سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 بوکسور برتر در کل تاریخ

10 بوکسور برتر در کل تاریخ
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۴/۴ بازدید کنندگان:۵۸۹۷۹ نویسنده:سامان موسوی

 

تاکنون افراد زیادی پا به عرصه دنیای بوکس گذاشته اند و در این بین معدود نفراتی بوده اند که توانسته اند موفقیت های چشم گیری بدست آورند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین به معرفی 10 بوکسور معروف تاریخ خواهیم پرداخت:1- محمد علی کلی (Muhammad Ali)

 

محمد علی کلی


بدون شک افراد زیادی برترین بوکسور تاریخ را محمد علی کلی می دانند. کسی نیست که تاکنون نام او را نشنیده باشد. کارشناسان بوکس به او لقب برترین بوکسور تاریخ را داده اند. افرادی که شاهد مبارزات محمد علی بودند گفته اند: در صورتی که حریفش هم وزن محمدعلی بود به هیچ وجه نمی توانست در مقابل او مقاومت کند . این برتری او به خاطر سرعت دست و رقص پای معروف و همچنین ضربات مشت کشنده وی بود. برخی مشت های او را برترین مشت های دوران می شناسند. یکی از بهترین مبارزات او در مقابل جو فریزر(Joe Frazier) بود که محمدعلی پس از 12 راند بالاخره توانست بر جو پیروز شود. همچنین مبارزه این دو نفر به عنوان مبارزه قرن انتخاب شده است.


2-  مانی پاکیائو (Manny Pacquiao)

 

 مانی پاکیائو


دومین بوکسور معروفی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم مانی پاکیائو می باشد که به او لقب "پدر خوانده" داده بودند. او توانست که در 65 مبارزه ای که به صورت حرفه ای انجام داد در 57 عدد از آنها به پیروزی برسد و در این بین 38 مبارزه را با ناک اوت حریف به پایان برساند. مانی پاکیائو اولین و تنها کسی است که تاکنون توانسته در هر 8 وزن بوکس کمربند قهرمانی را کسب کند.


3- مایک تایسون (Mike" Tyson)

 

مایک تایسون


مایک تایسون که به او لقب "مرد آهنی" داده بودند موفق شد که در سن 20 سالگی به عنوان جوانترین شخصی معرفی  شود که توانسته به مقام قهرمانی سنگین وزن دست یابد. او از بین 58 مبارزه ای که انجام داده توانسته که در 50 عدد از آنها حریفانش را در همان راند اول ناک اوت کند.


4-  شوگر ری رابینسون (Sugar Ray Robinson)

 

 مانی پاکیائو


چهارمین بوکسور برتر تاریخ شوگر ری رابینسون است که توانسته از بین 200 مبارزه ای که انجام داده در 173 مبارزه به پیروزی رسیده و در این بین 108 عدد از آنها را با ناک اوت حریفش به پایان برساند. اغلب کارشناسان بر این باورند که رکورد مبارزات او به این زودی ها شکسته نمی شود.
 


5- راکی مارسیانو (Rocky Marciano)

 

راکی مارسیانو


پنجمین بوکسور معروف تاریخ، بوکسور آمریکایی راکی مارسیانو می باشد که در سال 1923 متولد شد. او از بین 49 مبارزه ای که در دوران حرفه ای اش انجام داد در هیچ کدام از آنها شکست نخورده و توانست 43 عدد از آنها را نیز با ناک اوت حریف به پایان برساند. عده ای بر این باوراند که مبارزه او با جرسی جو زیباترین مبارزه بوکس در دنیا می باشد. او در این مبارزه تا راند 13 از حریفش عقب بود ولی در راند 13 با زدن ضربه ای سنگین توانست که حریفش را ناک اوت کند. کارشناسان بر این باور بودند که این ضربه به هر کسی و با هر توانایی که داشته باشد برخورد می کرد ناک اوت می شد.


6- جو لوییس  (Joe Louis)

 

راکی مارسیانو


ششمین بوکسور برتر تاریخ جو لوییس است که در سال 1914 در آمریکا به دنیا آمد. تعدادی از کارشناسان بر این باورند که به دلیل تعداد قهرمانی های زیادی که جو لوییس کسب کرده است بهترین بوکسور دنیا می باشد. او توانسته که از 70 مسابقه حرفه ای بوکس که انجام دهد در 66 عدد از آنها به پیروزی برسد که از این تعداد 52 مبارزه را با ناک اوت کردن حریف به پایان رساند. علاوه بر این او از سال 1937 تا 1949 توانست که به مدت 12 سال عنوان قهرمان سنگین وزن جهان را نزد خود نگه دارد.


 7- فلوید می ودر  (Floyd Mayweather)

 

فلوید می ودر


به علت اینکه فلوید توانسته پیروزی های زیادی را کسب کند و از این پیروزی ها پول های زیادی به عنوان جایزه بدست آورده است او را "پول" صدا می کردند. او توانسته که از 49 مبارزه خود همه این مبارزات را بدون شکست به پایان برساند و هیچ وقت در دنیای بوکس حرفه ای در هیچ مبارزه ای شکست نخورده و طعم آن را نچشیده است. او توانست که در سال های 1998 و 2007 به عنوان برترین بوکسور جهان دست پیدا کند. علاوه بر این او پس از کریستیانو رونالدو، اوسین بولت و لبرون جیمز توانست که عنوان چهارمین ورزشکار کامل جهان را کسب کند. او دارای درآمدی حدود 300 میلیون دلار در سال دارد.


8-روی جونز (Roy Jones)

 

روی جونز


طرفداران روی جونز القاب گوناگونی همچون سوپرمن به او داده بودند اما رایج ترین لقب او "کاپیتان هوک" بود، آن هم به خاطر هوک های وحشتناک و سنگینی که به حریف های خود می زد. او توانست که در 71 مبارزه اش 62 پیروزی بدست آورد که 45 مورد آن ها را با ناک اوت حریف کسب کرد.


9- جورج فورمن (George Foreman)

 

جورج فورمن

جورج فورمن که او را لقب جرج بزرگ می خواندند در 81 مبارزه حرفه ای که انجام داد توانست در 76 عدد از آنها به پیروزی برسد که 68 مبارزه را توانست با ناک اوت حریف پیروز شود. جورج در 45 سالگی توانست مایکل مور 26 ساله را شکست داده و به عنوان مسن ترین کسی که توانسته قهرمان سنگین وزن جهان شود شناخته شد.
 


10- شوگر ری لئونارد (Sugar Ray Leonard)

 

شوگر ری لئونارد

 

دهمین بوکسور معروف دنیا شوگر ری لئونارد می باشد که به او لقب "قند" داده بودند. وی توانست از 40 مبارزه ای که در سطح حرفه ای انجام داد در 36 عدد از آنها به پیروزی رسیده و از این بین توانست که در 25 مبارزه حریفان خود را ناک اوت کند. همچنین شوگر ری لئونارد توانست در مسابقات المپیک سال 1976 به مقام قهرمانی رسیده و مدال طلا را بدست آورد. بزرگ ترین رکورد او 27 مبارزه متوالی بدون شکست می باشد.

 

برچسب ها: بوکس
پست های مشابه

نظرات کاربران

یاسین در تاریخ ۱۳۹۷/۱/۱۴ [۸:۲۲:۲۴ PM]

تایسون و فلویدمی و مانی پاکیاعو اونقدر پول دارند که دارن حال میکنند :-) :-) :-) ولی بین همه اینا کلی بوکسور افسانه ایی بود

بهتاش در تاریخ ۱۳۹۷/۵/۵ [۱۲:۳۷:۱۵ AM]

ایول دمشون گرم،ولی یک بوکسور دیگه هم بود انتولی جاشوا اونم بوکسوره بی نظیر یه

مهریار در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۳:۵۶:۱۳ AM]

اقا یاسین تو اگر دارایی های الکسانور کارلین(کشتی گیر)و مسی و رونتادو رو ببینی چی میگی؟
اصلا این بوکسورهای کی میشناسه؟اصلا طرفدار ندارن

❤بسیجی❤ در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۳:۵۸:۱۰ AM]

صد درصد همه ی این بوکسورها وچار بیماری مغزی هستند چون تو ورزش بی قانون و مزخرف بوکس فقط مشت تو سر و صورت هم میزنن!

بینام در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۴:۰۱:۲۴ AM]

من عاشق ورزشم ولی طرفدار بوکس نیستم چون ورزش بی هیجان و پر خطریه و اصلا نمیفهمم چی به چیه و فقط به هم مشت میزنن😐😐😐

انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۷ [۴:۰۴:۲۸ AM]

اقا حداقل عکس کشتی گیرامونو بزارید،به کشتی گیرا میگن ورزشکار نه به اینا،اخه کی اینارو میشناسه.
درضمن ما با ورزشی که سالم میرن تو دشک و ناقص برمیگردن مخالفیم،مثل ورزش خطرناک و پراسیب بوکس.

عارف در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۰ [۱:۴۷:۱۶ AM]

قابل توجه بعضی از افرادی که میگن بوکس بدرد نمیخوره و پر خطره ،باید بگم که بوکس یکی از بهترین و پرطرفدارترین ورزشهای جهانه و خطراتش که فوتبال و بیشتر ورزشها کمتره

یوسف آزادی در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۳۱ [۱۲:۰۱:۱۷ AM]

ببینید بچه ها شماها قرار نیست که تمام بوکسورهای هفتاد سال پیش رو بشناسید بخاطر اینکه سنتون پایینه نمیشناسید در حالیکه اونا زمانی اعجوبه بوده اند و مشتشون عین پتک قوی بوده مثلا رابینسون با یک مشت حریفش راکشته یا راکی مارسیانو در تمام مبارزاتش برنده شده در ضمن اونی که گفت بوکس ورزش بی هیجانیه بهتره بدونی هیجانی تر از بوکس تو جهان هیچ چیز وجود نداره حتی مسابقات ماشین سواری، پس وقتی چیزی از چیزی نمیدونی نظر نده در ضمن میشه گفت بوکس یه ورزش کامله و از نفس گیرترین ورزشها مثل کشتی

امید در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۸ [۴:۵۷:۵۹ PM]

بوکس یک ورزش مسخره،خطرناک و چرت است و خیلی بی کلاسه،،،بهترین و معروف ترین های رزمی کاراته،تکواندو،و کشتی آزاد هستند و قهرمانان زیادی دارند

رضا در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۱۹ [۸:۵۴:۱۸ PM]

اولا تایسون 50 بازی رو تو راند اول نبرده این کاملا اشتباهه... دوما این اسامی کاملا شخصی بوده چون برترین سنگین وزن دوران اخیر یعنی لنوکس لوئیس که تمامی سنگین وزنهای دوران اخیر رو ترکوند چرا اسمش نیست؟؟؟

اکبر ح در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۹ [۱۲:۴۲:۰۲ PM]

بهتر از اینا هم بوده.مثل ردیک بو

Meti در تاریخ ۱۳۹۹/۷/۶ [۱۰:۲۲:۱۸ AM]

Ba Salam Be Hame Azizan Box Yek Varzesh Kamele Oni ke Mige Cherte Hichi Az Varzesh Nemidone Faghat Harfe Alaki Mizane

رضا زنجیرانی در تاریخ ۱۴۰۲/۵/۱۶ [۵:۱۷:۲۱ PM]

انتخابتون خیلی خنده داره، از اینکه محمد علی در این فهرست نفر اوله، سبک محمد علی، out boxer, بود و در این سبک بعلت ریچ بلند ، ضربات از دور زده میشه، و دفاع مطلق باید صورت بگیره، اما مبارزات و حریفان محمد علی، که به اونا باخت، قابل مقایسه با حریفان جو لوئیز افسانه ای نیست، برترین سنگین وزن تاریخ با اختلاف جولوییزه و در همه اوزان شوگر ری رابینسون هست ، برای من نظر برت شوگر و تاریخ نویسان مهمه، نه نظر ادمین.

ارسال نظر
Captcha