سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه ضربه ای که می زنید دارای نهایت قدرت باشد؟

چگونه ضربه ای که می زنید دارای نهایت قدرت باشد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۲۷ بازدید کنندگان:۲۸۱۱ نویسنده:سامان موسوی

شما نیز در یکی از رشته های هنرهای رزمی مشغول تمرین هستید؟ آیا تاکنون برایتان اتفاق افتاده است که پس از یک مبارزه تمرینی در باشگاه به شما بگویند که ضربه تان قدرتی که لازم بود را نداشت؟ در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه ضربه تان دارای نهایت قدرت مورد نیاز باشد.


بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است به این نتیجه رسیده اند که به جای اینکه هنگام ضربه زدن فشار بیشتری به ماهیچه هایتان وارد کنید بعضی اوقات لازم است که از فشار آن بکاهید تا ضربه شما راحت تر و سریع تر عمل کند. این کار به شما کمک می کند که ضربات تان را نیز قدرتی تر بزنید.
از خصوصیات جالب استادهای هنرهای رزمی این است که ضربات مشت یا پایشان را به یکباره و بدون اینکه شما فرصت این را داشته باشید که از خودتان واکنش نشان دهید می زنند. آنها در موقعیتی که کاملا آماده هستند به صورت ناگهانی ضربات خودشان را به صورت انفجاری پرتاب می کنند. این ضربات آنقدر ناگهانی و یک نواخت زده می شوند که شاید بتوان صدای شکافته شدن هوا را در آن شنید.
اما این قضیه برای افراد تازه کار و مبتدی کاملا متفاوت است.  ضرباتی که آنها می زنند خیلی آهسته تر از ضربات اساتید هنرهای رزمی می باشد. ممکن است که یکی از دلایلی که وجود دارد این باشد که آنها می خواهند فاصله ضرباتشان را محاسبه و پس از آن ضربه را وارد کنند. البته این کار به رزمی کار این فرصت را می دهید که ماهیچه های خود را برای آن ضربه آماده کرده و ضربه ای که می زند قدرت بیشتری داشته باشد.
این ضربات حساب شده کمک می کند تا حرکت سریعی داشته باشید اما یک نکته منفی هم در آن وجود دارد خصوصا اگر در هنرهای رزمی بخواهید این ضربات را به کار بگیرید چراکه حرکات شما را به شدت در کل کند می کند و قابلیت ترکیب را از شما می گیرد و به حریف اجازه تفکر می دهد.

 

ضربات قدرتی


هنگامیکه شما از حالت می خواهید از حالت ایستا خارج شده و سریع حرکت کنید عملا ماهیچه هایتان از کار افتاده و انقباض آن متوقف خواهد است. این توقف که حدودا یک دهم ثانیه به طول می انجامد باعث می شود تا فیبرهای ماهیچه هایتان به خوبی با هم هماهنگ شوند. این هماهنگی برای عضلات تان بسیار لازم است زیرا در این صورت ماهیچه های قادر خواهند بود که یک کشش و حرکت ناگهانی بزرگی را داشته باشند. اثر نهایی این ضربه می تواند سریع و با نهایت قدرت باشد بدون اینکه وقفه ای در ضربه شما حس شود.
بر طبق تحقیقات انجام شده، این قاعده همیشه برای ماهیچه های شما رخ نمی دهد. این روند در مواقعی رخ می دهد که شما می خواهید نهایت اثر را در ماهیچه ها و مشت هایتان ایجاد نمایید. البته این مسئله در صورت تمرینات مداوم برای بازیکنانی که سطح بالاتری دارند بیشتر رخ می دهد و کمکشان می کند.
تحقیقات دیگری نشان می دهد که دوره سکون پیش از حرکت، مهارتی است که می شود یاد گرفت و از زمان تولد همراه ما نیست واگر تاکنون نتوانسته اید این مسئله را در بدن خود ایجاد نمایید اصلا جای نگرانی نیست چون با تمرینات مداوم می توان آن را به دست آورد. با تمام این پژوهش هایی که در این زمینه رخ داده اما هنوز به جهت فیزیولوژیکی محققان نتوانسته اند پشت پرده این عملکرد ماهیچه ها را درک کنند.
 

برچسب ها: ضربات پا ضربات دست
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha