سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تناسب اندام را به برنامه روزانه دربیاوریم؟

چگونه تناسب اندام را به برنامه روزانه دربیاوریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۱۱ بازدید کنندگان:۶۸۶ نویسنده:سامان موسوی

اضافه کردن تمرینات تناسب اندام و ورزش به روال زندگی روزمره خود، راهی ایده آل برای سلامتی شما می باشد، بویژه اینکه آن را به عنوان یک عادت، با زندگی خود سازگار کرده باشید. هنگامیکه زندگی شما به اندازه کافی شلوغ است اینکه بگوییم تناسب اندام را به عنوان یک عادت روزانه در بیاوریم ممکن است کمی پیچیده باشد. با داشتن هدف و ذهنیتی مناسب،  می توانید تناسب اندام را به صورت یک برنامه روزانه در بیاورید. در این مقاله راههایی را که با استفاده از آن می توانید تناسب اندام را به زندگی روزمره خود اضافه کنید به شما یاد می دهیم.

 

تعیین یک زمان خاص برای تناسب اندام

شما می توانید به این روال پایبند باشید اگر زمان خاصی از روز را برای ورزش کردن کنار بگذارید. بدون داشتن یک بازه زمانی برنامه ریزی شده، به احتمال زیاد از روال تناسب اندام روزانه خود منحرف می شود.

 • یک زمان برای برنامه روزانه خود تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر به یک باشگاه ورزشی در کنار محل کار خود بپیوندید، می توانید در صبح زود یا بعداظهر بعد از شیف کاری خود برای تمرین به آنجا بروید.
 • حداقل 20 دقیقه در روز به خود برای تناسب اندام وقت بدهید. اگرچه زمانی را که به تناسب اندام خود اختصاص می دهید بسته به فعالیتی که انجام می دهید متفاوت می باشد اما حداقل 20 دقیقه ورزش شدید (مانند دویدن، شنا، بسکتبال و ...) در طول روز ضروری می باشد.

 

اهداف تناسب اندام

در اغلب موارد، اهداف، شما رامجبور به داشتن یک روال جهت رسیدن به هدف خود وادار می کنند. برای مثال اگر شما می خواهید وزن خود را در یک چهارچوب زمانی خاص کاهش دهید نیازمند تمرینات ورزشی مداوم در طول روز می باشید.

 • با یک مربی تناسب اندام یک یک متخصص برای رسیدن به اهداف تناسب اندام خود مشورت کنید.

 

فعالیت تناسب اندامی را انتخاب کنید که از انجام دادن آن لذت می برید

اگر شما واقعا از انجام دادن فعالیت خود لذت ببرید به احتمال زیاد بر روی انجام برنامه روزانه خود پایبند خواهید بود. برای مثال اگر شما از انجام دادن یک بازی یا ورزش خاص لذت می برید به تیم یا باشگاه ورزشی محله خود بپیوندید.

 

اجرای کوتاه، در ابتدا تمرین با شدت کمتر

اگر روال تمرینی شما بیش از حد شدید باشد، از ورزش خسته خواهید شد. با این حال، اگر از با انجام تمرینات خود احساس راحتی کنید احتمال اینکه آن ورزش را به روال تناسب اندام خود درآورید بیشتر است.

 • استفاده از پله ها به جای استفاده از آسانسور و پله های برقی یا پارک ماشین خود قبل از رسیدن به سرکار و مقداری پیاده روی کردن
 • کار راه خوبی است که به اهداف تناسب اندام خود برسید.

 

آماده سازی تجهیزات تناسب اندام برای پیشبرد اهداف

اگر برنامه روزانه شما بسیار شلوغ است تجهیزات ورزشی به شما کمک می کنند که بدون درنظر گرفتن زمان اضافی برای آماده سازی در تمرینات خود شرکت کنید.

 • می توانید تجهیزات مربوط به تناسب اندام را در ماشین خود داشته باشید و یا اینکه آنها را در باشگاه نگه دارید.

 

استراحت کافی

اگر بعضی از روزها خسته هستید و یا اینکه حوصله ندارید، ممکن است انجام تمرینات تناسب اندام برای  شما رنج آور باشد و باعث از دست دادن انگیزه شما شود.

 • یک یا دو روز در هفته به بدن خود اجازه دهید که به خود استراحت دهد. اگر از انجام ندادن تمرینات ورزشی در آن روزها احساس عذاب وجدان می کنید می توانید راههای دیگری مانند خانه داری یا قدم زدن در اطراف خانه خود را امتحان کنید.

 

نکته

 • می توانید کارهای سرگرم کننده را حین اجرای تمرینات ورزشی انجام دهید مانند گوش دادن به موسیقی موردعلاقه و یا خواندن یک مجله. این کارها ممکن است که باعث شوند که از انجام دادن تمرینات ورزشی لذت ببرید.
 • برای تقویت روحیه خود می توانید به خود جایزه بدهید. می توانید یک لباس ورزشی جدید یا وسایل مربوط به تناسب اندام را بخرید.
 • به کلاس یا باشگاه ورزشی بروید که دارای برنامه می باشند. این کلاس ها در روزهای خاصی از هفته اجرا می شوند به همین دلیل از برنامه خاص خود پیروی می کنند.
 • در روزهای ابتدایی تمرینات ورزشی ممکن است ماهیچه های شما درد بگیرند.                                      

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی آیروبیک فیتنس کاهش وزن تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha