سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

توصیه هایی مهم برای داشتن مفاصل سالم

توصیه هایی مهم برای داشتن مفاصل سالم
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۳/۸ بازدید کنندگان:۱۴۹۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 

به مرور که سن افراد زیادتر می شود احتمال ابتلا به بیماری هایی مانند آرتروز بیشتر خواهد شد. اما نکاتی وجود دارند که عمل کردن به آنها تا حد زیادی می تواند این روند را کند کند. در این پست به برسی نکاتی می پردازیم که با رعایت آنها می توانید سلامتی مفاصل خود را به دست آورده و احتمال ابتلا به آرتروز را کمتر کنید.


 وزن تان را کمی کاهش دهید

داشتن اضافه وزن احتمال ابتلا به آرتروز و همچنین ایجاد دردهای مفصلی را بیشتر خواهد کرد. به همین جهت شما با کاهش دادن وزن تان می توانید فشار وارد شده بر روی مفاصل تان را کاهش دهید. با کم کردن وزن اضافی خود، مفاصل زانو و ران تان بار کمتری را تحمل کرده و در نتیجه دیرتر دچار فرسایش خواهند شد.


داشتن رژیم غذایی سالم

شما باید تلاش کنید که در انتخاب غذاهایی که می خورید وسواس داشته باشید. سعی کنید رژیم غذایی تان پر از غلات، سبزی ها، میوه های تازه، ماهی و همچنین رژیمی بدون چربی های جامد و شکر باشد. داشتن چنین رژیم غذایی به شما کمک می کند که مفاصلی سالم داشته باشید.


ورزش کردن به صورت اصولی

انجام دادن ورزش هایی که فشار بیش از حدی به مفاصل تان وارد نکنند به کشیدگی عضلات کمک کرده و آنها را سالم نگه می دارد. شما با ورزش کردن میزان اندروفین موجود در بدن تان را افزایش خواهید داد که منجر به کاهش افسردگی شده و احساس بهتری به شما دست خواهد داد.


حرکت دادن مفاصل در حین ورزش

بسیاری از اوقات افراد دوست دارند که تنها بعضی از اندام های خود را ورزش دهند، اما باید بدانید که ضروری است که مفاصل تان را نیز حرکت داده و با آنها ورزش کنید. در صورتی که مفاصل تان سخت و دردناک می باشند با یک ارتوپد مشورت کنید و از او درباره ورزش های خاص مربوط به مفصل سوال بپرسید.


نشستن به صورت صحیح را یاد بگیرید

باید بدانید که نشستن به صورت صحیح باعث حفظ سلامتی کمر و مفاصل تان خواهد شد. شما باید یاد بگیرید که تغییر وضعیت قرار گرفتن بدن و همچنین جابجایی آن را به صورت صحیح یاد بگیرید.


داشتن اتاقی راحت

در صورتی که برایتان امکان دارد بهتر است که از لوازم خواب طبی مانند تشک های طبی استفاده کرده و در همچنین اگر مدت زمان زیادی را بر روی صندلی می نشینید بهتر است که جای پای مناسبی داشته باشید تا سلامت کمر و مفاصل تان به خطر نیفتد.


در زمانی که بلند می شوید مواظب باشید

در صورتی که می خواهید فشار کمتری به مفاصل کوچک وارد شود سعی کنید که از مفاصل بزرگ برای انجام کارها کمک بگیرید. تا جایی که می توانید از بلند کردن کیف و چمدان سنگین خودداری کرده و به جای آن از کوله پشتی استفاده کنید تا فشاری برابر به هر دو طرف بدن وارد شود. همچنین برای آنکه وسایل تان را بیشتر نگه دارید بهتر است که به جای انگشت از کف دست تان استفاده کنید.
 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی بدن سازی بدون وزنه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha