سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

شنا کردن دارای چه مزایایی می باشد؟

شنا کردن دارای چه مزایایی می باشد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۱۳ بازدید کنندگان:۱۱۳۵ نویسنده:سامان موسوی

هنگامی که به استخر شنا می روید بدن خود را در یک محیط جدید و غیر معمول قرار داده اید. با اینکار یک چالش خوب برای خود ایجاد کرده اید و از فواید بهداشتی و سلامتی شنا نیز برخوردار خواهید شد.


در ادامه این مقاله قصد داری به برسی مزایای جسمی و روحی که با استفاده از شنا کردن بدست می آورید بپردازیم.


1- شنا باعث می شود که به ستون فقرات شما فشار کمتری وارد شود. این رویداد تقریبا مانند جاذبه صفر است چراکه در هنگامی که در آب هستید وزن چندانی احساس نمی کنید. به همین جهت شنا برای استخوان هایتان مفید بوده و به سالم نگه داشتن مفاصل تان کمک می کند.

2- شنا جزء معدود ورزش هایی است که باعث می شوند بیشتر عضلات بدن را بکار ببرند، ولی با وجود اینکه شما بیشتر عضلات تان را بکار برده اید اما به ندرت احساس فشار بیش از اندازه یا کشیدگی عضلانی می کنید. شما می‌توانید هر دوره، از تکنیک‌های مختلف آن استفاده کنید تا انواع عضلات بدنتان را پرورش داده و به عضلات دیگر استراحت دهید.

3- ازجمله تمرینات کاردیوی عالی می توان به شنا کردن اشاره کرد. شنا کردن قلبتان را آموزش داده، راه تنفس درست را به شما خواهد آموخت و در نهایت منجر به افزایش استقامت بدن و قلب تان خواهد شد.

4- در صورتی که اضافه وزن دارید و می خواهید از شر چربی های باسن و ران تان راحت شوید می توانید تمرینات ایروبیک را در آب نیز انجام دهید.

5- شنا منجر به خوش فرم شدن بدن تان خواهد شد. به ماساژ پوست و عضلات تان کمک کرده و از انباشته شدن چربی های ناخواسته جلوگیری خواهد کرد.

6- بر اساس آماری که هر ساله منتشر می شود شنا جزء کم خطرترین ورزش ها بوده وی نسبت به تمرینات بدنسازی یا ورزش های قدرتی بسیار ایمن تر می باشد. شما با شنا کردن مفاصل خود را تقویت کرده و باعث می شود که کمتر به صدمات مفصلی دچار شوید. البته شما برای اینکه خودتان را تمرین دهید به یک محیط امن احتیاج دارید و برای اینکه به بهترین نتیجه برسید نیز به یک مربی خوب.

7- درعین اینکه شنا ورزشی کم فشار می باشد اما نتایج سلامتی متعددی برای شما به همراه دارد. اکثر افراد می توانند شنا کنند بخصوص افرادی که توانایی انجام ورزش های سنگین را ندارند. مثلا زنانی که باردار هستند شنا کردن برایشان یک ورزش عالی و ایمن می باشد. با این وجود بهتر است که قبل از اینکه شنا کردن را شروع کنید با دکتر خودتان در این مورد مشورت کنید.

8- شنا در بالا بردن انرژی مثبت تان مفید بوده و باعث می شود استرس از روح و جسمتان دور شود. بهتر است بدانید که آّب، برای عوض کردن خلق و خوی شما معجزه می کند.

9- شنا کردن باعث تنظیم فشار خود شده و در سالم نگه داشتن قلب تان به شما کمک می کند.

10- شنا کردن به سالم ماندن دستگاه تنفسی تان کمک می کند. در صورتی که در یک محیط با آب و هوای خشک زندگی می کنید در بیشتر اوقات هوای خشک را تنفس می کنید. تنفس هوای تازه و مرطوب در محیط استخر یا دریا می‌تواند دستگاه تنفسی شما را سالم نگاه دارد.
 

برچسب ها: آموزش شنا آیروبیک ایروبیک آبی شنا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha