سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

هرچند وقت یکبار به شنا نیاز دارید؟

هرچند وقت یکبار به شنا نیاز دارید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۱ بازدید کنندگان:۱۰۸۳ نویسنده:آشتی مولائی

چند وقت یک بار به شنا برویم؟

یک شناگر باید در طول هفته چند بار به شنا برود؟ از خودتان این سوال را بپرسید که چرا شنا می کنید؟ دلیل اصلی یا هدفتان از شنا کردن درون آب چیست؟ آیا برای آرام شدن یا تناسب اندام می خواهید شنا کنید؟ احتمالا هدف اصلیتان تناسب اندام است. آیا در مسابقات شنا شرکت می کنید؟ آیا برای شرکت در مسابقات ورزشی شنا می کنید؟ من به شما خواهم گفت که چند وقت یک بار شنا بکنید.

 

 

من شناگرانی را می شناسم که هر هفته فقط  دو بار به شنا می روند و یک ساعت را به هر جلسه ای اختصاص می دهند. ولی بهتر است تغییر کوچکی در برنامه ی روتین شنایشان انجام دهند. بهتر است هر هفته سه بار به شنا بروند ولی زمان هر جلسه 45 دقیقه باشد.

 

انجام شنا برای آرامش و تمدد اعصاب

شنا کردن برای تسکین استرس های روزانه بسیار لذت بخش است. مواظب باشید که با سرعت شنا نکنید( سطوح شدتی) و هر روز مدت زیادی را به تمرین اختصاص ندهید. صدمات شنا یکی از صدماتی است که شناگران را بسیار تهدید می کند. شنا کردن های کوتاه مدت بسیار عالی هستند.

 

شنا برای تناسب اندام کلی

 

احتمالا شنا را فقط برای فیتنس انجام می دهید ولی بهتر است تمریناتی دیگر هم به آن اضافه کنید. اضافه کردن تمریناتی مانند بلند کردن وزنه، دوچرخه سواری و آهسته دویدن برای تناسب اندام فوق العاده است. برای رسیدن به تناسب فیزیکی ، هر هفته چهار بار به شنا بروید. تمرینات شنا باید ترکیبی از مدت زمان ها و شدت های مختلف باشند. برای مثال تمرینات شنا در بعضی از روزها ساده، سخت، کوتاه مدت، بلند مدت یا شدتی باشد. ولی باز هم مواظب صدمات شانه تان باشید چون در اثر ضربات مکرر به وجود می آید.


شنا برای تناسب اندام خاص

 

با انجام تمرینات شنا به یک شناگر ماهر تبدیل خواهید شد و به تناسب اندام ایده آلی خواهید رسید. اگر واقعا فیتنس و تناسب اندام فوق العاده ای می خواهید بهتر است طول و شدت جلسه ها را بیشتر کنید. برای رسیدن به تناسب اندام ایده آل بهتر است هر هفته سه تا شش بار به جلسات شنا بروید. همراه با تمرینات شنا به وزنه برداری بپردازید. همچنین تمرینات خاصی را برای کم کردن صدمات شنا انجام دهید.

 

انجام شنا برای آموزش و شرکت در مسابقات سه گانه ( Triathlon) و دوگانه ی آبی ( Aquathlon)

 

برای شرکت در مسابقات سه گانه، دوگانه ی آبی و ورزش های ترکیبی دیگر باید حتما یک دوره ی کامل شنا بروید. شما باید هر هفته سه تا پنج جلسه را به آن تمرینات اختصاص بدهید. البته بسته به شدت مسابقات، طول تمرینات فرق می کند.

 

 

امیدوارم تمامی سوالات گفته شده را از خودتان پرسیده باشید و یک استخر شنای مناسب پیدا کنید. امیدوارم در هنگام تمرینات شنا احساس خوبی داشته باشید. شنا روشی عالی برای تمرین بدنی بیشتر و تمرینات کاردیو است . از آب لذت ببرید.

برچسب ها: تناسب اندام شنا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha