سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه هنر رزمی متناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه هنر رزمی متناسب را انتخاب کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۵/۱ بازدید کنندگان:۳۴۱۷ نویسنده:اشکان حسین پور

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب یک هنر رزمی و ادامه ی آن باید واقعا در این مورد تحقیق کنید تا در آخر از تصمیم اشتباه خود پشیمان نشوید .
این مقاله شامل نکات ارزنده ای است که می تواند شما در امر انتخاب سبک رزمی خود قبل از شروع کمک کند .

1- تنظیم بودجه : بعضی از هنرهای رزمی سرمایه گذاری خاصی برای خرید تجهیزات می طلبد، در حالی که هنری مانند کاراته تنها یک لباس سفید کتانی می خواهد. پس در انتخاب سبک هنر به فکر جیب خود باشید.

 


2- هدف نهایی خود را مشخص کنید : چهار هدفی که بیشتر دنبال می شوند عبارت اند از :
•    سلامتی و تناسب اندام  به عنوان اثرات جانبی ورزش های رزمی
•    تکنیک های رزمی به عنوان یک هدف اولیه و تناسب اندام به دنبال آن
•    ورزش های رزمی را به عنوان بخشی از میراث و فرهنگ چندین ساله ی یک ملت نگاه کردن و علاقه به ادامه ی آن
•    مدال آوری در رشته های رزمی و کسب افتخار


با انتخب هدف مناسب هنر رزمی متناسب را انتخاب کنید .3- تصمیم برای انتخاب سبک های رزمی : شما ممکن به سبک های رزمی سخت مانند موی تای و بوکس غربی ، به سبک های نیمه سخت مانند تکواندوی کره یا سبک های نرم مانند آیکیدو و بعضی گرایش های کونگ فو و یا باز سبک های گیر و بند مانند جوجیتسو بروید . شما به دنبال آن هستید که مبارزات تن به تن درون رینگ داشته باشید یا به دنبال آداب و رسوم باستانی یک ملت بروید یا بتوانید در دعواهای خیابانی از خود دفاع کنید. متدهای آموزشی به طور بسیار چشم گیری از هم متفاوت اند و هر مدرسه ای روی جنبه ی خاصی تمرکز دارد .4- محدودیت های بدنی خود را بشناسید : اگر شما فرد آکروباتیکی نیستید و یا از شما سن و سالی گذشته دیگر ووشو مناسب حال شما نیست اما تای چی می تواند بسیار عالی باشد. ورزش های مبارزه ای مانند کاراته و تکواندو ممکن است برای هیکل های کوچک زیاد مناسب نباشند. بعضی از هنر های لنگرگاهی مانند آیکیدو، جودو و حوجیتسو یا بعضی از سبک های خاص چینی ممکن است برای وزن یا قد خاصی مناسب باشد.


5- به علایق فرهنگی خود توجه کنید : اگر شما علاقه ی خاصی به یک تمدن دارید و سعی در شناخت بیشتر آن دارید انتخاب هنر رزمی آن تمدن می تواند برای شما جذاب باشد. مثلا اگر علاقه ی خاصی به کشوری مانند ژاپن دارید، سبک هایی مانند جودو و جوحیتسو را فراموش نکنید.6- کدام متد آموزشی برای شما مناسب است : دوست دارید سبک را به صورت کاملا عملی یاد بگیرید و هرچه سریعتر وارد مبارزات شوید یا خیر؟ البته توجه داشته باشید که نباید زیاد در ابتدا برای وارد شدن به مبارزات پافشاری کنید، هنر جو های آماتور کنترل زیادی روی حرکات خود ندارند در نتیجه می توانند در همان ابتدا صدمات جبران ناپذیری به هم وارد کنند.7- هم رزمان و ارشد های خود را بشناسید : داشتن حس احترام و شناختن شخصیت هم باشگاهی های خود بسیار بر عملکرد و پیشرفت شما در باشگاه تاثیر دارد. شما زمان زیادی را همراه آن ها سپری می کنید و هنگامی که با آن ها صمیمی شوید، زمان باشگاه برای شما لذت بخش تر خواهد بود.8- صلاحیت استادی را که می خواهید زیر نظر او کار کنید، بررسی کنید : در مورد درجه ها و مدارک او نگران نباشید، موارد اصلی که باید برای شما مهم باشد در زیر اشاره شده است :
•    مربی اش چه کسی بوده است ؟
•    چه مقدار از زمان با آن مربی بوده است ؟
•    چند سال فعالیت دارد ؟
•    ایا او دروه های مربیگری را گذرانده یا تنها مهارت مورد نظر را کسب کرده است ؟ با در نظر گرفتن این پارامتر ها سبک رزمی مناسب را پیدا کرده و با ثابت قدمی آن را ادامه دهید .

 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی تای چی جودو سبک های هنر های رزمی کاراته مسابقات رزمی هنر رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha