سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک نینجا شویم؟

چگونه یک نینجا شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۵ بازدید کنندگان:۲۰۱۹۲ نویسنده:سامان موسوی


ممکن است که آنها را در فیلم و یا انیمیشن های ژاپنی دیده باشید. اما دقیقا نینجاها چه هستند؟ یک نینجای واقعی (در زبان ژاپنی به آن shinobi می گویند) کسی نیست که فقط لباس سیاه بپوشد و بر روی پشت بام ها راه رفته و از روی آنها بپرد. نینجاها در دوران قرن 14 که جنگ های چریکی در جریان بودند پدید آمدند. از نینجاها برای جاسوسی، آدم کشی و نبردهای رزمی استفاده می شد. در حالیکه ممکن است که برخی از جنبه های نینجا منسوخ شده باشند اما اصول و تکنیک های آن برای کسانی که به جاسوسی و فریب دادن علاقه مند هستند هنوز باقی مانده اند. تبدیل به یک نینجای واقعی شدن کار بسیار سختی است اما با استفاده از نکات زیر می توانید در این را قدم بردارید.

تصمیم گیری در مورد یک سری از ایده ها، اخلاق و فلسفه که شما باید با آن ها زندگی کنید
در مورد تاریخچه نیجا تحقیق کنید. می توانید کتاب "اسرار نینجاهای بزرگ" Masaaki Hatsumi را بخوانید. اکثر نینجاها مزدوران آزادی بودند که مهارت های خود را برای حمایت از خانواده خود استفاده می کردند. با این حال، برخی از نینجاها توسط اربابان و مقامات دولتی به کار گرفته می شدند و عده ای فقط برای قبیله خود کار می کردند. سبک زندگی نینجاها متنوع بود. شما نیاز دارید شیوه زندگی خود را بر اساس آنها هدایت کنید.


سکوت یک دارایی با ارزشی است


کسی که یک نینجوتسوی واقعی است نباید زیاد در عموم ظاهر شود و کسی از نینجا بودن او باخبر نشود. اولین مسئولیت شما این است که یادگیری تمرین نینجوتسو را در پنهان کاری و به صورت خصوصی یاد بگیرید.


نباید به هیچ کس بگویید که یک نینجا هستید


یک نینجا باید قادر باشد به عنوان یک جاسوس عمل کند، این بدان معنی است که شما وضعیت خود به عنوان یک نینجای مشتاق نباید به کسی بگویید و این امر نباید برای کسی آشکار شود. مانند نینجاها لباس نپوشید. یکی از خصوصیات لباس های سیاه نینجا این است که در تاریکی شب دیده نمی شوند. یکی از خصوصیات بارز نینجاها آن است که نامرئی هستند.


یاد بگیرید که چگونه یواشکی حرکت کنید


به آهستگی حرکت کنید. چکمه های Tabi برای این کار عالی هستند. باید یاد بگیرید که لباس مناسب را برای زمان مناسب انتخاب کنید. باید طوری لباس بپوشید که جلب توجه نکند. گاهی اوقات لازم است که خوش مشرب بوده و رفتار دوستانه ای با دیگران داشته باشید زیرا در جهان مدرن هر کسی که در گوشه ای ساکت باشد بقیه افراد به او بد گمان می شوند.


یاد بگیرید که چگونه مبارزه کنید


یادگیری هنرهای رزمی در این جنبه بسیار مفید و تاثیر گذار خواهد بود. در حالیکه نینجاها تلاش می کنند که از مبارزه دوری کنند اما بعضی مواقع مجبور هستند که از خود دفاع کنند.


راه های فرار کردن را بدانید


مهم نیست که در کجا هستید، باید بدانید که چگونه به صورت پنهانی و شوید بدون اینکه شناسایی شوید از این وضعیت خارج شوید. این یک مهارت حیاتی برای نینجا است، بخصوص درهنگام ماموریت. قبلا از بمب های دودزا و ترقه برای انحراف دیگران استفاده می شد، البته تکنیک های ظریف تری مانند خاموش کردن چراغ نیز وجود دارند.  وقتی وارد جایی می شوید راه های خروج را نیز برسی کنید. یک نقشه کلی از جایی که در آن قرار دارید در ذهن خود بکشید تا در مواقع ضروری بتوانید راه فرار را پیدا کنید. هنگامی که فرار می کنید هیچ مدرکی مانند لباس، اسلحه و یا اثر انگشت پشت سر خود به جا نگذارید(از دستکش استفاده کنید). یکی از چیزهایی که نینجاها قبلا از آن استفاده می کردند ashiaro بود که آن را به زیر کفش خود میچسباندند تا رد پای حیوانات بر روی زمین حک شود. این کار برای رد گم کردن و عدم توانایی دیگران برای تعقیب آنها مفید بود. از این روش در جنگ جهانی دوم نیز استفاده می شد.


یاد بگیرید که چگونه با کلام خود و به صورت غیر خشونت آمیز دیگران را به کنترل خود در آورید


از خواسته مردم به عنوان یک اهرم فشار بر علیه آنها استفاده کنید. انسان نیاز به امنیت، ثروت، غرور، قدرت و احساس رضایت دارد. این توانایی در اغلب موارد کلیدی است، البته نه همه آنها.


استاد کنترل خود باشید


یک نینجای واقعی استاد کنترل محیط خود می باشد که در نتیجه نیاز به کنترل خود دارد. برای انجام این کار باید کارهای زیر را انجام دهید:

•    کاهش تاثیر احساسات خود در تصمیم گیری
•    داشتن تفکر منطقی و معقول
•    انجام تصمیم گیری های تاکتیکی
•    پیدا کردن جریان مشکلات
•    گوش دادن به نصیحت و توصیه های دیگران


ورزش و حفظ بدن نینجا


این لزوما به معنای لاغر و عضلانی شدن نیست بلکه به معنی بدست آوردن استقامت، چابکی، قدرت و انعطاف پذیری می باشد. تمریناتی مانند دویدن طولانی، شنا، حرکت شنا، اسکات و حرکات کششی را انجام دهید. بدن شما دارای ابزار با ارزشی می باشد که با شناخت و تقویت آنها می توانید کارایی خود را بالاتر ببرید.


خوراک ذهن


نینجاها اغلب بسیار آگاه و باهوش هستند. ترکیب دانش با قدرت به شما کمک می کند که مدبرتر عمل کرده تا در مواقع لزوم تصمیمات عاقلانه ای بگیرید.


تمرین مدیتیشن


شاید مراقبه عرفی نباشد اما انجام آن می تواند آگاهی و تمرکز شما را افزایش دهد. ذهن خود را آموزش دهید تا بهترین و سریعترین عکس العمل را بسته به شرایطی که در آن قرار دارید انجام دهید.

بدانید که یک نینجا چه چیزهایی نیاز دارد:


•    نینجا استاد خرابکاری، نفوذ، و هنرهای رزمی است.
•    Taijutsu (مبارزه غیر مسلح، با استفاده از بدن یک فرد به عنوان تنها سلاح)
•    کن جوتسو (مبارزه با شمشیر)
•    Bōjutsu (مبارزه با چوب)
•    شوریکنجوتسو (پرتاب تیغه)
•    سوجوتسو (مبارزه با نیزه)
•    Naginatajutsu (مبارزه با نیزه)
•    Sui-ren (تمرین آب)
•    Bōryaku (تاکتیک)
•    Chōhō (جاسوسی)
•    نینجوتسو (فرار و استتار)
•    Kusarigamajutsu (سلاح های زنجیر دار و داسی شکل)
•    Kayakujutsu (آتش بازی و مواد منفجره)
•    Hensōjutsu (تغییر قیافه و جعل هویت)
•    Bajutsu (سوارکاری)


نکات مهم


1.    با پارکور شروع کنید. پارکور با نینجا سازگار است زیرا نه تنها اجازه می دهد که به راحتی فرار کرده و خود را پنهان کنید بلکه باعث ایجاد قدرت و چابکی نیز در شما می شود.
2.    باید تکنیک های دفاع شخصی را یاد بگیرید، در صورتی که نتوانید از خود دفاع کنید بسیار خطرناک است.
3.    نینجوتسو یک هدف دائمی است و باید یک عمر تلاش کنید تا به درجه استادی برسید. همیشه جایی برای بهبود وجود دارد. انتظار نداشته باشید که در یک هفته یا یک ماه تبدیل به یک نینجای واقعی شوید.
4.    قبل از تبدیل شدن به یک نینجا باید بسیار قوی و انعطاف پذیر باشید.
5.    یک نینجا باید سریع و شجاع باشد.
6.    معمولا نینجاها آموزش های خود را از سن بچگی شروع می کنند. اما Masaaki Hatsumi که استاد بزرگ نینجا است آموزش خود را از سن 27 سالگی آغاز کرد (توجه داشته باشید که: او قبل از شروع نینجا، در هنرهای رزمی دیگر مشغول کار بود ).
7.    نینجاها همیشه به صورت انفرادی عمل نمی کنند، در گذشته هم بعضی اوقات ماموریت هایی به آنها واگذار می شد که باید به صورت گروهی انجام می دادند.


هشدارها


•    بدن شما ابزار و اسلحه شما می باشد. اگر آسیب دیدید پیش دکتر بروید و فراموش نکنید که به بدن خود احترام بگذارید.
•    از مهارت های خود استفاده کنید و استعدادهای طبیعی خود را فراموش نکنید.
•    به یاد داشته باشید که نینجاهایی که در فیلم ها و کتاب های مصور می بینید بسیار متفاوت با واقعیت هستند.
•    نینجاها رنگ های روشن نمی پوشند (یعنی نارنجی / قرمز). از رنگ های آبی تیره یا سیاه برای شب و از رنگ سفید برای روزهای برفی استفاده می کنند.
 

 

برچسب ها: نینجا
پست های مشابه

نظرات کاربران

علي تاجر پور در تاریخ ۱۳۹۵/۵/۲۰ [۹:۲۹:۱۳ PM]

به نظر من تمام اينا دروغه من نينجا رنجر كار ميكنم يعني چي كه نينجا نبايد حرف بزنه بايد نينجا بودنشو مخفي كنه اوني كه اينا رو نوشته احتمالا تازه شروع به كار كرده و جو گيره نينجا كاملا مثل رشته هاي ديگه هست و يه نينجا به جاي سكوت ميتونه به نينجا بودنش افتخار كنه و حتي در جمع با زدن حركات نمايشي و اكروبات تمام جمع و حيرت زده كنه نينجا با تكواندو يا كيك بوكس فرقي نداره يكسري ادم كه هيچي حاليشون نيست اومدن ميگن نينجا بده مرسي

امیر در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۲۰ [۷:۲۴:۵۸ PM]

مرسی .خیلی ممنون

mousavi در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۷ [۱۰:۱۳:۵۸ PM]

خیلی خوب و مفید بود . مرسی

نیما در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۱۴ [۵:۳۵:۲۷ AM]

جناب تاجرپور تو یا فلسفه نینجا رو نمیدونی یا عقده به چشم اومدن رو داری فلسفه نینجا با بقیه ورزشها کاملا فرق داره نینجا بودن فقط حرکت زدن و مشت زدن نیست یکم کتاب بخون تا اطلاعاتت بره بالا

nightninja در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۱ [۱:۲۳:۲۳ PM]

اقای علي تاجر پور
اولا باید گفت نینجا رنجرو مسترو این بچه بازی ها توی نینجوتسو دیده نمیشه و حساب نمیشه
رشته اصلی نینجوتسو
یا همون بوجینکان هست که سابقه هزار ساله داره بدون دزدی و کلک
دوما باید گفت حرف نویسنده هم درست بود هم غلط
بعضی هاش اشتباه
ولی شما که عقده نشون دادن خودت رو داری برو توی جمع اکروبات بزن
یا بهتره بگم رو پیشونیت بزن من نینجاام و توی خیابونا راه برو
سوما
برای یک نینجوتسو کار یعنی نینجای واقعی
نینجا یعنی غیر قابل مشاهده
ببین ولی دیده نشو

مریم کریمی در تاریخ ۱۳۹۸/۱/۳۰ [۱۲:۱۲:۰۲ AM]

سلام خسته نباشید
یعنی کسی که اصلا رزمی کار نکرده و سنش بالاتره مثلا ۲۷ - ۲۸ سال نمیتونه شروع کنه؟؟؟ و اگه میشه باید از کجا شروع کرد

-
ارسال نظر
Captcha