرت بیشتری برخوردار باشد.
-    اگر اولین بار است که ضربه زدن به جلو را انجام می دهید برای حفظ حرکت تلاش کنید. اگر در زدن ضربه ها تردید کردید احتمالا تعادل خود را از دست خواهید داد.
-    اجازه ندهید که دستان تان به سمت حریف تاب بخورد زیرا این کار باعث می شود که شما به هدفی آسان برای ضد حمله تبدیل شوید. آنها را برای محافظت از سر و بقیه بدن تان نگه دارید.
-    بعضی اهداف برای ضربه به جلو عبارتنداز زانو، کشاله ران، شبکه خورشیدی (واقع در زیر دنده ها)، چانه و ناحیه صورت.
-    اگر واقعا می خواهید لگد زدن تان خوب باشد بهتر است شروع به مطالعه و کار در یکی از هنرهای رزمی کنید.
-    برای جلوگیری از آسیب دیدگی عضلانی، همیشه قبل از انجام هر فعالیت بدنی خودتان را گرم کرده و تمرینات کششی انجام دهید.
-    با انگشت های پایتان حمله نکنید، زیرا اگر به درستی لگد نزنید به احتمال زیاد آنها را خواهید شکست.

 

برچسب ها: ضربات پا ضربات
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha